Kendinizi tanımak için: Rüyalarınızın size özgü sembollerini keşfedin

Belli rüyaların, aynı olaylara işaret ettiğini keşfedebiliriz. Gerçek anlamda bunun farkına varabilmeniz için, rüyayı görmeden önceki ve sonraki günlerde neler yaşadığınızı gözden geçirmelisiniz. Örneğin ne zaman rüyamda bir hayvan figürü görsem, ertesi gün iş yerinde bir gerginlik yaşıyorum gibi fark ettiğiniz bir durum, sizi geliştirecektir.

Sabah uyandığınızda duygularınızı, kendinizi tam olarak nasıl hissettiğinizi yazarak başlamalısınız işe…Sonrasında, kendinize bazı sorular yöneltin: İş yerinde aynı hissi size yaşatan durum, kişi, olay var mıdır? Bu duyguyu iş yerinde ne kadar süredir hissediyorum? Bu duygu çalışma ortamında genel olarak hissettiğim bir duygu mu, yoksa özel durumlarda, özel kişilerde hissettiğim bir duygu mu? Kendinize soracağınız sorularla farkında olmadığınız ya da olduğunuz fakat bastırdığınız bir durumu nasıl iyileştirip, özgürleştirebilirim noktasına gelebilirsiniz.

Rüyalarımızın günlük hayatımızı ya da günlük hayatımızın rüyalarımızı nasıl etkileyeceğine biz karar veririz, rüyalar her şekilde bize ulaşır, fakat seçim bize aittir. Ayrıca rüyada gördüğümüz görseller ve onların hikayeleri kadar önemli olan bir şey daha vardır: Rüyayı gördükten sonra kendimizi nasıl hissediyoruz?

Duygularımız, gördüğümüz rüyalardaki görseller kadar önemlidir. O nedenle gördüğümüz rüyayı not ederken, uyandığımızdaki hissi de not almalıyız. Böylelikle rüyayı gören kişi, en yüksek farkındalık potansiyeline ulaşır. Kendinizi anlamak isterseniz, yaşadığınız deneyimleri ve o deneyimlerin içinde bulunduğu dünyayı da anlarsınız. Dünyayı anlamak ise, sorumluluklarınızı anlamak anlamına geliyor. Gözleriniz açıkken, gün içerisinde yeterince uyanık iseniz, sorumluluğu da alırsanız, evrensel bilgilerin kapıları size açılır. Hem iç dünyada, hem dış dünyada barış içerisinde yaşarız.

Rüyalara “bütünleşmeye giden kral yolu” denilmiştir. Rüyamızdaki semboller, benliğimizin bir parçasıdır, onun bizdeki anlamını anlamak, istemek, kabul etmek, onun sesini duyurmasına izin vermek, bütüne dönüşmeyi sağlar.

Son olarak, rüyalar, bilimsel yönden de araştırıldığında, beynin beyin dalgaları olarak bilinen elektrikli zayıf uyarıcılar ürettiği keşfedilmiştir. Bu uyarıcılar anne karnındaki bebeklerde de kaydedilmiş ve rüya görmenin doğum öncesinde başladığı kanıtlanmıştır. Rüyalarımıza sahip çıkalım, onların değerini bilelim…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz nefesle[email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam