Mindbody 2016’yı yakından tanıyalım: Suzanne Sterling

Suzanne Sterling mutluluk saçan bir vokalist, yaratıcı bir bestekar ve eğitmen. Performanslarını hem sergileyen hem de kaydeden sanatçı, yıllardır büyük dönüşümler yaratan workshop’lar gerçekleştiriyor ve gösterdiği performansla herkesin takdirini toplamayı başarıyor.

suzanne sterling foto
Suzanne Sterling

Kendini modern ‘müzikal rahibe’ olarak tanımlandıran sanatçı, dünya çapındaki festivaller ve geniş katılımlı organizasyonlar için kutsal bir ortam yaratıyor ve katılımcı seremoniler düzenliyor. Sevincin ve sürdürebilir aktivizmin sesi olarak Suzanne, sayısız topluluk için eğitimler ve eğitim programları yaratıyor. Sterling aynı zamanda Off the Mat, Into the World’ün ve Bare Witness Yardım Turu’nun yaratıcılarından.

Suzanna’nın elektronik dans müziği krallığındaki müzikal keşfi, ilahi ve şarkılarındaki mutluluk veren ‘kirtronica’ sesine geçmiş gibi. Bugüne kadar Earthdance, Harmony Festival, Burning Man, Power to the Peaceful and The World Festival of Sacred Music gibi ünlü festivallerde performansını sergiliyor.

Ödüller kazanan bir müzisyen olarak 5 solo albüm ve Vinyasa Flow Yoga I and II with Seane Corn, Gifting It’in de dahil olduğu birçok  DVD soundtrack şarkı çıkaran sanatçı 2005 yılında Earthdance’da  Spiral Dance ritüelini 5000 kişiyle gerçekleştirdi. Suzanne aynı zamanda Earthdance’da kutlanan ‘Barış İçin Dua’nın sesi ve bu dua her yıl 50 farklı ülkede ve 250 farklı şehirde canlı olarak yayınlanıyor.

02-Suzanne-Sterling-Photo-by-Marisa-Pfenning-1024x683 (1)

2007 yıllında Julia Butterfly ve Engage Network Seane Corn’un yardımıyla Suzane ve Hala Khouri ‘Off the Mat, Into the World’ü ulusal liderlik programı şeklinde tasarlayarak yoga, meditasyon ve kendini keşfetme egzersizleri vasıtasıyla katılımcıların kendi eşsiz yollarını keşfetmelerine yardımcı oluyor.

Daha detaylı bilgi için Minbody Festival’in web sitesini, Facebook ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz. Bu yıl Mindbody Festival’de bizlerle buluşacak olan Suzanne’nin workshop’larını ve detaylı programı aşağıda bulabilirsiniz:

Değişimin Sesi : Sesini bul, Gerçeğini yaşa 

Gücüne sahip çıkmak ve kendi gerçeğini konuşmanın özlemini mi çekiyorsun? Şifa ve kendini ifade araçlarının, günümüzün en büyük zorluklarına nasıl uygulayacağını hiç merak ettin mi?Spiritüel çalışmalarını somutlaşmış, şefkatli ve aktif yollarla dış dünyaya açmak ister miydin? Bu workshop kendi gerçeğini yaşama, ifade etme ve gerçekleştirme yeteneğini geliştirmek için tasarlandı. Vinyasa akış poz ve hareketleriyle, kendini sorgulayarak, şarkılar söyleyerek ve ritüeller ile çevrelenerek; seni sessiz ve görünmez tutan derine işlemiş paternler ve hikayaleri iyileştirme yollarını keşfedeceksin. İçinde yaşayan ifadenin ruhunu açığa çıkaracak, yaratıcılığını ve sanatçılığını güçlü yollarla ortaya koyacaksın. Ardından, değişimin verimli aktörlerinden olma yolunda yönlendirilecek; kendini ifade biçimin ile sosyal adalete ve yaratıcı bir evrim sürecine doğru adımlar atacaksın. “Değişimin Sesi” seni; somutlaşmış gerçekliğimizin mesajımız, şifamız ve eylemimiz olmasına davet ediyor.
5 Haziran Pazar/ MBF 1 / 10:45 – 12:45 

Değişim Ol : Sesini Bulmak, Amacını İfade Etmek   

Provokatif bir kendini sorgulama ve yaratıcı keşif sürecine doğru yola çık; seni somutlaşmış, verimli ve sürekli bir eyleme taşıyacak olan en derin tutkunu ve hizmet etmek motivasyonunu keşfet!   Yoga, meditasyon, süreç çalışmaları, ses ve ritüeller ile iletişim, organizasyon ve birlikte yapmanın pratik araçlarını bütünleştirerek; dünyada değişimin daha verimli lider ve temsilcilerinden olmayı öğren. Dinamik asanalar ve interaktif katılımla, öğrenciler değer verdiğimiz ve uğruna çabaladığımız her şeyi bünyelerinde gerçekten barındırmanın anlamını keşfedecekler. Vinyasa akış ısınmalar, ayakta pozlar, denge pozları ve kapanış pozları ile sınırlarımızı ve uçlarımızı keşfedeceğiz. Bizi engelleyen kısıtlamalar / korkular ve amacımızın yolunda kalmamızı sağlayan fırsatlar / güçleri araştıracağız. Pratik, her bir öğrencinin yetenek, motivasyon ve yaşadığı zorlukların derin bir keşfine hizmet ederken; öğrenciler matın dışındaki eylemlerinin daha farkında olacaklar.
3 Haziran Cuma / MBF 1 / 18:15 – 20:15

Kirtan

“Biraz çadırda sahneleme, biraz rock konseri, tümüyle Bhakti; Suzanne Sterling “Müzikal rahibe” olarak adlandırılan, sözler, melodi ve ritmi büyülü bir tılsıma dönüştürebilen, her birimizi kalbimizdeki o kutsal şarkıyı keşfetmeye yönlendiren biri.” (Seane Corn)  
Konser ve kirtanlarında teslimiyet müziğinin modern keşiflerini dinlediğimiz, bir kaç dakika içinde dinleyicileri ayağa kaldrıan bir performansa sahip. Mest edici dulara dair antik gelenekleri yeniden tanımlayan ve keşfeden biri olarak, Soul ve Groove sever bir müzikal rahibe olarak adlandırılıyor. Uzun süreli bir Kirtan sanatçısı olarak Suzanne, bu antik sanat formuna emprovize bir bakış getiriyor. Gönlünüzü açması, sesinizi yaşamanızı, hayatınızı ve yoganızı yükseltmesi garantidir!
19:30 –  21:00  Kirtan Konseri: Suzanne Sterling ve Masood Ali Khan 

minbody-1-2

minbody-2-1

minbody-3-1

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!