Misfit Ray aktivite bilekliği şık tasarımı ve yeni teknolojik özellikleriyle görücüye çıkıyor

misfit aktivite ölçer
Misfit Ray

Giyilebilir ürünler markası Misfit, bilezik görünümlü aktivite ölçerlerine yeni elementler ekleyerek kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor.

 Consumer Electronics Show (CES) 2016’da ilk defa görücüye çıkan Misfit Ray, aktivite ölçer yerine şık bir bilezik olarak anlaşılabiliyor. Alüminyum gövdesiyle hem kolye hem de bilezik olarak kullanılabilen Misfit Ray plastik ve deri olmak üzere 2 farklı seçeneğiyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Alüminyum başlığında bulunan ince LED ışık sayesinde bildirimler görüntülenebilecek olup, diğer tarafında Misfit logosu bulunan ilk aktivite ölçer bilekliği oluyor. Yuvarlak şekilli dizayna sahip olmayan ilk Misfit bileklik olan Misfit Ray, bu özelliğiyle iki tane saat görünümlü aksesuar kullanmak istemeyen saat kullanıcılarına da hitap ediyor.

Ray’in özellikleri arasında adım, mesafe, kalori ve uyku takibi bulunurken pil ömrü beklentisinin 6 ay civarı olduğu belirtiliyor.

Dokunmatik özelliğiyle dikkat çeken Ray aktivite bilekliği LED ışığıyla size hedefinizden ne kadar uzakta olduğunuzu haber veriyor. Misfit’teki bütün aktiviteler Misfit’in mobil uygulaması sayesinde iPhone ve Android üzerinden data paylaşımı sağlıyor olup, aynı zamanda Misfit Link aplikasyonuyla beraber de çalışıyor. Bilindiği üzere Misfit Link’in bağlı bulunduğu şirket akıllı evler ürünleri ve diğer işlevsel ürünler üzerine çalışıyor.

Giyilebilir cihaz pazarında Apple ile yarış halinde olan Misftit, geçtiğimiz aylarda ünlü saat markası Fossil tarafından satın alındı. Misfit’în kurucu ortağı Sonny Vu, Misfit Ray üzerinde aylardır çalıştıklarını ve bu çalışmanın şirketin Fossil’le birleşmesinden öncesine dayandığını vurguluyor. Sonny Vu ve diğer Misfit yöneticileri Fossil’le beraber çalışmaya başladıklarını ve Fossil Group’a bu yıl içerisinde 100’den fazla teknolojik ürün kazandırmayı planladıklarını belirtiyor. Misfit Ray fonksiyonel fitness bilekliği plastik spor modeli 99 dolardan, deri kayış modeli ise 120 dolardan alıcıyla buluşacak.

Kaynak:

theverge.com

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

2016’da teknoloji her an bizimle: Giyilebilir teknoloji

Kilisede uzay marulu yetiştirdiler

Önümüzdeki on yılda teknoloji bedenlerimizi nasıl geliştirecek?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!