Baharla beraber hafta sonu keyfini piknikle taçlandırmak isteyenler için pikniğe hazırlık rehberi

İlkbahar geldi geliyor, havalar ne zaman ısınacak derken sonunda güneş yüzünü gösterdi ve havalar ısınmaya başladı. Yaz deyince akla deniz, güneş kum geldiği gibi; ilkbahar denince de aklımıza orman, göl ve piknik geliyor. Hafta sonunu ailesiyle ya da arkadaşlarıyla geçirmek isteyenler, açık havayı değerlendirmek için tüm günü keyifli şekilde geçirebilecekleri, piknik ve spor yapabilecekleri açık alanları tercih ediyorlar.

piknik 1

Bu hafta sonu bir değişiklik yaparak sevdiklerinizle açık havada güzel bir gün geçirmeye ne dersiniz? Baharda bir taraftan doğanın uyanışına şahit olurken, bir taraftan da hamağınıza uzanıp keyif yapabileceğiniz bir gün için yapmanız gereken tek şey sevdiklerinizi bir araya toplamak. Geri kalan tüm detayları sizler için derlediğimiz yazının devamında bulabilirsiniz.

Piknik sepetinin olmazsa olmazları

Piknik deyince aklımıza ilk gelen şey tabii ki ne yiyip ne içeceğimiz oluyor. Açık havada daha fazla oksijen tüketeceğinizi ve daha fazla hareket edeceğinizi göz önünde bulundurursak, mümkün olabildiğince az ve pratik malzemelerle kolay taşınabilir, çevre dostu ve hafif malzemeler tercih etmelisiniz. Plastik ya da kağıt malzemeler kullanacaksanız bunların da çevrede çözünebilen, geri dönüşümlü malzemelerden yapıldığına emin olmalısınız. Ayrıca sonrasında çıkacak atıklar için yanınıza bolca çöp poşeti almayı da unutmayın.

Gideceğiniz yerde su olup olmadığını mutlaka önceden öğrenmeli ve su yoksa yanınıza hem temizlik hem de içmek için bolca su almalısınız.

Piknikte tüketeceğiniz yiyecekleri uzun mesafede taşıyacaksanız ve içeriğinde et, süt gibi bozulabilecek besinler varsa piknik sepetinizin termos özelliği olmasına ve güneş almamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle buzdolabında saklanması gereken yiyecekler için piknik sepetinize mutlaka buz kalıbı yerleştirmelisiniz.

Bunun dışında kuru olarak tüketebileceğiniz kahvaltılık gevrekler de hem hafif, hem pratik hem de lezzetli oldukları için piknik için oldukça iyi alternatifler. Yalnızca bir paket kahvaltılık gevrekle yaklaşık 6 kişilik bir pikniği yalnızca süt, gevrek ve hafif malzemelerle pratik bir şekilde geçirebilirsiniz.

special k kase

Yeni Special K Granola’nın renkli ve lezzetli meyvelerle tatlandırılmış kahvaltılık gevrekleri piknikte pratik ve lezzetli tatlar arayanlar için birebir. Fırınlanmış yulaflı yeni Special K Granola‘nın içinde bol üzüm var. Fındık ve incir sevenler için incirli-fındıklı-üzümlü çeşitleriyle, keyifli ve lezzetli bir öğün için muhteşem bir seçenek olacaktır. 4 farklı tam tahıllı Special K Granola, zengin bir lif kaynağı olmasının yanı sıra, 6 çeşit B vitamini içeriyor.

Ne giymeliyim?

Kıyafet seçiminde gideceğiniz yerin özelliklerine ve havaya göre seçimler yapmanız çok önemli. Ancak her koşulda hareket edeceğinizi göz önünde bulundurarak mümkün olabildiğince içinde rahat edebileceğiniz kıyafetler seçmelisiniz. Uzun koşu ya da yürüyüş yapmayı planlıyorsanız yanınızda mutlaka uygun bir koşu ayakkabısı bulundurmalısınız. Terleyeceğinizi göz önünde bulundurarak yanınıza yedek kıyafet ve çorap alabilirsiniz. Ayrıca kötü sürprizlere hazırlıksız yakalanmamak adına, yanınızda mutlaka hafif bir yağmurluk bulundurun.

piknik 2

Havanın biraz daha sıcak olduğu zamanlarda rahat etmek için terlik, sandalet gibi ayağınızı açıkta bırakacak şeyler tercih edebilirsiniz. Ancak ormanda ayaklarınızın böceklerden ve bitkilerden zarar görmemesi için yanınıza mutlaka kapalı ve rahat bir ayakkabı da almalısınız. Aynı şekilde bacaklarınızı ve kollarınızı korumak için uzun ancak hava alan, ince kıyafetler tercih etmelisiniz. Ayrıca uzun saatler dışarıda kalacağınızı göz önünde bulundurarak yanınızda sizi sıcak tutabilecek hırka, şal, sweatshirt gibi kıyafetler de bulundurabilirsiniz.

Hareket zamanı!

piknik 3

Yemeğinizi yedikten ve enerji topladıktan sonra pikniğin en eğlenceli kısmına geldik! Pikniğin en güzel kısmı, yeme faslı bittikten sonra topladığımız enerjiyi yakacağımız grup oyunları. Pikniğe giderken yanınıza yalnızca ip ve top alarak saatlerce keyifli zaman geçirebilirsiniz. Aynı şekilde spor ekipmanlarınızı yanınıza alarak yürüyüş, yoga, pilates gibi tek başınıza ya da grup olarak spor yapabilirsiniz. Ayrıca ormana gidiyorsanız salıncak ya da hamak kurarak yorgunluğun üstüne keyif yapabilirsiniz.

granola_yeni paketler

İlkbaharda hafta sonu keyfini piknikle taçlandırmak isteyenler için pikniğe hazırlık rehberi yazımız, yeni Kellogg’s Special K Granola‘nın katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!