‘Netflix and sweat’: Nike Training Club farklı tarzdaki antrenmanlarıyla Netflix’te

Egzersiz yapmak için kendimizi motive etmek kabul edelim ki her zaman pek kolay olmuyor… Hele ki havaların soğuduğu, kışın başladığı, dışarıya çıkmaya üşendiğimiz ya da evimizin sıcaklığını açık havanın serinliğine tercih ettiğimiz şu günlerde… Ama neyse ki açık havada spor yapmak, bedenimizi hareket ettirmenin tek yolu değil. Evimizin konforunda da yapabileceğimiz birçok egzersiz var; üstelik Netflix sayesinde! Evet, en sevdiğimiz dizi ve filmleri izlediğimiz popüler platform Netflix, artık Nike Training Club antrenmanlarına ev sahipliği yapıyor.

Bu kez ‘Netflix and chill’ demiyoruz; ‘Netflix and sweat’ diyoruz! Çünkü Nike Training Club’un Netflix’te geçtiğimiz günlerde yayına başlayan bölümleri hepimizi televizyon karşısında uzanıp bir şeyler izlemeye değil, hareket etmeye ve bolca ter atmaya davet ediyor. Birçoğumuzun mobil uygulaması ile tanıdığı Nike Training Club içeriklerini Netflix’e taşıyor ve ev konforunda adeta fitness dersleri sunuyor.

Yeni yıl kararlarınız arasında daha fazla hareket etmek, aktif kalmak, bedeninize daha iyi bakmak, kilo vermek veya ideal kilonuzu korumak, gücünüzü artırmak gibi sağlığınızı destekleyecek maddeler varsa ünlü spor giyim markası Nike ile güçlerini birleştiren Netflix’in bu ilham verici iş birliği tam size göre. Üstelik daha önceden spor yapıp yapmadığınız hiç önemli değil, çünkü seviyeniz ne olursa olsun kendinize uygun antrenmanı bulabilirsiniz.

İlk kısmı 30 Aralık 2022’de yayına başlayan, 2. kısmın ise 2023 yılında geleceği belirtilen Nike Training Club Egzersizleri’nin şu anda Netflix’te yer alan koleksiyonunda 10 parça bulunuyor. Her parça, kendi içerisinde farklı bölümlere ayrılıyor. Şu anda mevcut olan koleksiyonun içindeki kısımlar ise şu şekilde:

  • Spora Temelden Başla (13 bölüm): 10 dakikalık bölümlerde üst vücut egzersizleri ile karın, sırt, omuz ve kol bölgenizi çalıştırabilir, spor geçmişiniz olmasa bile bu bölümlerde yer alan en temel fitness bilgileri ve hareketleri ile başlayabilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
  • İki Haftada Güçlü Kaslar (7 bölüm): 5-10-20 dakikalık bölümlerde hızlı rutinlerle karın bölgenizi geliştirebilir, temponuzu artırabilir, yağ yakımı sürecini desteklerken güçlü karın kaslarına kavuşabilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
  • Vinyasa Yoga Tutkusu (6 bölüm): Bu bölümde yer alan 10-20 dakikalık videolarla vinyasa yoga pratiklerini günlük hayatınıza nasıl dahil edebileceğinizi öğrenirken içinizdeki enerjiyi açığa çıkarabilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

  • Vücut Yağlarımızı Yakalım (16 bölüm): 5-10-20 dakikalık bölümlerin yer aldığı bu kısımda ekipmansız yağ yakımı için uygun hareketleri tekrarlayabilir, tek seferde belirli bir bölgeyi hedef alan egzersizlerle vücudunuzu şekle sokabilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
  • 10 Dakikalık Antrenmanlar (26 bölüm): Kalori yakarken güç kazanmak ve kısıtlı zamanda etkili sonuçlar almak için koleksiyonun bu bölümü tam size göre olabilir. 10 dakikalık bölümlerle tüm kaslarınızı çalıştırabilir, kilo verirken verimliliğinizi artırabilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

  • 20 Dakikalık Antrenmanlar (10 bölüm): 20 dakikada tüm vücudu çalıştıran egzersizler sunan bu bölümde, fiziksel ve zihinsel kuvvetinizi artırabilir, yağ yakım sürecinizi destekleyebilir, kısa zamanda forma girebilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
  • 30 Dakikalık Antrenmanlar (3 bölüm): 3 bölümden oluşan 30 Dakikalık Antrenmanlar serisi ile core bölgenize odaklanabilir, esnekliğinizi ve kuvvetinizi artırabilir, tüm kaslarınızı harekete geçirerek temponuzu yükseltebilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
  • Yüksek Yoğunluklu Antrenmanlar (14 bölüm): 10 dakika ile başlayan 20 ve 30 dakikalık videolarla devam eden bu bölümde tüm vücudu çalıştıran yüksek yoğunluklu antrenmanlarla ısınırken yağlarınızı yakabilir, kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
  • Tara ile HIT ve Güç Antrenmanları (14 bölüm): Yüksek yoğunluklu antrenmanlardan devam etmek ve dayanıklılığınızı daha da artırmak için seviyenizi bir tık daha ileriye taşıyarak zorlu egzersizlerle hem alt hem de üst bedeninizdeki kaslarınızı güçlendirebilir, forma girebilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

  • İyi Hissettiren Egzersizler (6 bölüm): Kısa zamanda çok daha etkili sonuçlar almak ve hareket ederken kendinizi çok daha iyi hissetmek istiyorsanız bu bölümde yer alan 5-10 dakikalık hızlı videolarla performansınızı artırabilir, iyi oluşunuzu destekleyebilirsiniz. Bölümlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Her seviyeye ve fitness tercihine uygun içerikler sunan bu koleksiyonda ister yoga ile bedeninizi-zihninizi sakinleştirebilir, isterseniz HIT egzersizleri ile temponuzu artırarak bolca ter atabilirsiniz. Başlangıç olarak 5-10 dakikalık bölümlerle kendinizi ısıtabilir, günlük egzersiz ihtiyacınızı karşılamak için kısa süreli videolardan yola çıkıp daha sonra hızınızı artırarak süreyi uzatabilirsiniz.

Netflix’in arama kısmına bölümlerin adını yazarak veya yalnızca Nike yazıp aratarak koleksiyona ulaşabilir, 10 kısımdan hangisi ile başlamak istediğinizi seçebilir ve vakit kaybetmeden ev konforunda yapacağınız egzersizlerle bütüncül sağlığınızı destekleyerek forma girebilirsiniz. Koleksiyonun ikinci kısmının yayın tarihi henüz kesinleşmemiş olsa da 2023’ün ilerleyen günlerinde Netflix’in tarihi konusunda bilgilendirme yapması bekleniyor. İkinci kısım gelmeden önce ilk kısımdaki tüm egzersizleri tamamlamak isterseniz kendinize uygun bir program oluşturmak için Netflix’e göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Daha verimli egzersizler için bir profesyonel gibi spor yapmanın yolları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!