Plazaların topuk sesleri yeşil sahalara iniyor

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin kadın çalışanları ve takım ruhunu yaşamak isteyen kadınlar, yeşil sahada top koşturuyor. Actifit tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kızlar Sahada projesinin “Kurumsal Kupa” ve “Takımını Kur Gel” karşılaşmaları için sayılı günler kaldı.

Futbol bilgisine ihtiyaç olmaksızın takım ruhu ile güçlenmek amacıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ünlü babalar ve kızlarının katıldığı bir etkinlikle başlayan Türkiye’nin ilk ve tek özel kadınlar futbol turnuvası ‘Kızlar Sahada’da “Kurumsal Kupa” ve “Takımını Kur Gel” karşılaşmaları başlıyor.

kızlar sahada 1

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin kadın çalışanlarının kıyasıya mücadele edeceği “Kurumsal Kupa” ve bireysel katılımcıların karşılaşacağı “Takımını Kur Gel” turnuvaları 9-10 Mayıs ve 23-24 Mayıs tarihlerinde İstanbul Darüşşafaka Futbol Sahası’nda; 30-31 Mayıs, 6-7 Haziran tarihlerinde de Ankara’da düzenlenecek.

CEO’lar da sahaya iniyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kızlar Sahada projesinin ikinci ayağı olan Kurumsal Kupa’ya Procter & Gamble, Eczacıbaşı, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, Coca-Cola İçecek, Ford Otosan, Vodafone, Johnson&Johnson, Pupa Bilişim, Monitise, Bimeks, C&A, MUDO, Perfetti Van Melle, OSRAM, Reklamstore, Eczacıbaşı, Lidyana.com, Borusan Otomotiv, Aral Game, Galatasaray SK, HDI Sigorta Amerikan Hastanesi ve Allianz gibi Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin kadın çalışanları katılacak. 8 kişilik takımlarla sahaya çıkmaya hazırlanan kadınlar iş hayatındaki topuk seslerini yeşil sahaya taşıyacak.

Biletix, Karnaval.com, Amerikan Hastanesi, Coca-Cola İçecek ve Futbolist’in sponsor olduğu bu yılki turnuvalarda; Aşşk’a Geldik, AMT Group, Karaköy İdman Yurdu, Fighters FC, Star Wars, Dino Kızları, Futbolist, WIPER, WINNERS, Rengarenk, Queen Bees, Notre Michel, Libertarias CF, İKK Futbol, BAU International ve Darüşşafaka takımları “Takımını Kur Gel” kategorisinde mücadele edecek. Bu sene takımların formalarını da iki senedir Takımını Kur Gel Şampiyonu Aşşk Kahve’nin B’AŞŞKA ekibi tasarlıyor.

kızlarsahada 2

Geçtiğimiz yıllarda, 22 Kurumsal ve 8 Takımını Kur Gel takımının katıldığı turnuvalarda şirket CEO’ları da top koşturmuştu. Bu yıl da kıyasıya mücadelenin yaşanacağı ve renkli görüntülerin oluşacağı turnuvaya katılmak isteyen şirketlerin websitesinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Gelir AÇEV’e bağışlanacak

Anne olmanın yanında iş yaşamından siyasete, sanattan spora yaşamın her alanında önemli rol üstlenen kadın gücüne yeşil sahalarda dikkat çekmeyi amaçlayan ‘Kızlar Sahada’ projesine, 2 yılda 38 şirket katıldı ve 1.000 kadın futbolla tanıştı. Biletleri, Biletix üzerinden satılan organizasyonun tüm bilet geliri AÇEV’in sosyal sorumluluk projesine aktarılacak.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!