Koşuyorsam bir sebebi var

iyilik pesinde kos

O şöyle diyor… 

En yakınınız bile anlayamıyor da bezen “Koş koş nereye kadar?” diyor ya hani.

“Sakatlanacaksın” diyor, “Unutma artık genç değilsin.” diyor.

“Yapacak başka şeyin yok mu, bu işe bu kadar taktığına göre derdin çok mu?” diyor.

“Gezip, tozup eğlensene, biraz da başka şeyler yapmayı denesene, sıkılmadın mı artık?” diyor.

Diyor da diyor, hep diyor…

Cevap veriyorsun; bazen dinlemiyor, bazen de dinliyor gibi yapıyor ama pek de inanası gelmiyor.

Ben de diyorum ki… 

Nereye kadar olacak; sonuna kadar elbette; adımlarımın beni götürdüğü, koşabildiğim, yürüyebildiğim için şükredeceğim son güne kadar.

Hedefim, şu yaşında bilmem kaç sene sonra koşacağı maratonun hayalini kuran Safder Kartoğlu gibi olmak.

Kendimi bilirsem, gereksiz hırsa kapılmazsam niye sakatlanayım ki?

Gençlik mevzusuna gelince; önemli olan benim kendimi nasıl hissettiğim değil mi? Es geçelim rakamları. Ayrıca ormanda koşarken vücudumun gençlik hormonu salgıladığını biliyor muydun? Yaşı ben dert etmiyorum, sen de etme kuzum.

İnanır mısın derdim yok koşmaya başladığımdan beri. Özellikle de arazi koşularıyla birlikte o oksijenin içinde, o yeşilliğin, suyun kenarında dertlenmeyi unuttum ben.

Tek derdim var, o da dert sayılırsa; iyilik peşinde koşmak. Her seferinde daha çok gence destek olmaya çalışmak. Elbette sizlerin yardımıyla.

Sürekli takipçilerim gençlere, TOG’a olan inancımı ve onlarla birlikte geleceği yeniden inşa etme çabalarımı biliyorlar zaten. Ama ben ilk kez gözü bu satırlara takılmış olanlar için de kısaca bahsedip, sonra sözü toplum gönüllüsü gençlere bırakmak istiyorum.

kivancergun03

Ben bu Pazar İstanbul Maratonu’nda 15 km koşarken, sizlerden gençlerin çevrelerinde ‘dert’ olarak gördükleri konularda çözüm üretmeye yönelik projeler geliştirmeleri için yardım bekliyor olacağım. Bağışlayacağınız her 120 TL ile bir gencin, bir yıl boyunca alacağı tüm sosyal sorumluluk eğitimlerini üstleneceğiniz gibi sonrasında da belki suça itilen çocuklara, belki iklim değişikliğinden zarar gören bir tarım bölgesine, belki de çocukları daha iyi yetişsin diye geçkin yaşına rağmen okuma-yazma öğrenmeye karar vermiş annelere yardımcı olacaksınız. Gençlerin kimler için proje üreteceği, o projelerin nasıl yürüyeceği hiç belli olmaz. Belli olan şey şudur: Sorun olan her noktada mutlaka bir genç vardır ve o sorunu çözmek için elinden geleni yapacaktır. Bundan hiç kuşkunuz olmasın.

kivancergun04

Bu sene bir ilke imza atacak ve tekerlekli sandalye iterek koşmaya çalışacağım. Detaylar bir önceki yazımda.

“Kim bu toplum gönüllüsü gençler, ne yer, ne içerler, aslında ne yapmak isterler?” gibi sorular dönüp duruyorsa kafanızda, işte cevabı:

Bağış için hesap bilgileri:

Alıcı Adı: Toplum Gönüllüleri Vakfı

Banka: Garanti Bankası  Şube: Bağlarbaşı (Şb. Kodu 422)

Hesap no (TL): 6295434

IBAN No: TR07 0006 2000 4220 0006 2954 34

Önemli Not: Banka havale/EFT “Açıklama” alanına AA KERGU (Kendi Adınız) yazmayı unutmayın ki sertifikanızı size ulaştırabileyim.

PAYPAL adresi : https://tog.org.tr/paypal-ile-odeme_225

Kredi kartıyla online bağış için: https://tog.org.tr/WebBagis

Aklınıza takılanlar, TOG hakkında, iyilik peşinde koşmak hakkında sormak istedikleriniz varsa [email protected]‘dayım

Maraton boyunca tüm gelişmeleri Instagram üzerinden sizlerle paylaşacağım, takipte kalınız:  kiverg
Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam