Koreli kadınların hep merak edilen cilt bakım sırları

Son dönemde ülkemizde de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Kore dizilerini izleyip de birbirinden güzel Koreli yıldızlara hayran olmamak elde mi? Hepsi birer porselen bebeği andıran Koreli kadınlar, kendilerine has fiziksel özelliklerinin yanı sıra her daim pürüzsüz ciltleriyle de merak uyandırıyor. Uplifers olarak, ışıldayan ciltlerine hayran olduğumuz Koreli kadınların cilt bakım sırlarını sizler için araştırdık:

Koreli kadınlar cilt bakımında neleri farklı yapıyorlar?

Öncelikle Koreli kadınların sahip olduğu ışıltılı cildin kaynağı biraz genetik olsa da altında çokça emek barındırdığını da söylemek gerekiyor. Neredeyse tüm Koreli kadınlar cilt temizliği konusunda oldukça titizler ve buranın aksine, yağ formundaki cilt temizleyiciler Kore’de oldukça popüler. Bu ürünler, cildi aynı anda hem temizliyor hem de besliyor.

Kore’de kullanılan ürünlerin bir diğer avantajı da çok az miktarda alkol içermeleri. Çünkü cilde gereğinden fazla alkol uygulamak, uzun vadede açık gözeneklere sebebiyet veriyor. Koreli kadınların sahip olduğu porselen misali lekesiz cildin arkasındaki kahraman hiç kuşkusuz kışın bile sürmekten vazgeçmedikleri güneş koruyucular. Uzun vadede yaşlanma etkilerinin de önüne geçen bu uygulama, çil ve güneş lekesi oluşumunu da engelliyor.

Ayrıca The Little Book Of Skincare kitabının yazarı, Kore asıllı Amerikalı Charlotte Cho’ya göre Kore’de yüksek kaliteli cilt bakım ürünleri bile diğer ülkelere oranlı oldukça uygun fiyatlı ve erişilebilir. Bu durum da, hemen herkesin evinde kolayca cilt bakımı uygulayabilmesini sağlıyor.

Cilt temizliği Koreli kadınlar için olmazsa olmaz
Cilt temizliği Koreli kadınlar için olmazsa olmaz

İşin sırrı doğal içerikte

Koreli kadınların bu denli güzel ciltlere sahip olmasındaki bir diğer önemli faktör de, piyasadaki pek çok cilt bakım ve kozmetik ürününün doğal içeriklerle üretilmesi. Doğal yağlar, meyve ve bitki özleri Kore malı kozmetiklerin olmazsa olmazı. Hal böyle olunca, yüzlerine zararlı kimyasallar sürmek zorunda kalmayan Koreli kadınlar ciltlerindeki güzelliği uzun süre muhafaza edebiliyorlar. Bu gibi doğal içeriklerle üretilmiş cilt yenileyici ve ışıltı verici serumlar, göz çevresi kremleri ve maskeler Koreli kadınların cilt bakım sırları arasında ilk sıralarda geliyor.

Doğal yağlar ve bitki özleri kullanmak Korelilerin en önemli cilt bakım sırları arasında
Doğal yağlar ve bitki özleri kullanmak Korelilerin en önemli cilt bakım sırları arasında

Koreli kozmetik firmaları son derece yenilikçi

Koreli kadınlar güzelliklerine bu kadar düşkün olunca, kozmetik firmaları da ne istediğini bilen tüketici kitlesini memnun edebilmek için sürekli yeni atılımlar yapıyor. Örneğin ilk BB ve CC kremlerin, çok ağır ve yapay görünen fondötenlere rağbet göstermeyen Koreli kadınların eğilimleri doğrultusunda üretildiğini biliyor muydunuz? İşte tüketicilerin kullanım eğilimlerini dikkate alan Koreli kozmetik firmaları, pek çok farklı kullanım amacına uygun yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyorlar.

Ünlü Koreli aktris Gianna Jun
Ünlü Koreli aktris Gianna Jun

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Evde cilt bakımının en etkili yolu: Doğal yağlar

Kafeinin cilt bakımındaki yeri ve kafein içeren kişisel bakım ürünleri

Cilde iyi gelen besinler

Kore Dizileri

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!