Pazartesiyi, ay başını, yıl sonunu beklemeden yapmanız gereken fitness çözümleri

Siz de birşeylere başlamak için hep bekleyenlerden misiniz?

Hafta başı başlayıp hafta sonu biten rejimlere, haftada üç ile yola çıkıp “bu ay spor salonuna yine boş yere para ödedim” diye biten egzersiz programlarına son! Değişmemizin zamanı geldi de geçiyor. Artık başlamamızın vakti geldi, hem de şimdi, tam bu anda! Daha fazla ileri tarihe atmadan, kendimize o “rahatlık” süresini tanımadan hedefe doğru yola çıkıyoruz!

İşte vazgeçtiğiniz anlarda motivasyonunuzu yükseltecek bu harika öneriler ile istediğiniz vücuda ulaşabilirsiniz!

Unutmayın- yalnız değilsiniz!

Dünya üzerinde kendine söz verip sonra bozan sadece siz değilsiniz. Unutmayın ki hepimiz insanız ve bazen motivasyon kaybı yaşayabiliriz. Önemli olan böyle durumlarda kendinize karşı anlayışlı olmanız ve bunun bir süreç olduğunu hatırlamanız.

Arada kaçamak yapmak sizin de hakkınız!

Elinizden gelenin en iyisini yaptığınızın farkına varın. Ne olmuş o pizzadan iki ısırık yemişseniz ya da Nutelladan birkaç (büyük) kaşık almışsanız? Hepimiz ara sıra yoldan çıkabiliriz, böyle durumlarda bize zarar veren ekstra kaloriler değil kendimizi hunharca eleştirmemizdir.

kaçamak
Gözünüze kestirebildiğiniz kadarını hedefleyin.

Daha geçen seneden aldığınız 6 kiloyu vermeyi hedeflerken, bir anda kendinize Victoria’s Secret modellerinin yaptığı egzersiz programını yaptırmaya kalkmayın. Büyük hedefler koyun ancak küçük adımlar atın. Mesela öncelikle “fazlalıklardan kurtulmayı” hedefleyin, daha sonra sağlıklı beslenmeyi, daha sonra ise temponuzu yükseltmeyi deneyin.

Fitness ekürilerinizi bulmanın zamanı geldi!

Her şeyde olduğu gibi fit olma yolunda da “bir elin nesi var, iki elin sesi” var kanunları geçerlidir. Eğer programa bağlı kalmak istiyorsanız, motivasyonunuzun eksildiği anlarda size destek olacak bir güç grubu yaratmanı çok önemlidir.

İlginizi çekebilecek yazılar: Fitness partneriyle çalışmanın sağladığı avantajlar

fitness arkadaşı

Hediyeleri sadece Noel babadan beklemeyin!

O hediyeyi siz kendinize verin! Örneğin hafta içi kendinize koyduğunuz hedefleri tamamlarsanız kaç aydır aklınıza giren o hamburgeri (yanında tabii ki patates kızartmasıyla) kendinize ısmarlayın. Eğer sizi mutlu edecek şey o bütçenizi aşan kazaksa, onu ay sonunda ödül olarak kendinize alın.

Farklı spor aktiviteleri deneyerek, kim olduğunuzu anlayın.

Belki herkes gibi yürüme bandında saatlerinizi geçirmek, ya da pek havalı diye kickbox yapmak size göre olmayabilir. Tam olarak ne yaparken vücudunuzla iletişim içinde oluyor ve kendinizi rahatlamış hissediyorsanız onu yapın. Bunu bulmanın en kolay yolu ise farklı aktivitelere katılarak sevdiğiniz sporu bulmak.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!