Neptün retrosu: Skandal yerine içsel uyanışa var mısın?

Neptün sarhoşluğu, retroda farkındalık için geliyor! 02 Temmuz-04 Aralık 2023 tarihleri arasında retro hareketinde olacak. Neptün sis pus gezegenidir, zodyak turunu 165 yılda tamamlar, ortalama her burçta 15 yıl kalır. Balık burcunun ve 12. evin yöneticisidir. Yılda 1 kez retro hareketi yapar ve 5-6 ay sürer. Neptün gezegeni idealizmi temsil eder, hassas etkilere sahiptir. Kişilerin farkındalığı, iç dünyasının gelişimi, ruhsal aydınlanma, önce kendine şifa olma enerjisini barındırır. Kişi öncelikle kendi iç dünyasında barışı ve şefkati, affedişi, huzuru bulmalıdır ve bunu yapabilme enerjisi en çok Neptün retro hareketinde en yüksek şifa gücünü verir, aynı zamanda yüksek farkındalık ile kendimizi şifalamak bize kalır.

Neptün, Pluto’dan destekle güçlenerek retrograde yapacak

Neptün Pluto’dan destek alırken Mars ile 150’lik açı yapacak. Gelecek 10 Temmuz’a dek aldatılma, kandırılma, ani hayal kırıklığı mevcut olduğundan önemli işlerinizi ertelemenizi ve dikkat etmenizi öneririm. Temmuz ayında tüm planetler gökyüzünde ciddi etkileşimlere sebebiyet vereceği için temmuz boyunca temkinli gitmekte yarar var.

Neptün, balık burcunda: Retro içindeki guruyu keşfet ve sahte guruları fark et

04 Nisan 2011 yılında Neptün kendi rahat ettiği, güçlü olduğu balık burcunda transit almaya başladı. 12 yıldır dünyada yoga, meditasyon, sanat, astroloji, bilinçaltı şifa çalışmaları, spiritüel konularda ciddi bir boyut yaşandı ve hala devam etmekte. Neptün balık transiti, affetme ve bırakma temalarını anlatırken düz transitte kişi her zaman dış dünyada arayış içindedir. Retro hareketinde ise içsel dünyamıza bizi yöneltir. Bu nedenle özümüze dönmeyi ve burada barışı sağlamayı bize öğretir.

Skandal yerine içsel uyanışa var mısın?

Neptün, retro hareketinde 5 ay boyunca bize içsel dünyamızı uyandırmak için gerekli tüm gücü verecektir Bireysel doğum grafiğinizde Neptün hangi evde transit alıyorsa, hangi açılar ve etkileşimler yapıyorsa o konular dahilinde hayatlarınızda tezahür edecektir. Yön bulamama, önünü görememe, sanki boşa kürek çekiyor hissi barındıran her ne varsa, duyacağınız bir söz dahilinde bile etkisi hayatınızda olumlu tezahür edecektir. Yeter ki akışta kalın.

Önemli tarihler: ( – + ) 3 gün alabilirsiniz.

  • 20 Temmuz 2023 tarihinde, karmik açıdan kolektifte hepimizin zorlanacağı ancak 29 derece koç, yengeç, terazi, oğlak burçlarında gezegenleri olanların olumsuz etkileneceği bir zaman dilimi.
  • 19 Ağustos 2023 tarihinde gideceğimiz bu hayat yolculuğunda önümüzü göremez olabilir, aldanabilir, aldatılabilir ve hayal kırıklığı yaşayabiliriz.
  • 19 Eylül 2023 tarihinde bedensel yaralanmalara, öfke patlamalarına, kavga ve agresifliğe dikkat edilmesi gerekir. Güç gösterisi yerine sakinlik olmalı. Aynı zamanda yine yön bulamama, önünü görememe hali.
  • 03 Kasım 2023 kalp kırıklığı, maddi ve manevi zarar görmeden dolayı hayal kırıklığı.

Bilinçaltı dönüşümünün karakterimize yansımasını yaşayacağız

Önünüzü görmeniz açısından, doğum grafiğinizde Neptün konumu, etkileşimi ve açıları çok kıymetlidir. Doğum grafiğinde Neptün retro olanlar için karmik açıdan şanslı dönemler, doğum grafiğinde Neptün düz pozisyon olan kişiler için yön bulmakta zorlanabilecekleri bir dönem.

Doğum grafiğinizdeki etkileri öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu alabilirsiniz. Bu yapılandırma sürecinde farkındalığınızın çok güçlü, iç huzurunuzun teslimiyete açık olması dileklerimle…

İlginizi çekebilir: Kendi merkezini oluştur: Ay düğümleri burç değiştiriyor

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam