Maldivler’in wellness cenneti: Joali Being

Hepimiz işlerden bunaldığımızda ya da tatil zamanı geldiğinde eğlenmek, dinlenmek, yenilenmek, yeni keşifler yapmak için bir yerlere kaçma isteği duyabiliyoruz. Özellikle de gürültü patırtıdan uzak, şöyle sıcak kumlardan serin sulara dalıp çıkabileceğimiz, doğanın güzelliği karşısında büyülenirken sakin sakin lezzetli içeceklerimizi yudumlayabileceğimiz bir yerlere, değil mi? Kafanızda bir şeyler canlanmaya başladıysa biz de hemen size çok uzak ve muhteşem bir adada inzivaya çekilebileceğiniz bir iyi yaşam merkezinden bahsedelim. Nerede mi? Doğanın çok cömert davrandığı Maldivler’de!

Maldivler denince çoğumuzun aklına berrak masmavi uçsuz bucaksız sular, incecik, sıcacık, huzur veren kumlar geliyor olabilir. Ancak, aşina olduğumuz mavi ve yeşilin buluştuğu manzara karelerinin yanı sıra öyle bir yönüyle de karşımıza çıkıyor ki, aklımızı başından alacağı kesin. Wellness dünyasına adını altın harflerle yazdırmayı başarmış ‘Joali Being’, birçok iyi oluş pratiğini bir araya getirerek ziyaretçilerine büyüleyici bir hizmet sunuyor ve tazelenmek, yenilenmek, arınmak, hafiflemek, zihnini, ruhunu rahatlatmak, kendini bulmak isteyen herkesi sevgiyle kucaklıyor. Adeta peri masallarından fırlamış gibi her köşesi bambaşka güzellikle dolu Joali Being’in iyileştirici gücünü gelin birlikte keşfedelim. Belki bir gün yolumuz düşer ya da kendimizi Maldivler’e tek yön bilet alırken buluruz, kim bilir.

Maldivler’de kendi türünün tek örneği

Maldivler’de en iyilerin en iyisi olarak değerlendirilebilecek Joali Being, tüm imkanları, doğası, mimarisi ile türünün tek örneği bir inziva merkezi. Üstelik, bir Türk girişimcinin eseri: Esin Güral Argat. Otelcilik ve turizm sektöründeki başarılarından tanıdığımız Esin Güral Argat’ın Maldivler’de yarattığı bu harika iyi yaşam merkezinin sunduklarına ve iyi hissettirmeye odaklanan her dokunuşa yer vermiş olmasına şaşıracaksınız.

Kalbinizi denizin, kumun, güneşin ve yıldızların zamansız bilgeliğine açın. Doğanın cömert armağanlarıyla yeniden bağlantı kurarken, kendinizi keşfedebilir, yenilenme yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Büyüleyen mimari

Kaynak: harpersbazaar

Maldivler’in Bodufushi Adası’nda konumlanmış Joali Being, Mevlana’dan ilham alarak kendine yolculuğun başlangıç noktası kabul edilen ‘Gate of Zero’ (sıfır noktası) felsefesi ile tasarlanmış karşılama alanı ile misafirlerini kucaklıyor ve değişim macerasının ilk adımları burada atılıyor. Neo-minimalist ifadelerine dayanan tarzını çağdaş tasarım yöntemleriyle birleştiren Seçkin Pirim’in dokunuşlarıyla zenginleştirilmiş Joali Being’in her köşesi huzur bulmayı çağrıştıran bir anlayışla ön plana çıkıyor. Açık alanlar, güneşin süzülerek gezmesine izin veren geçişler, doğaya saygılı, sürdürülebilir mobilyalarla döşenmiş odalar, konfor kadar tasarıma da önem veren minimal çizgiler Joali Being’in farkını ortaya koyuyor.

Mutfak sanatları

Kaynak: joali

Mimarisiyle olduğu kadar yemekleriyle de büyüleyen Joali Being, doğadan sofraya anlayışını benimsiyor. Mutfakta sürdürülebilirliğe odaklanmasının ve taze hasat edilmiş meyve-sebzelere menülerinde yer vermesinin yanı sıra küçük çiftlikleri, lokal kaynakları da destekliyor. Vegan ve vejetaryen alternatifleri, deniz ürünleri ve çok daha fazlası Joali Being’in menülerini zenginleştiriyor. Yemeklerin lezzeti kadar yemek alanlarının atmosferi de yemek zevkini ikiye katlıyor. Günbatımını sevenler için denizin, havuzun ve yeşilliklerin manzarasını kesiştiren üç katlı açık yemek alanı Mojo, en ideal tercih olarak göz dolduruyor.

Wellness odaklı yaklaşımlar

Kaynak: vogue

Bu nefes kesici ortamın her ayrıntısında Joali Being’ nin Dört Sütunu olarak tabir edilen Zihin, Deri, Mikrobiyom ve Enerji’nin dokunuşları yer alıyor. Her köşesi huzur dolu olsa ve özel bir çaba harcamadan kendinizi çok daha iyi hissetmenize, her hücrenizin yenilenmesine imkan sunsa da Joali Being’in wellnessı odak noktasına alarak geliştirdiği birçok program bulunuyor. Hidroterapi Salonu, özel ses terapisi alanları, sakinleştirici meditasyonlar, özel beslenme paketleri, aromaterapi, zihin-beden dengeleme çalışmaları ve çok daha fazlası ile bütüncül iyileşmeye odaklı birçok hizmet sunan Joali Being, kısaca ‘kendime yeni bir ben lazım’ diyen ve doğayla uyumu yakalamak isteyen herkes için en ideal tercih olabilir.

Bonus: Çocuklara özel alanlar

Joali Being Kids Retreat, çocuklara özel alanlar sunarak keşfetmeye hazır genç meraklıları da davet ediyor. Kids Retreat Programı, Joali Being’in Dört Sütunu olan Zihin, Deri, Mikrobiyom ve Enerji’nin daha basit bir versiyonunu sunuyor. Her sütun, genç yetişkinlere dünyadaki yerlerini bulmak, sosyal baskılar ve modern teknolojinin neden olduğu stresle başa çıkmak gibi konularda ışık tutmaya odaklanıyor. Çocuklar için yerçekimsiz süper yoga, özel yemek kursları, tenis dersleri gibi çok çeşitli hizmetler de Kids Retreat’te yer alıyor. Yani, siz huzur içinde kendi yolculuğunuzdayken çocuklarınız da kendilerini keşfedecek yeni deneyimler yaşayabilir. Yolunuz Joali Being’e düşerse, eşsiz deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Joali, Cntraveller, Vogue

İlginizi çekebilir: Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkeler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!