Mobil çalışanlara müjde: Urban Station’ın 5. şubesi Buyaka Ümraniye’de açıldı

Urban Station
Urban Station, Buyaka Ümraniye şubesi

İş yaşamında çalışanların en büyük motivasyon kaynaklarından biri, çalışılan ortamın fiziksel koşullarıdır. Çalışanlarına fiziksel olarak konforlu ve sosyalleşmeye uygun ortamlar sunabilen şirketler, her zaman ön planda olur ve tercih edilen işverenler olarak isimlerini duyururlar. Google deyince aklımıza ilk gelen şeyin dünyanın bir numaraları arama motoru olması, ikinci şeyinse çalışanlarına sağladığı birbirinden yaratıcı ofislerin olmasının tesadüf olmadığı konusunda bize katılacağınızı düşünüyoruz.

Tabii ki her ofisin Google’ın ofisleri gibi olmasını beklemek biraz ütopik. Ancak daha küçük şirketler için de çalışanlarını motive etmek için belirli aralıklarla ofis değişikliği yapabilmek artık imkansız değil.

Ofis değişikliği yapmak isteyenlere ek olarak, internetin hayatımızın her alanında olduğu gibi iş hayatımızın da büyük bir bölümünde yer alması ve özellikle son yıllarda mobil çalışanların sayısını hızla arttırması; mobil çalışanların da ofis ihtiyacının doğmasına zemin hazırlıyor. Henüz bir ofis oluşturma ihtiyacı duymayan, iş yaşamına yeni adım atmış girişimcilerin çalışabilecekleri ve kendileri gibi insanlarla network oluşturabilecekleri bir ortam yaratılması ihtiyacının son zamanlarda artış gösterdiğini keşfeden yatırımcılar, ilginç ve başarılı bir projeyle yeni nesil çalışanların ofis beklentilerine akıllıca çözümler getirmeyi denemiş.

Her gün aynı ofise gelmekten, aynı insanları görmekten, aynı masanın başına oturup aynı bardaktan kahve içmekten sıkıldınız mı? Şirket kurmayı planlıyor ancak ofis giderleri için bütçe ayıramıyor musunuz? Bilgisayar başında çalışıyor ancak bir türlü aradığınız sessiz çalışma ortamını bulamıyor musunuz? O zaman sizi 5. şubesini geçtiğimiz günlerde Buyaka Ümraniye’de açan Urban Station’la tanıştırmak isteriz. 

Urban Station nedir?

“Urban Station”, kısaca özetlemek gerekirse, mobil çalışanlar için tasarlanmış özel bir ofis-kafe. Çok yakın bir zamanda bu  ofis-kafe zinciriyle Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarında daha da sık karşılaşıyor olacaksınız.

fotograf 14
Urban Station’ın 5. şubesi açıldı

İlk olarak Arjantin’de Buenos Aires’de hayat bulan bu konsept bölgede hızla yayıldı ve geçtiğimiz yıl Türkiye’deki ilk şubesi Maslak’ta Veko Giz Plaza’nın altında açıldı. Kısa sürede yoğun ilgi gören ve 2000 üye sayısına ulaşan Maslak şubesinden sonra şehrin en hip semtlerinden Galata’da hizmete başlayan Urban Station, büyümeye devam etti.1 yıl içerisinde Şişhane ve Kavacık şubelerini de açan Urban Station, Ocak 2014’te Buyaka Ümraniye’de açtığı yeni şubesiyle, şu an 5 farklı lokasyonda hizmet veriyor.

Yüksek tavanlı, konforlu ve renkli mekanlarıyla  ideal bir çalışma ortamı sunan Urban Station’da çalışmak veya toplantı yapmak için gerekli tüm ofis donanım ve servisleri, ihtiyacınıza göre farklı çalışma alanları, yüksek hızda internet ve sizinle aynı sayfada olan insanlarla sosyalleşme imkanı bulabilmeniz mümkün.

Projeksiyonlu toplantı odaları

Urban Station’ın simgelerinden olan “kafesin dışındaki kuş” görseli de Urban Station’ın konseptini simgeliyor.

Kimler Urban Station’da çalışabilir?

