Makyaj sanatçılarının en sık karşılaştığı 4 makyaj hatası

Birçoğumuz makyaj sanatçıları kadar iyi makyaj yapamadığından, günlük makyajımızda bazı hatalar yapabiliyoruz. Özel bir eğitim almadığımız ve makyaj sanatçılarıyla aynı tecrübeye sahip olmadığımız için bu durum çok doğal olsa da, belli başlı noktalara dikkat ederek “doğru” makyaj yapabilmek oldukça mümkün.

Makyaj sanatçılarının en sık karşılaştığı makyaj hatalarına göz atmak, makyaj becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olabilir.

1. Yanlış fondöten seçimi

Makyaj sanatçılarının en sık karşılaştığı 4 makyaj hatası
Fondöten almadan önce, mutlaka denemeye çalışın.

Çözüm: Fondöten almadan önce, mutlaka denemeye çalışın. Sadece bir tonu deneyerek uyup uymadığına bakmak yerine, birkaç tonu deneyerek hangisinin daha iyi uyum sağladığını tartmak en doğru kararı verebilmek açısından faydalı olabilir. 

2. Dudak kalemini belirgin bir şekilde uygulamak

Makyaj sanatçılarının en sık karşılaştığı 4 makyaj hatası
Dudak kalemini dudak çerçevesinin dışına çizmek ne yazık ki arzu ettiğimiz görünümü elde etmek için çok da iyi bir tercih olmayabiliyor.

Çözüm: Her ne kadar dolgun dudaklara sahip olma fikri çekici gelse de, dudak kalemini dudak çerçevesinin dışına çizmek ne yazık ki arzu ettiğimiz görünümü elde etmek için çok da iyi bir tercih olmayabiliyor. Bunun yerine, dudak kaleminizi doğal dudak çizgisini takip edecek şekilde çizmeniz, yapay bir görüntü oluşmasını engelleyecektir.

3. Keskin göz farı

Makyaj sanatçılarının en sık karşılaştığı 4 makyaj hatası
İyi karıştırılmamış göz farı, rahatsız edici bir görünüm yaratabilir.

Çözüm: İyi karıştırılmamış göz farı, rahatsız edici bir görünüm yaratabilir. Göz farınızı nerede başlayıp nerede bittiği belli olmayacak şekilde güzelce karıştırmanız, bir anda profesyonel bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır. Süreci hızlandırmak ve kolaylaştırmak için karıştırma fırçası tercih edebilirsiniz.

4. Çok koyu ve belirgin kaşlar

Makyaj sanatçılarının en sık karşılaştığı 4 makyaj hatası
Kaşların belirgin görünmesi makyaj için çok önemli olsa da, aşırıya kaçıldığında fazla keskin bir görünüm oluşturabilir.

Çözüm: Kaşların belirgin görünmesi makyaj için çok önemli olsa da, aşırıya kaçıldığında fazla keskin bir görünüm oluşturabilir. Bunu önlemek adına, yumuşak uçlu bir kaş kalemi tercih edebilir ve kesik, kısa çizgiler atarak uygulayabilirsiniz. Bu sayede çok daha doğal görünümlü kaşlar elde edebileceksiniz.

Daha fazla öneri için bu yazıya da göz atabilirsiniz:

Makyaj uygulamalarında bilinmesi gereken doğrular

Kaynak:

Makeup

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!