Partnerinizle tatile çıkmadan evlenmemeniz için 5 sebep

Biriyle beraber bir hayat kurmak için sadece aşk yeterli kalmayabilir. Sadece ikinizin olduğu ve bilmediğiniz bir ülkede uzun zaman geçirip geçiremediğiniz,  gelecekteki evliliğinizin güçlü olması için çok önemli.

Günümüzde yaşanan çoğu evlilikteki en büyük sorun çok çabuk karar verilmesi. Uzun bir evliliğin sırrı, evlenmeden önce uzun süre sevgili olmak değil, birbirini en ufak detaya kadar tanımak.

5bdfe7455860407daac9aa858f25e5c0

Bir kişiyi rahat olduğu ve güvenli alanının dışında olduğu anlarda gözlemlemek onu iyi tanımak için iyi bir fırsat olabilir. Partnerinizle beraber tatile çıkmak onun görmediğiniz taraflarını görmenize yardımcı olabilir. Görmediğiniz kısımlar, aslında hoşunuza gitmeyecek özellikler olabilir. Uplifers olarak, evlenmeden önce partnerinizle uzun bir tatile çıkmanız için 5 sebebi sizler için derledik.

Tatile çıkmak sevilmeyen özellikleri ortaya çıkarabilir

Tatile rahatlamak ve günlük hayattaki stresi azaltmak için gidildiğinden, kendimize daha çok odaklanma ihtiyacı hissedip, egomuz yükselebilir. Aynı zamanda tatilde olmanın verdiği heyecanla kendimizi biraz fazla kaptırabiliriz. Bütün bunlar, partnerinizle aranızda gerilime neden olabilir.

Normalde problem gibi gelmeyen şeyler, tatilde daha büyük gözükebilir ve tartışmalara yol açabilir. Fakat, illa kötü zaman geçireceksiniz diye bir şey yok. Tatilde partnerinizi ne kadar çok sevdiğinizi hissedebilir ve çok güzel zaman geçirebilirsiniz.

Eğer ilişkinizde bir takım sorunlar varsa. Tatile çıkmak bu sorunlarla yüzleşmenize ve çözmenize yardımcı olabilir. Tatile gitmek, evliliğe temiz bir sayfayla başlamanızı sağlayabilir.

Güvenli alanınızdan çıkmanıza yardımcı olabilir

Partnerinizden utandığınız, çekindiğiniz şeyler olabilir. Aynı şekilde o da sizin yanınızda rahat olmaktan çekiniyor olabilir. Tatile gittiğinizde, partneriniz dışında kimseyi tanımadığınız veya gittiğiniz yerin kültürüne alışkın olmadığınız için normalden daha farklı düşünüp, daha farklı davranmanız gerekebilir. Bu durumda güvenli alanınızdan çıkmak için size bir fırsat olabilir. Eğer, bir sorun yaşamadan güvenli alanınızdan çıkabiliyorsanız, evlenmeye hazır olabilirsiniz.

Birbirinizi daha iyi tanımanızı sağlayabilir

Partnerinizi herkesten daha iyi tanıdığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Fakat, tatile çıktığınızda aslında onu hiç tanımadığınızı görebilirsiniz. Tatilde olmak partnerlerin sadece birbirine odaklanmasına ve günlük rutinlerinin dışında hareket etmesine yardımcı olur. Eğer 1-2 ay bir tatilin sonunda hala evlenmek istediğinize eminseniz, o zaman doğru insanla beraber olduğunuz anlamına gelebilir.

Baskı altında nasıl davrandığını görebilirsiniz

Çoğu tatilde bir şeyler kaybolur veya unutulur. Bazıları bunu rahat karşılarken bazıları daha panik olabilir. Bu tarz durumlarda partnerinizin verdiği tepkiler geleceğiniz için çok önemli olabilir. Böylece partnerinizin baskı altında nasıl davrandığını görebilir, evlilik sırasında yaşanan tatsız durumlara nasıl tepki vereceğini anlayabilirsiniz.

Partnerinizin ne kadar özgür olabildiğini görebilirsiniz

Tatil sayesinde partnerinizin sizin yanınızda gerçekten kendi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sevgilinizin sadece size bağlı yaşayıp yaşamadığını görebilir, maceracı ruhunu keşfedebilirsiniz. Karşınızdaki insanın güçlü olması ve özgür olması size seksi gelebilir. Fakat, eğer daha sakin bir hayat tarzı istiyorsanız sevgilinizin size bağımlı olmasını isteyebilirsiniz. Tatile gitmek, partnerinizin hangi tarza daha yatkın olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

 

Kaynak: Elite Daily

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!