Mutfağınızda büyük fark yaratacak küçük dekoratif dokunuşlar

Mutfak bir evin en önemli noktalarından biridir. Mis gibi kokan yemeklerin, tatlıların piştiği, uzun saatler keyifle yemeklerin yendiği, yemek hazırlanırken ayaküstü sohbetlerin yapıldığı, pazar kahvaltılarının hazırlandığı, evin en keyifli anlarının yaşandığı bir alan… Mutfağınızın dekorasyonunda değişiklikler yapmak için büyük ölçekli değişimler düşünmek zorunda değilsiniz; ufak değişikliklerle de harikalar yaratmanız mümkün. İşte mutfak dekorasyonunuzda büyük fark yaratacak küçük dekoratif dokunuşlar:

1. Açık raflarla nostaljik dokunuş

Mutfağınızın bir duvarında açık raf düzeni oluşturabilirsiniz. Böylelikle ufak bir mutfağınız varsa, eşyalarınız için ekstra alan yaratmış olursunuz. Açık raflarla ilgili dikkat etmeniz gereken tek şey; raflara çok fazla eşya koymamak. Böylelikle dağınık, kalabalık görünmesine engel olabilirsiniz.

2. Mutfak halısına ne dersiniz?

Mutfağınızın zeminine ufak bir halı, kilim veya paspas serebilirsiniz. Böylelikle hem tarzınızı yansıtabilir hem de mutfağınıza sıcak bir dokunuş katabilirsiniz.

3. Aksesuar katın

Evinizde aksesuarları konumlandırabileceğiniz tek yer salon değil. Mutfağınızı da aksesuarlarla renklendirebilirsiniz. Vazolar, aydınlatma aksesuarları, örtülerle bambaşka bir atmosfer yaratabilirsiniz.

4. Mutfak tekstiliyle stilinizi yansıtın

Mutfağınızda tercih edeceğiniz tekstil ürünlerinde daha çarpıcı desenler seçebilirsiniz. Mutfak perdeleri, masa örtüsü, peçetelerle mutfağınızın renklerini, dokusunu değiştirebilirsiniz.

5. Renklerle oynayın

Mutfağınıza biraz renk eklemeye ne dersiniz? Örneğin mutfak adanızı çarpıcı bir renkte yapabilirsiniz. Sandalyelerinizi farklı renklerde seçebilirsiniz. Ufak ev aletlerini renkli seçebilirsiniz.

6. Düzenli bir mutfakta istediklerinizi yapabilirsiniz

Mutfağınıza dekoratif detaylar eklemek için buna izin veren alanınız olmalı. Düzenli bir mutfak size alan kazandırır. Örneğin kullanılmayan bir duvara ufak, kapaklı bir dolap yerleştirebilirsiniz. Bu dolaba alışveriş listesi, defterler, kullanılmayan poşetler gibi eşyaları yerleştirebilirsiniz.

7. Desenlerle oynayın

Mutfak tezgahınızın duvarındaki beyaz fayanslar temiz ir görüntü verebilir. Peki bu beyaz yüzeyi bir defter olarak kullanmaya ne dersiniz? Uygun kalemlerle fayansların üzerine desenler çizebilirsiniz.

8. Koleksiyonlarınızı sergileyin

Mutfağınızı bir vitrin olarak kullanmaya ne dersiniz? Seramik tabaklarınızı, koleksiyonlarınızı mutfağınızda sergileyebilirsiniz. Böylelikle daha dekoratif ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Üretkenliğinizi artıracak bir çalışma masası dekorasyonu için öneriler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!