Rus kadınlarının güzellik sırları nedir?

Kadınların en önem verdiği ve hassas olduğu konuların başında güzellik gelir. Aslına bakılırsa kıta ve ülke fark etmeksizin her kadın güzeldir. Ancak gel gelelim illa ki duymuşuzdur Rus kadınlarının dillere destan güzelliklerini. Peki Rus kadınlarının güzellik sırları nedir? Rus kadınları neden her zaman formda görünüyorlar?

Rus kadınlarının güzellik sırları nedir?

Slav kökenliler

Ruslar Slav etnik kökenine sahipler. Slav kökeni üçe ayrılıyor. Doğu Slavları (Ruslar, Ukraynalılar, Belaruslar) Batı Slavları (Polonyalılar, Çekler, Slovaklar vs.) ve Güney Slavları (Bulgarlar, Makedonlar, Hırvatlar vs.) Ruslar Doğu Slav kökenine ait. Slavların genetik olarak ciltleri daha kalın bu sebeple Rusların da ciltleri kalın ve kalın olduğu için daha geç kırışıyor. Yapılan bir araştırma sonucuysa; Slav kökenlilerin yani Rusların yüz hatlarının simetrik, yanaklarının daha dolgun olduğunu söylüyor. Üstüne bir de genelde sarışın ve renkli gözlü olduklarını hesaba katarsak 1-0 önde başlıyorlar diyebiliriz.

Soğuk iklimdeler

Rusya’nın büyük bölümü kışları karlı ve soğuk geçirir. Genelde sıcaklık eksi derecelere bile iner. Bize göre aşırı soğuk hatta buz denilecek ortamdaki hava ciltlerini sıkılaştırır, gözenekleri küçültür. Dünyaca ünlü başarılı tenisçi Maria Sharapova’yı da örnek olarak gösterebiliriz. 

Cilt bakımlarına özen gösterirler

Eski Rusya yani Sovyetler Birliği zamanında, ne bir güzellik kremi ne de güzellik maskesi vardı. O zamanlar Rus kadınları şimdiki gibi cilt bakım ürünlerine sahip değildiler ancak uyguladıkları doğal yöntemlerle ciltlerine önem vermekten vazgeçmiyorlardı. Hatta o zamanın devlet lideri Joseph Stalin’in favorisi ünlü aktrist Lyubov Orlovo’nun cildinin ne kadar berrak olduğunu görebiliyoruz. Ruslar 12-13 yaşından itibaren cilt bakımına başlıyor, yani henüz küçük bir kız çocuğuyken! Kısacası Rus kadınları makyajdan daha çok cilt bakımı ürünlerine önem veriyorlar.

Rus kadınları neden zayıf?

Elbette zayıflık sadece Ruslara özel bir kavram değil. Tüm Rus kadınları ince demek de bir bakıma doğru değil. Ancak genelde Rus kadınları ince yapıda oluyorlar. Bu yüzden dünyaca ünlü birçok manken de bu ülkeden çıkıyor. Gerek beslenme gerek kültür gerekse yaşadıkları yer en büyük etmenlerden….

Tarihsel geçmişlerine indiğimiz zaman Rusya’daki köylü halkın az yemek yiyip daha çok tarlada çalışarak zayıf kaldıklarını söyleyebiliriz. Daha çok sebze tüketimine dayanan bir kültüre de sahip oldukları için dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları da var. Bir diğer gelenekleri ise buhar banyoları. Geçmişte buhar banyoları Ruslar için çok önemliydi. Buhar banyolarını sadece temizlenmek için değil aynı zamanda kilo vermek için de kullanırlardı.

Rus kadınlarının gizli diyeti: St.Petersburg diyeti

Zamanının zengin aileleri, özellikle St.Petersburg’da yaşayan belirli bir kesim akşam yemeği yemezdi. Bu sayede gece alınabilecek kalorilerden uzak durmuş olurlardı. Bu diyetin hala uygulandığını ve uzmanlar tarafından tavsiye edildiğini söylemek mümkün.

Cinsiyet dağılımı en büyük motivasyonları!

Rus halkında kadın sayısı erkeğe göre daha fazla. Her 100 kadına düşen erkek sayısı 88. Bu yüzden bazı kadınlar bunun bilincinde ve beslenme alışkanlıklarını ona göre sağlıklı bir şekilde dengelemek zorunda olduklarını düşünüyorlar.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!