Runtastic’ten yeni mobil uyku uygulaması: Sleep Better

2009 yılında kurulan Runtastic, sürekli genişleyen uygulama yelpazesi, ürün ve hizmetleri ile kişilerin sağlık ve fitness verilerini takip eden ve onları şekle girmek, sağlıklı olmak ve genel fitness seviyelerini iyileştirmek için motive eden bir mobil uygulama.

runtastic sleep bett

Koşu, bisiklet ve diğer aktiviteler için Runtastic’in uygulamaları mesafe, hız, tempo, kalp hızı, kalori ve rota (haritaları kullanarak) tespiti için tescilli donanımlar ile otomatik senkronize oluyor. Sonuçlar daha sonra Runtastic GPS cihazları aracılığıyla uygulamalardan ya da kullanıcıların çevrim içi antrenman günlüğünü görebildiği ve detaylı veri analizi alıp karşılaştırma yapabildiği Runtastic.com’dan görülebiliyor. Egzersiz yapmaya yeni başlamış ya da profesyonel olmanıza bakmaksızın, Runtastic ile egzersiz yapmak çok daha kolay ve eğlenceli hale geliyor.

Sağlıklı yaşamın yalnızca spor ve sağlıklı beslenmeyle değil, günlük rutin içinde var olan tüm aktivitelerimizle ilgili olduğunu ve sağlıklı yaşama bir bütün olarak yaklaşılması gerektiğini düşünen Runtastic ekibi, bir çok farklı uygulamasına bir yenisini daha ekledi: Sleep Better.

Sleep Better , Runtastic ekibinin gecelerini uyku laboratuvarında geçirerek ve uyku uzmanları, doktorlar ve uyku problemi yaşayan kişilerle çalışarak algoritmaları mükemmel hale getirdiği, aylar süren özverili bir çalışmanın sonucu. Sonuç ise kullanıcıların daha kolay uykuya dalmasını, daha verimli uyumasını ve hafif uyku döngüleri sırasında onları uyandırarak güne kolayca adapte olmalarını sağlayacak yüksek kalitede bir uygulama.

uyku uzmanları

Kullanıcıların bir uyku oturumunu başlatmaları için tek bir düğmeye basmaları ve telefonlarını yastığın yanına koymaları yeterli. Uyku oturumu akıllı alarm ya da kullanıcının manuel olarak oturumu bitirmesiyle sonlanıyor.

istatistikler

Runtastic CEO’su ve kurucularından Florian Gschwandtner;

[quote_box_center]“Tüm uyku takip çeşitleri aynı şekilde geliştirilmez. Sleep Better uykuları ve günlük aktivitelerinin uyku kalitesini nasıl etkilediğini öğrenmek isteyenler için mükemmel bir uygulama. Uygulama, aynı zamanda tüm ekosistemimize güç katarak kullanıcıların daha iyi ve bilinçli bir hayat tarzına kavuşmalarını sağlayacak. Geçtiğimiz yıllardan tek bir şey öğrendiysek, o da sağlık ve fitness’a 24-saatlik dengeli bir bakış açısıyla yaklaşmamız gerektiği. Sleep Better uygulaması kullanıcılarımıza daha iyi uyku kalitesi için sunduğumuz bir ilk.’’ diyor.[/quote_box_center]

Uyku takibi nedir?

Uyku takibi basitçe uykunuzun kayıt altına alınması demek.

Uykunuzu takip ederek, uyku sırasındaki davranışlarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bazı faktörlerin uykunuzu nasıl etkilediğini görmek için kullanılabilir (örneğin; geç yemek yediğimde daha mı kötü uyuyorum?), küçük değişiklikler ile uyku kalitenizde ciddi gelişim kaydedebilirsiniz.

Runtastic neden bir uyku takibi uygulaması geliştirdi?

İnsan hayatının 3’te biri uykuda geçiyor. Vücut fonksiyonlarının sağlıklı işleyebilmesi için yeterli ve dengeli bir uyku düzeni geliştirilmesi, ruh ve beden sağlığı açısından oldukça büyük bir öneme sahip.

Bu sebeple sadece beslenme ve spor değil, uyku da sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir parçası.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!