Mutlu bir yaşamın anahtarı: Özgürlük

Mutlu olmak kader değil, seçeneğindir.‘ Dalai Lama

Mutluluğa ulaşmanın yolu özgürce yaşamaktan geçiyor. Özgürce yaşadığınızda ve zamanınızı hayatınızın iyi olması için harcadığınızda arzuladığınız yaşama ulaşabilirsiniz.

özgürlük
Mutluluğa ulaşmanın yolu özgürce yaşamaktan geçiyor.

Peki tüm bunları nasıl mı yapabilirsiniz?

Her şey aslında zihninizde başlıyor. Şüpheciliğe yer vermemeniz gerekiyor. Negatif insanların sizi sınırlayan inançlarını ve sözlerini dinlememelisiniz. İlk başta özgürlüğün sizce ne olduğunu tanımlamalısınız. Örneğin; bu özgürlük, her sabah finansal stres veya kaygı duymadan uyanmak olabilir.

İlgili yazı: Başkalarına olan bağımlılığınıza son vermek ve özgürlüğünüzü ilan etmek için izlemeniz gereken 3 adım

Bu, hayat hakkında yazmak ve konuşmak demektir. Hedefleriniz ne olursa olsun, öncelikle bu hedeflerin ne olduğunu kendinize sormalı ve bu konuda net olmalısınız.

Hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı, hedeflerinizin nerede son bulacağını bilmeniz gerekir, yani ufuk çizgisini görmelisiniz. Bu hayatta çok sık duyduğunuz bir cümle olsa da, birçok insan başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor. Kendi hayaliniz düşünün ve o hayali gerçeğe dönüştürmek için plan yapın. Henüz bir hayaliniz yoksa, bunun üzerine belirli aralıklarla düşünebilirsiniz.

Stresten uzaklaşmak mutluluğa yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. Zamanımınızın ne kadar önemli bir kısmını sinirli bir şekilde geçirip değerli zamanınızı harcadığınızı düşünün. Hayat çok kısa, özellikle de sürekli stres altında yaşamak için.

Her ne kadar özgürce yaşayabileceğiniz hayat kolay olmasa da ya da aksiyon aldığınız anda özgür bir hayatın kapılarını ilk etapta açmanız imkansız olsa da, doğru bakış açısı, odaklanma ve çok çalışmayla bunu mümkün kılmak sizin elinizdedir. Bugün özgür bir hayat için küçük bir adım bile atsanız, hedefinize bir adım yaklaşmışsınız demektir.

Bir kere hayatınızı özgürce ve mutlu bir şekilde yaşamaya başladığınızda, verdiğiniz tüm emeklerin boşa gitmediğini anlayacaksınız.

Yeterince iyi bir hayata yaşamak kolaydır ve birçoğumuz için bu yeterlidir; fakat hayat aslında oldukça cömerttir ve bize sunacağı çok daha fazla güzelliği içinde barındırır. İşinizde, sağlığınızda ve ilişkilerinizde o özgür ortamı yaratmak, daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir mutluluğu tatmanıza yardımcı olacaktır.

Kaynak:

addicted2success.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!