Onur Levent’le iş temposunda spor üzerine

Onur Levent – Zizigo Genel Müdürü www.zizigo.com

Onur Levent Röportajı
Onur Levent Röportajı

Haziran 2010’da Markafoni ailesine Projeler Müdürü olarak katılan Onur Levent, görevini, Markafoni bünyesinde 2011’de açılan dikey alışveriş sitesi Zizigo’da Genel Müdür olarak devam ettiriyor.

Ankara doğumlu Onur Levent’in, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden lisans, New York Lubin School of Bussines’tan Finansal Yönetim alanında MBA derecesi bulunuyor.

Uplifers olarak, internet sektörünün başarılı iş adamlarından Onur Levent’e spor alışkanlıkları ve sporun yoğun iş temposu üzerindeki etkilerini sorduk.

 

1. Bize haftalık iş temponuzdan bahseder misiniz?

E-ticaret ile uğraştığım için 7/24 çalışıyoruz… Şirket mesaime sabah 8:30 gibi başlıyorum.  Akşam şirket çıkışım, iş yoğunluğuna göre değişiyor. En erken saat 19:00 gibi çıkabiliyorum. Günüm, toplantılar, tedarikçi ziyaretleri ve organizasyonel işler ile geçiyor.  Mesai saatleri sonrasında şirkette kalıp planlama, strateji vb konular üzerine yoğunlaşıyorum.

Teknoloji sayesinde evden de aktif olarak çalışabiliyorum. Açıkçası bir saat sınırlamamız yok. Evden çalışmak bizim için rahatlıktan ziyade günün çoğunu çalışarak geçirmek demek.

2. Bu tempoda spor yapmak için vakit bulabiliyor musunuz?

Spor yapabilmek için özel olarak vakit yaratmaya çalışıyorum. Sabah saat 6:45-8:15 arası olmak üzere, aktif olarak haftanın 6 günü spor yapmaya çalışıyorum.

3. Nasıl bir spor programınız var? Nerelerde çalışıyorsunuz?

Hem gittiğim spor kulübünde, hem de USA’de takip ettiğim eğitmenler var. Naudi Aguliar adlı eğitmeni ve sitesi  www.functionalpatterns.com ‘u özellikle öneririm.

Bir gün functional training, bir gün 10-12  km açık hava koşu yapıyorum. Ayrıca haftada bir gün olmak üzere ağırlık antrenmanı yapıyorum. Hillside Alkent, Belgrad Ormanı ve Bebek sahili, spor için tercih ettiğim yerler. Ancak bence, tüm bu sporun yanında, işin temelini uygulamış olduğunuz diyet programı belirliyor. %30 spor %70 beslenme bir sporcu için şart. Sadece antrenman yapıp beslenmeye dikkat etmezseniz işin %70’lik kısmı eksik kalmış oluyor. Ben de hatamı fark edeli yaklaşık 3 ay oluyor.

4. Spor yapmak için vakit bulamadığınızda ne yapıyorsunuz?

Yoğun iş temposu sırasında, spor için vaktim olmadığında, evde kendi ağırlığımla çalışıyorum. 20-25 dakikalık ufak bir antrenman için mutlaka vakit ayırıyorum. Beslenme düzenime özen gösteriyorum.

5. Spor yapmak, iş hayatınızı olumlu olarak etkiliyor mu? Nasıl? 

Spor yaptığım zaman güne çok enerjik başlıyorum. Pozitif enerjimin çalışanları da olumlu etkilediğine inanıyorum. Spor ayrıca, zihnimi yenilediği için, işe olan konsantrasyonumu da arttırıyor.

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!