Masrafsız ve keyifli 24 buluşma önerisi

Sevgilinizle Gidilebilecek Yer Önerisi
Sevgilinizle Gidilebilecek Yer Önerisi

Partnerinizle birlikte keyifli vakit geçireceğiniz ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir buluşma planlamak oldukça zor. Planlarınızı yaparken, partnerinizi tanıyor olmanız ve ilişkinizin gidişatının bilincinde olmanız kadar yaratıcı olmanız da önemli. Ayrıca, başarılı bir randevu, planlı olduğu kadar spontaneliğe de yer bırakmalı.

Uplifers olarak, hem keyifli, hem masrafsız, hem de son dönemde değişen yaşam tarzımıza uygun olacak 24 farklı buluşma önerisini bir araya getirdik.

Spor yapmayı seviyorsanız;

1. Birlikte spor yapın. Partneriniz düzenli olarak spor yapıyorsa, spor salonuna beraber gitmeyi teklif edin. Eğer açık havada spor yapmak gibi bir seçeneğiniz varsa, birlikte yürüyüşe, koşuya çıkın. Daha fazla seçenek için “Çiftler için egzersiz önerileri”mize bir göz atın.

2. Plaja gidin. Plaja gitme fikri sportif görünmese de, sahilde birlikte yapabileceğiniz çok fazla sportif aktivite var. Plaj voleybolu, yüzmek, sörf yapmak ve hatta balık tutmak gibi.

3. Buz pateni yapın. Eğer buz pateni yapmaktan hoşlanıyorsanız ya da partnerinizle birlikte yeni bir şey öğrenmek istiyorsanız; buz pateni farklı ve eğlenceli bir alternatif olabilir.

Entelektüel randevuları tercih ediyorsanız;

4. Klasik müzik ya da orkestra konseri dinlemeye gidin. Hem şık, hem de el yakmayacak bir seçenek için, bir jaz ya da klasik müzik orkestrası dinlemeye gidebilirsiniz. Yakın çevrenizdeki parklarda performans yapan müzisyenler varsa, onları dinlerken piknik yapmak da keyifli bir alternatif olabilir. Eğer klasik müzikten keyif almıyorsanız, yerel  bir müzik grubunu dinlemeye gitmek de yeni bir şeyler keşfetmenizi sağlayacaktır.

5. Birlikte ders alın. Çevrenizdeki herhangi bir kütüphane, kurum ya da sivil toplum kuruluşunun derslerinden, ikinizin de hoşuna gidecek ve keyif alacağınız bir tanesini seçin. Böylece, birlikte öğrenmenin tadına varırken, düzenli olarak buluşmayı da garantilemiş olursunuz. Sevgilinize, yetkin olduğunuzu düşündüğünüz bir konuda ders vermek de farklı bir deneyim olabilir.

6. Müze ya da galerileri ziyaret edin. Bazı sanat galerileri ve müzelerin giriş ücretleri yüksek olsa da, indirimli günleri takip ederek, ilginizi çeken bir tanesini ziyaret edin. Sonrasında gördükleriniz hakkında fikir alışverişi yapmak da, buluşmanıza heyecan katacaktır.

7. Partnerinize kitap okuyun. Partneriniz sesinizden etkileniyorsa, sevdiğiniz bir kitaptan ona birkaç bölüm okumanız hoşuna gidecektir. Yazı yazmak ikinize de keyif veriyorsa, birlikte kısa hikayeler yazmayı da deneyebilirsiniz.

Maneviyat sizin için ön plandaysa;

8. Birlikte gönüllü aktivitelere katılın. Gönüllü aktiviteler yapan bir partneriniz varsa, ona katılmayı teklif edin. İhtiyacı olan kişilere yardımcı olmak sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır.

9. Kaybettiğiniz yakınlarınızın mezarını ziyaret edin. Partnerinizin kaybettiği ve sürekli ziyaret ettiği bir yakını varsa, onları birlikte ziyaret etmeyi teklif edin. Romantik bir plan olmasa da, partnerinizin üzüntüsünü paylaşmak, sizi duygusal olarak da birbirinize yaklaştıracaktır.

Birlikte üretmeyi tercih ediyorsanız;

10. Bahar temizliği yapın. Partnerinizle birlikte planladığınız bir hafta sonu kahvaltısı sonrasında, birlikte bahar temizliği yapın. Eşyaların yerini ya da odaların rengini değiştirin. Böylece birlikte bir şeyler başarmanın da keyfine varabilirsiniz.

