Mucize içimizde: 2021’de kendimize dışarıdan değil, içeriden bakacağız

Biliyorum herkes için çok zor bir yıl oldu, bazımız işini kaybetti, bazımız yakınlarını kaybetti, hepimiz duygularımızla, kendimizle yüzleşmek zorunda kaldık. Verdiğimiz tepkilerle yalnız kaldık. Kendimizle istesek de istemesek de iletişmek, kendimizi anlamak durumunda kaldık. Kendi isteğimizle inzivaya çekilip kendimizle yüzleşmeyeceğimizden, bu dönem hepimiz için gerekliydi.

Ama bitti. Birçok açıdan 2020 nasıl olacağını öğrendiğimiz dönem, 2021 ve sonrası ise öğrendiklerimizi uygulayabileceğimiz dönem olacak. Yeni gezegen ve galaksilerin keşfi, 4. ve 5. boyut etkilerinin daha çok hissedilmesi ve konuşulması, dünyanın yeşil ve sürdürülebilirlik anlamında birçok yenilik ve gelişime tanık olması beni çok heyecanlandırıyor.

Hepimizin tanıdığı Albert Einstein’ın çok ünlü bir sözü var “There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.” Yani, “Hayatı yaşamanın iki yolu vardır. Biri hiçbir şey mucize değlidir, diğeri ise her şey mucizedir.” 

Bu hayata nasıl baktığımız bizim gözlerimizle, algımızla alakalıdır, hiçbir şey güzel ya da çirkin, hayırlı ya da hayırsız değildir, bunlar yalnızca bizim yorumlarımız. Hayatın siyah ya da beyaz olmadığını fark etmek bizi olaylardan, durumlardan ve kişilerden özgürleştirerek objektif bir algıya sahip olmamızı sağlar. Hiçbir iş zor değil, biziz zor diye etiketleyen. Bizi kimse üzmedi, biz onlara kişisel ve duygusal alanımıza girme fırsatı verdik. Bunu algılamak çok mühim.

İnanılmaz hızlı şekilde değişen ve dönüşen dünyaya uyum sağlayabilmek için esnek olmanın, akışla akmanın, yargılamamanın ve anlayışın sınırlarını genişletti 2020. Olayların bizim dışımızda da gelişebileceğini gördük, dünyanın merkezinde olduğumuz algısı yıkıldı, uyum sağlanan değil, uyum sağlayan olmamız gerektiğini anladık.

2021 ise bize şefkat, sevgi ve özbilinci öğretiyor. Kendine dışarıdan değil, içeriden bakmanın önemini gösteriyor. Çünkü sizin de gördüğünüz gibi sevgili okurlar, dışarıda olanı etkilemek bizim irademizde değil, ama ona nasıl tepki vereceğimiz bizim irademizde.

2021 bize karşılıklı hoşgörü, sevgi, saygı, anlayış, yardımlaşma getirsin. Hepimizin buna ihtiyacı var. Her birimiz ilk adımı atarsak milyonlarca ilk adım birbirinden doğarak ilerler. İyilik iyiliği, bir gülümseme binlercesini doğurur. Işığınıza sahip çıkın, umudunuz hiç sönmesin. Nice mutlu yeni yıllara.

İlginizi çekebilir: Her şey mümkün: Sonsuz olasılıklar içinden yalnızca birini yaşıyoruz

Gizem Demirci
Selamlar, Ben Gizem, Hollanda'da ikamet etmekteyim. Hayat akışım dünyanın birçok yerinde yaşamamı, birçok farklı işle uğraşmamı sağladı. İspanya'da, İtalya'da, Almanya'da ve son olarak Hollanda'da ... Devam