Öğrencilere yönelik eğitici ve faydalı web siteleri ve online platformlar

Günümüzde öğrenci olmak harika bir şey, çünkü artık ders çalışmayı daha kolay ve etkili hale getiren binlerce müthiş kaynak ve web siteleri mevcut. Ancak seçenekler bu kadar bol iken hangilerinin gerçekten bizim işimize yarayacağını bulmak güç. Bu sebeple henüz çok popüler olmayan fakat çalışırken kesinlikle işinize yarayacağını düşündüğümüz 13 web sitesini sizler için araştırdık:

1) AskPeterson

askpetersen
AskPetersen.com

AskPeterson sizlere yazı yazma becerinizi geliştirmeye yönelik makale örnekleri ve çeşitli kaynaklar sunan bir blog sitesi. Siteye iki ders arası molanızda bile baksanız bir makalenin girişi nasıl olmalıdır veya ders çalışmak için en uygun zaman hangisidir gibi çeşitli bilgilere erişmeniz mümkün. Ayrıca yazdığınız makalelerin daha etkili olması için yardım alabileceğiniz asistan servisi de mevcut.

2) Grammer Girl

grammer girl
Grammergirl

Eğer daha iyi bir yazar olmak istiyorsanız bilgisayarınızın masa üstünüzde Grammer Girl’ün kısa yolu mutlaka bulunmalı. Bu web sitesinde virgül kullanımından birleşik isimlere kadar dilbilgisi hakkında tüm sorularınıza cevap buluyor. Ayrıca kendi sorunuzu da siteye yollayarak istediğiniz bilgiye ulaşmanız mümkün.

3) Essays Capital

essayscapital
Essayscapital

Makale yazarken zorlanıyor musunuz? Essay Capital birçok konuda sağlam araştırmalar içeren ve ustalıkla yazılmış makaleler içeriyor. Böylece herhangi bir konuda arama yaparak sizinle aşağı yukarı aynı konu hakkında yazılmış bir yazıyı okuyarak doğru kelime tercihi veya çeşitli teknikler hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca Essay Capital sayesinde sizin yerinize onların yazdığı bir makaleye de sahip olmanız mümkün.

4) Thesaurus.com

thesaurus
Thesaurus

Güçlü bir kelime haznesine sahip olmak ve cümle içinde doğru kelimeyi kullanmak daha etkili cümleler kurmanızı sağlar ve sizi daha iyi bir yazar yapar. Thesaurus.com yazılarınız için en doğru kelimeleri bulmanızı sağlıyor. Ayrıca benzer anlama gelen birçok kelimeyi yan yana göstererek çeşitlilik yaratmanızı sağlıyor.

5) Shmoop

shmoop
Shmoop

Shmoop 13 milyondan fazla öğretmen ve öğrenciye yazılı sınav pratikleri, makale örnekleri, bilgilendirici videolar ve kariyer fırsatları sunuyor. Eğer kapsamlı bir siteye ihtiyacınız varsa Shmoop’a bir göz atabilirsiniz.

6) Collaborize Classroom

collaborize classroom
Collaborative Classroom

Collaborative Classrom öğrenciler ve öğretmenlere ortak çalışmaya dayalı bir platform sunuyor. Öğrenciler asistanlarla birebir iletişime geçerek test çözme becerilerini, çalışma alışkanlıklarını ve okuma becerilerini geliştirebiliyorlar.

7) Padlet

padlet
Padlet

Padlet size dizayn yapabileceğiniz, döküman yükleyebileceğiniz veya arkadaşlarınızla ortak çalışabileceğiniz bir platform sunuyor. Ayrıca Padlet sayesinde bir çalışma planı hazırlayabilir ya da sunum hazırlayıp bunu uzaktaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

8) Edmodo

edmodo
Edmodo

Edmodo; öğretmenlere, öğrencilere ve ebeveynlere ortak buluşma alanı sağlayan bir platform. Bu sayede ebeveynler çocuklarının gelişimleri veya ödevleri hakkında öğretmenleriyle iletişime geçebiliyorlar ve öğretmenlerine attıkları mail sayesinde geri dönüş alabiliyorlar.

9) MindMeister

mindmeister
MindMeister

MindMeister sayesinde bir kavram haritası yarabiliyor ve onu öğrencileriniz veya arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Eğer bir grup çalışmasının üyesiyseniz ve beyin fırtınasına ihtiyacınız varsa mutlaka MindMeister’ı ziyaret etmelisiniz.

10) Simply Charly

simple charly
Simple Charly

Simply Charly tarih boyunca geçmişten günümüze yaşamış önemli ve etkileyici insanların hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir blog sitesi. Yaşam hikayesini öğrenmek istediğiniz kişi hakkında hazırlanmış videoları izleyebilir veya ilgili tüm yayınlara ulaşabilirsiniz.

11) Mostly Morgan

mostly morgan
Mostly Morgan

Mostly Morgan aslında bir moda ve güzellik blogu. Ancak blog sahibi Morgan Timm aynı zamanda bir üniversite öğrencisi ve okul hayatı, çalışma stratejileri, sınava hazırlanma metotları ve diğer akademik konularda da yazılar paylaşıyor.

12) Explore.Dream.Discover

explore discover dream
Explore.Dream.Discover

Bu blogun yazarı girişimci olmaya can atan Harvard öğrencisi Andrew Liu ve sitesinin mottosu; ‘Gezgin bir üniversiteli genç ve dünyanın yansımaları!. Blogunda okul hayatı, dersler ve seyahatleriyle ilgili yazılar yazıyor.

İlgili yazı: İnternetin nimetlerinden faydalanın: Online akademik web siteleri ve platformlar

13) Dan Shipper

dan shipper
Dan Shipper

Dan Shipper blogunda girişimcilik, start up projeler ve çalışma önerileri hakkında yazılar paylaşıyor. Eğlenmeye ve ilham almaya ihtiyacınız varsa bu blog tam size göre.

Kaynak:

lifehack.org

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!