11. Birlikte yemek yapın. Birlikte yemek yemenin, en eğlenceli ve düşük maliyetli yolu, birlikte yemek yapmaktır.

Alışveriş yapmaktan vazgeçemiyorsanız;

12. Kitap ya da CD alışverişi yapın. İçinde kafesi de bulunan bir kitapçıda, birlikte kitapların arasında dolaşmak ve kahvenizi içerken kitapları karıştırmak, ikiniz için de keyifli bir aktivite olabilir. Benzer bir diğer seçenekse, müzik marketlerde dolaşmak olabilir.

13. İkinci el dükkanlarını gezin. Partneriniz dış görünüşüne özen gösteriyor ve farklı giyinmekten hoşlanıyorsa; ikinci el kıyafet satan dükkanlar ve bit pazarı, ilginç bir deneyim yaşamanızı sağlayabilir. Nerede neler bulabileceğiniz hiç belli olmaz.

Sevgilinizle Gidilebilecek Yer Önerisi
Sevgilinizle Gidilebilecek Yer Önerisi

Hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız;

14. Birlikte köpeklerinizi gezdirin. En yakın dostlarınızı da randevunuza dahil ederek, onlarla birlikte vakit geçirebileceğiniz bir parka gidin.

15. Barınakları ziyaret edin. Eğer evcil hayvanınız yoksa, barınakları ziyaret ederek; oradaki hayvanları besleyin ve onlarla vakit geçirin.

Yeni tatlar denemekten keyif alıyorsanız;

16. Bir çifliği ziyaret edin. Yakın çevrenizde bir çiftlik varsa, hem taze yiyecekler tatmak, hem de hayvanlarla vakit geçirmek için bir çiftlik ziyareti planlayın. Daha planlı bir aktivite için, hasat mevsimlerini takip ederek, elma ya da çilek toplama ya da bağ bozumu festivallerine katılabilirsiniz.

17. Birlikte kahvaltı hazırlayın. Hafta sonu için keyifli bir kahvaltı planı yapın. Kahvaltı masasını birlikte hazırlayın. Çayınızı yudumlarken gazete ve dergileri karıştırmak, dinlendirici bir hafta sonu için idealdir.

Dış mekan aktivitelerinden hoşlanıyorsanız;

18. Kamp yapın. Eğer dış mekan aktivitelerinden keyif alıyorsanız ve birbirinizi yeterince tanıdığınızı düşünüyorsanız, birlikte kamp yapın. Doğayla baş başa geçireceğiniz günün sonunda, kamp ateşinde sıcak çikolata ve marşmelov keyfi yapmak eğlenceli olacaktır.

19. Festivallere gidin. Özellikle farklı kültürlere ait festivaller, bilgilendirici ve keyifli bir deneyim yaşamanız için birebirdir. Müziğin keyfini çıkarırken, farklı yörelere ait damak tatlarını keşfetmek keyifli bir aktivite olabilir.

Oyun oynamayı seviyorsanız;

20. Evde oyun oynayın. Oyun oynamayı seven bir partneriniz varsa; bir akşamınızı scrabble, tavla gibi iki kişilik oyunlar oynamak için ayırın. Bir şişe şarap ya da bir fincan kahve eşliğinde, rahatlayın ve birbirinizi tanıyın.

21. Birlikte puzzle yapın. Birlikte bir şeyler başarmanın tadına varabilmek için, hoşunuza giden bir puzzle seçerek işe başlayın.

Spontane randevular tercih ediyorsanız;

22. Akrabalarınızı ziyaret edin.  Partnerinizin uzun zamandır görmediği, yaşlı akrabaları varsa; onları ziyaret edin. Böylece partnerinizin yanı sıra, ailesinin de gözünde artı puan kazanabilirsiniz.

23. Masaj yapın. İlk randevular için doğru bir seçenek olmasa da, birbirinize masaj yapmak ilerleyen zamanlar için iyi bir alternatif olabilir. Partnerinize kendini özel hissetmesini sağlayabilir ve yakınlaşabilirsiniz.

24. Sinema gecesi düzenleyin. Özellikle ilişkinin başlarında, birlikte film seçmek, birbirinizi tanımak için keyifli bir alternatiftir. İzleyeceğiniz filmi belirledikten sonra, patlamış mısırınızı ve battaniyenizi de almayı ihmal etmeyin.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!