Rüyalarınıza dikkatli bakın: Duygu dünyanızın anahtarı orada gizli

Duygularımız ve davranışlarımız, kendimizi ve başkalarını nasıl gördüğümüze dair ipucu verir. Rüyamızdaki ortama bağlı olarak duygularımız uyanık hayatımızdan farklı olabilir. Daha fazla tepki verirken, duygularımızı daha rahat ifade ederken görebiliriz kendimizi. Hatta bazen, rüyadaki hislerimiz, duygularımız gördüğümüz sembollerden daha önemli hale gelebilir. İçimizde neler yaşadığımızı bize daha net gösterir, hissettiklerimiz…

Kendimizi yetersiz hissettiğimiz konularla rüyanın güvenli ortamında yüzleşmek çok daha kolaydır. Bu durum genellikle “GÖLGE” olan tarafımızla karşılaşmak için fırsattır. Kendimizi tehlikede hissettiğimiz zaman kişiliğimizin bu tarafını görmezden gelir, bastırırız. Bize öğretilmiş olan, kendini yetersiz hissetme duygusuyla baş edebilmek için, rüyada kişiliğimizin yetersiz gördüğümüz yanlarını temsil eden, bir arkadaşımızı, patronumuzu, komşumuzu, kardeşimizi ve onunla olan mücadelemizi görebiliriz.

Birkaç örnekle detaylandırırsak, rüyada aç olduğumuzu görüyorsak, duygusal ve zihinsel ihtiyaçlarımızın sağlıklı bir şekilde karşılanmadığı anlamına gelir. Bunu uyanık yaşantımızda görmezden geliyorsak, rüyada sembolik olarak aç olduğumuzu görürüz.

Rüyada susuz olduğumuzu görüyorsak, duygusal olarak kendimizi aşağıda hissediyor ve iyi hissetmek için, birilerinin desteğine ihtiyaç duyduğumuzu hissederiz. Eğer rüyada susuz olduğumuzu görüyorsak, gerçek hayatımızda neden mahrum bırakıldığımızı ya da kendimizi neden mahrum bıraktığımızı düşünmemiz gerekiyor.

Rüyada kendimizi yorgun hissediyorsak, ya da gördüğümüz rüyadan sonra sabah yorgun kalktıysak, bedensel ve ruhsal sağlığımıza dikkat etmemiz gerektiğini, enerjimizi daha iyi kullanmamız gerektiğini anlamalıyız. Başkalarını yorgun görüyorsak, onları davranışlarımızla çok zorluyor, sıkıntıya sokuyor olabiliriz.

Rüyada kendimizi boşlukta hissetmek, hayatımızdaki keyif ve coşku veren şeylerin, eksikliğine işaret eder. Kendimizi, içimizde olan bitenlerle karşılaştırabilmek için, alan açmamız gerekiyor. Beklentilerimiz gerçekleşmemiş olabilir. Eski alışkanlıklarımızı ve inançlarımızı gözden geçirmemiz gerekebilir.

Bıkkınlık duygusu ise, amacımızı unuttuğumuzu ve yaşadıklarımıza yön veremediğimizi gösterir. Kontrolün bizde olmadığı, her şeyden vazgeçtiğimiz zamanlarda, motivasyonumuz azaldığında bu duygularla uyanabiliriz.

Rüyalarımıza sahip çıkalım, onların değerini bilelim.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kendinizi tanımak için: Rüyalarınızın size özgü sembollerini keşfedin

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam