Paylaşın, destekleyin, yardımlaşın, ilham alın, ilham olun: #ProjectPost30

Niyetiniz ne ise onu gerçekleştirirsiniz. Yaşamdan ilham almak ve ilham olmak en önemli niyetlerimdir. Bu niyetimle birlikte geçen sene izlediğim bir Broadway Show’undan ilham alarak “Hayatım Hikaye” adlı bir kişisel gelişim gösterisi sahneledim biliyorsunuz ki. Muhteşem bir deneyimdi. Daha nice deneyimlerle başkalarına ilham olup kalplere dokunmak, gönüllerde birleşmek dileğim. Çünkü bu muhteşem bir duygu…

Ben böyle düşünür, hissederken kısa bir süre önce Facebook’ta gördüğüm sevgili Gökşen Çalışkan’ın mesajı dikkatimi çekti. Kendisini tanımıyordum ama yapmak istediği proje ve niyeti çok hoşuma gitti.

Sizleri de ilham alacağınız ve ilham olacağınız bu projeden haberdar etmek, kendi hikayemi paylaşmak ve Gökşen’e de bir kez daha teşekkür etmek istedim. Gönülden yaptığınız her şey AŞK OLur.

Projenin kurucusu Gökşen Çalışkan
Gökşen Çalışkan’ın kaleminden projesi ve yazısı:

“Bugün (8 Mart 2017) insanlık adına minik, benim küçük dünyam içinse büyük bir haberle karşınızdayım.

Bundan yaklaşık 15 gün önce, sosyal medya hesaplarımda “çevrenizde 30 yaşından sonra kariyerinde dönüşüm yaşamış kadınlar var mı?” diye sormuştum.

İlk çıkış noktam bu kadınların birkaçıyla konuşarak, kişisel web sitem için bir yazı derlemekti; çok renkli hikayeler olursa belki ileride kitaba dönüşür diye geçirdim aklımdan. 

Sayenizde beklediğimden çok daha kısa sürede, çok güzel geri dönüşler aldım. Dönüşler hem hikayesi olan kadınlardan hem de hikayeleri dinlemek isteyenlerden geldi. Hal böyle olunca, elimdeki kısıtlı imkanlarla bu iki kitleyi nasıl bir araya getirebilirim sorusu üzerine hızla kafa yordum.

Hayatımda belki ilk defa bir işin tüm detayları için çok kafa yorup, her şey tam olana kadar beklemektense, heyecanıma yenik düşerek yola çıkma kararı alıyorum. Bu biraz da yaş aldıkça, mükemmelliğe ulaşmanın mümkün olmadığını anlamam ve davranış değişikliğine gitmemle de alakalı.

Sonuç olarak karşınıza kişisel sosyal sorumluluk projem, ProjectPost30’la çıkıyorum. Kadınların güçlenmesi çorbasına bireysel çapta benim de bir tutam tuzum olsun!

ProjectPost30 websitesi üzerinden 30’lu yaşlarında kariyerinde dönüşüm yaşayan kadınların hikayelerini podcast formatında dinleyebileceksiniz.

8 Mart’a yetişmesini istediğim için birkaç gün içinde web sitesini hazırladım.

Kurcalayın, karıştırın, yapıcı olmak kaydıyla eleştirin, önerilerinizi paylaşın. Hikayelerin e-mailinize gelmesi için üye olun. Twitter hesabını da takip edebilirsiniz. Günlerdir tanıştığım her kadından yepyeni şeyler öğreniyorum. Umarım size de faydası olan, ilham veren noktalar bulabilirsiniz.

Sitede özellikle belirttim, bu kadınlarla başlamış bir proje olabilir ama ileride kadın-erkek herkesin deneyimine açık olacak. Eşitlik olacaksa her alanda olsun!

O yüzden paylaşacak bir hikayeniz ya da çevrenizde bu anlamda değişim yaşamış bir başkası varsa lütfen haber verin, tanışalım. Bir kısmınızla zaten iletişimdeyiz, en kısa zamanda görüşebilmeyi umut ediyorum. Mart ayındaki telaşı atlattıktan sonra umuyorum ki en kısa zamanda görüşme planlayabileceğiz.

Son olarak heyecanımı paylaşan onlarca kadın arasından, benimle hemen görüşmeyi kabul eden ve çok dar zamanda vakit ayıran; Mona Dinpajouh, Burcu Menteş, Hande Akın ve Zana Rüstemi Doğru’ya, çok teşekkürler! Hikayelerin devamı gelecek.

Özetle bu sene 8 Mart’ımızı kuru kuru kutlamayayım istedim, bu vesileyle kadın-erkek hepimize kutlu olsun!

Destekleriniz için bir kez daha teşekkürler. Umarım çok daha geniş kitlelere ilham ve umut olabiliriz.”

Paylaşın, destekleyin, yardımlaşın, ilham alın, ilham olun lütfen AŞKla…

Sevgiler…

Hande Akın

 

Hande Akın Kişisel Dönüşüm Danışmanı & Yazar
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam