İstanbul Maratonu’nda gençler için koşuyorum

kivancergun05.jpg

Genç yaşlarına, ‘akılları bir karış havada’ diye tanımlanmalarına rağmen, üstelik bir de akranları gezip, tozarken “o eğitim senin, bu sosyal sorumluluk projesi benim” diye çalışıp çabalıyorlar ya, bana da elimden gelenin en iyisini yapıp adımlarımı birbirinin peşi sıra eklemek ve gençlere doğru son sürat koşmak kalıyor. Çünkü ben güveniyorum onlara, yaptıklarına ve yapmaya karar verdiklerini başaracaklarına.

tog07.jpg

Aslında tek başıma değil, sizlerle birlikte kalabalık bir grup halinde koşmak niyetindeyim, sizler için de mahzuru yoksa… Tüm arkadaşlarımın/tanıdıklarımın temsilcisi olsam ve el ele verip birleştirsek güçlerimizi. Ben koşarken sizler de desteklerinizle gücüme güç katsanız olmaz mı?

kivancergun03.jpg

16 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek İstanbul Maratonu’nda Toplum Gönüllüsü gençler için atacağım adımlarımı ve bu seferki adımlar öncekilerden çok daha anlamlı olacak benim için. Koşarken bir yandan da Aysel ablanın tekerlekli sandalyesini iteceğim Adım Adım’daki diğer 4 arkadaşımla birlikte.

kivancergun01.jpg

Toplam 6 kişi olacağız maraton günü: Aysel, ben, Rabia, Barış, Nihat ve Oğuz. İçimizde TOFD’yi destekleyen de var, AKUT’u destekleyen de, TOG’u destekleyen de. Her ne kadar gönlümüzdeki STK’lar farklı olsa da, hepimizin niyeti aynı aslında: İyilik peşinde koşmak.

kivanergun02.jpg

Gençlerin çevrelerinde ‘dert’ olarak gördükleri konularda çözüm üretmeye yönelik projeler geliştirmeleri için yardımlarınızı bekliyorum. Bağışlayacağınız her 120 TL ile bir gencin, bir yıl boyunca alacağı tüm sosyal sorumluluk eğitimlerini üstleneceğiniz gibi sonrasında da belki suça itilen çocuklara, belki iklim değişikliğinden zarar gören bir tarım bölgesine, belki de çocukları daha iyi yetişsin diye geçkin yaşına rağmen okuma-yazma öğrenmeye karar vermiş annelere yardımcı olacaksınız. Gençlerin kimler için proje üreteceği, o projelerin nasıl yürüyeceği hiç belli olmaz. Belli olan şey şudur: Sorun olan her noktada mutlaka bir genç vardır ve o sorunu çözmek için elinden geleni yapacaktır. Bundan hiç kuşkunuz olmasın.

Hesap bilgileri aşağıda. Lütfen bağış yaparken miktarı dert etmeyin. Damlaya damlaya göl oluyor sonuçta…

Şimdiden teşekkürler herkese. İyi ki varsınız.

TOG Bağış bilgileri
Garanti Bankası
Bağlarbaşı Şubesi (422)
Hesap: 6295434
IBAN: TR07 0006 2000 4220 0006 2954 34
Alıcı: Toplum Gönüllüleri Vakfı
Web üzerinden bağış: http://tog.org.tr/bagis_206
PAYPAL: http://tog.org.tr/paypal_207
Açıklama: KERGU AA ADINIZ SOYADINIZ

TOG’u daha detaylı incelemek için tıklayınız.

Daha önceki yıllarda gençlere sağlanan kaynağın nerelerde değerlendirildiğini görmek için tıklayınız.

Not: Eğer siz de iyilik peşinde koşmak istiyor ama nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, geç kalmış sayılmazsınız. Yazın bana, birlikte koşalım: [email protected]

Maraton boyunca tüm gelişmeleri Instagram üzerinden sizlerle paylaşacağım, takipte kalınız:  kiverg

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam