Meditasyon yaparak hak ettiğiniz ideal ilişkiyi bulun

Herkes ideal bir ilişkiye sahip olmak ister. Bunun içinse en gerekli olan şey bireyin kendi içine dönmesi ve ideal bir ilişkiden ne beklediğini keşfetmesidir. Çünkü neyi isteyip neyi istemediğinizi bildiğinizde, buna uygun birini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Bunların yanı sıra ideal ilişkiyi bulma konusunda farkında olmadan kendinize kötülük de yapıyor olabilirsiniz. Her ne kadar içinde güven ve huzur barındıran mutlu bir ilişki bulmak istediğinizi dile getiriyor olsanız da, içinizde sizi bundan geri tutan korkularınız veya bazı sınırlayıcı inançlarınız olabilir. Bu durumda her iki açıdan da kendi içinize dönüp ideal bir partnerden beklentilerinizi keşfetmek ve onu ararken neler yapmanız ve yapmamanız gerektiğinin farkına varmak bu konuda yapacağınız en iyi şey olacak.

İlginizi çekebilir: Sınırlayıcı inançlar nelerdir? Kurtulmak için ne yapmalısınız?

İdeal bir ilişkiye sahip olmak için öncelikle neyi isteyip neyi istemediğinizi keşfetmelisiniz.

İç sesimizi dinlemek için yapabileceğimiz birçok şey olsa da, bunun en etkili yöntemi kuşkusuz meditasyon yapmaktır. Meditasyon uzmanı Biet Simkin, bize bu konuda oldukça faydalı bilgiler vererek rehberlik ediyor. Simkin’e göre; ideal ilişkiyi zihninizde görselleştirerek, gerçek hayatta sizi bu ilişkiyi bulmaktan alıkoyan korku ve şüphelerinizle yüzleşebilirsiniz. Kendinizi bu duygulara açma ve bunların farkına varma sürecinde, içinizde sizi durduran güvensizliklerinizi veya kendinizi farkında olmadan sabote etmenize neden olan eğilimlerinizi ve daha önceki ilişkilerinizden aldığınız yaralarınızı iyileştirme fırsatına erişebilirsiniz.

Korkunun kararlarınızı etkilemesine izin vermemeye başladığınızda ideal ilişkiyi bulmak için daha bilinçli tercihler yapacaksınız. Bu konudaki bilinciniz arttıkça, gerçekten istediğiniz ve hak ettiğiniz ilişkiyi bulmak için de şansınız artacak.

Biet Simkin’le birlikte ideal ilişkiyi bulmak için meditasyon yapmak istiyorsanız, aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

Videoyu izlemek için tıklayın.

Kaynak:
mindbodygreen.com

 

İlginizi çekebilir: Muhteşem bir ilişki için: Aşkın 10 ana kuralı

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!