Oyun zamanı: Kedileriniz için yapabileceğiniz en eğlenceli DIY oyuncaklar

Evcil hayvanlar bir süre sonra insanın ailesi gibi olur. Özellikle de tüm günü evde geçiren, yumuşacık kediler… En mutlu, en hüzünlü, en sıkılgan, en neşeli hallerimizi hep onlarla paylaşırız.

Hepimiz zaman zaman ailemize hediyeler alıp onları şaşırtmayı seviyoruz. Peki kediler de ailedense, onları neden ufak hediyelerle sevindirmeyelim? Hediye denince aklınıza sadece ödül mamaları veya pahalı oyuncaklar gelmesin. Evdeki malzemeleri ve yaratıcılığınızı birleştirerek kedinize ufak bir sürpriz yapabilirsiniz. İşte kediniz için evde kendi başınıza yapabileceğiniz oyuncaklar:

1. Tabureden tırmanma borusu

Kullanmadığınız bir tabure varsa işiniz çok kolay. Taburenin ayaklarını kalın bir kral iple sararak kedinizi tırnaklarıyla oynamaktan keyif alacağı bir şeye dönüştürebilirsiniz. Taburenin oturma kısmına ince bir sünger ve üzerine kalın bir kumaş kaplayarak da kedinizin üzerine çıkıp oturabileceği bir alan yaratabilirsiniz.

2. Eski tişörtlerinizi değerlendirin

Kediler ufacık bir şeyi patileriyle ittirerek oynamaya bayılır. Eski bir tişörtünüzü atmayın. Tişörtünüzden yaklaşık 10 cm genişliğinde ufak parçalar kesin. Bu parçaların her birini ortasından sıkıca düğümleyin. Böylelikle kedinizin peşinden hiç sıkılmadan koşturacağı, atlayıp zıplayacağı oyuncaklar elde edebilirsiniz.

3. Kedi çadırı

Kediler bir şeyleri saklamaya ve saklanmaya bayılır. Eğer siz de kedinizi mutlu etmek istiyorsanız, eskiyen bir tişörtünüzü kullanarak kedinize bir çadır yapabilirsiniz. Çadırın yapmak için bir eşya kutusunun bir tarafını açabilir ve kutunun üzerine eski bir tişörtünüzü geçirebilirsiniz.

4. Ponponlu ip

Eğer ponpon yapmayı biliyorsanız işiniz çok kolay. Birkaç tane ponpon yapıp, daha sonra bu ponponları sağlamca bir ipe belli aralıklarla bağlayabilirsiniz. Kediniz bu oyuncağa bayılacak

5. Keçe topları

Evinizde keçe varsa, ponpon yerine keçe topları da yapabilirsiniz. Eğer top yapımına uygun değilse, keçeyi istediğiniz şekilde kesip içini pamukla doldurabilirsiniz. Bu da kedinizin hiç sıkılmadan pelinden koçacağı bir oyunca olacaktır.

6. Çorap yastığı

Kediler bir şeyleri patileriyle ittirmeye bayılır. Eski bir çorabınızı bilek kısmında keserek harika bir oyuncak yapabilirsiniz. Çorabınızın bilekten lastik kısmına kadar olan alanına ihtiyacınız olacak. Çorabı kestikten sonra içini pamukla veya fazla kumaşla doldurun. İki kenarından da sıkıca bağlayın. Kediniz için büyük, silindir şeklinde bir yastık yapmış olacaksınız. O yastıkla oynamaya bayılacak.

İlginizi çekebilir: Evcil hayvan sahipleri için hem yaratıcı hem de işlevsel hediye önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!