SONY DSCUrban Station’ın giderek sayıları artan mobil çalışan kitlesi ve farklı bir şekilde çalışmanın ya da toplantı yapmanın mümkün olduğunu düşünenler için tasarlanmış özel bir mekan olduğundan bahsetmiştik. Serbest çalışanlar, ofis kiralamak yerine mobil çalışmayı tercih edenler, girişimciler, toplantılar arasında vakit geçirmesi gerekenler, görüşmelerini veya büyük toplantılarını ofis dışına taşımak isteyenler,  kısacası dışarıda çalışmak için yer arayan herkes Urban Station’da çalışmanın keyfini çıkarabilir.

Urban Station’a gelip farklı oturma düzeneklerinden istediğinizi seçebilir, oturum açabilir, kaldığınız saat kadar ücret ödeyebilir ve tüm kaldığınız süre boyunca ücretsiz ve sınırsız çay, kahve, kurabiye ve internetin tadını çıkarabilirsiniz. Fiyatlar da sunduğu hizmet karşılığında oldukça cazip; ilk saatinize 8 TL, ardından her saat için sadece 6 TL ödeyerek Urban Station’da çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz. İsterseniz 10-20-40 saatlik ya da aylık üye olarak avantajlı fiyatlarla ön ödemeli kartlarınızı alabilirsiniz ya da kartınıza istediğiniz kadar saat yükleyebilirsiniz.

Urban Station şirket çalışanlarına ne gibi imkanlar sunuyor?

fotograf 12Urban Station donanımlı toplantı odaları, kullanışlı çalışma alanları, lezzetli sandwichlerin,  salataların ve kahve çeşitlerinin olduğu Urban Market,  özel eşyalarınızı bırakabileceğiniz dolaplar, laptoplarınızın güvenliğini sağlayan özel kilit sistemleri, kullanımınıza açık faks, fotokopi ve scannerlar, telefon şarj cihazları, kütüphane,  kurye hizmeti; yani bir ofiste ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi size sağlıyor.

Urban Station Buyaka Ümraniye Şubesi’nin dekorasyonu, fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi oldukça modern ve renkli. Her şeyden önemlisi ise çalışanlara farklı ihtiyaçlara yönelik farklı çalışma alanları sunuyor olması.

Bireysel çalışabileceğiniz alanlarda özel olarak tasarlanmış masalar ve uzun saatler bilgisayar başında çalışırken rahat edebilmeniz için son derecede ergonomik sandalyeler bulunuyor. Laptop, ipod veya cep telefonlarınızı şarj etmeniz için her masanın yanında priz var.

Ortak çalışma alanlarında ise grup halinde çalışanlar için özel olarak tasarlanmış masalar bulunuyor. Özel toplantılarınız veya sunumlarınız için size özel bir alan istiyorsanız, 8 kişiden 40 kişiye kadar çalışabileceğiniz, son teknolojiyle donatılmış, enerjik ve yaratıcılığı tetikleyen toplantı odaları bulunuyor.

Toplantı odalarında LCD televizyon, projektör, konferans aramaları için gerekli ekipmanlar, IP telefon, kahve molası ve concierge de var. Bir başka oturma grubu da sofa alanları. Amerikan, İskandinav veya Fransız stili; rahat ve şık sofalarda toplantılarınızı ve özel görüşmelerinizi yapabilme imkanınız var.

Projeksiyonlu toplantı odaları

Dilerseniz mekanda en çok çalışmayı sevdiğiniz alanı belli bir ücret karşılığında aylık ya da sezonluk rezerve de edebiliyorsunuz.

Siz de mobil olarak çalışıyor ve bir ofise ihtiyaç duyuyor; ya da çalıştığınız yerden sıkılmış ve çalışabileceğiniz uygun ortamlar arıyorsanız, Urban Station’ın 5 farklı şubesinden birinde çalışmanın keyfini mutlaka deneyimlemelisiniz. Urban Station’a aşağıdaki adreslerden herhangi birinden anında ulaşabilirsiniz;

http://turkey.enjoyurbanstation.com/

https://www.facebook.com/UrbanStationTurkey/

http://twitter.com/urbanstationtr

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!