İnternet üzerinden kozmetik alışverişi yapabileceğiniz en iyi siteler

kozmetik
İnternetten kozmetik alışverişi yapmak

Uzun süredir Türkiye’ye gönderim yapan veya Türk online kozmetik siteleri adresleri biriktiriyordum. Her birinin kendine göre artıları ve eksileri var. Kozmetik meraklıları, mağazadan almaya üşenenler ya da sadece online alışveriş sitelerinde gezinmeyi sevenler için gelsin.

maccosmetics.com.tr

MAC de sonunda online olarak tüm Türkiye’ye açıldı. Fiyatlar mağazalar ile birebir aynı. Hep aldığınız ürünü almak için veya şehrinizde MAC mağazası yoksa bu site tam size göre. Alışveriş yapmayı düşünmüyor olsanız da gezinmek bile başlı başına eğlence.

derinmor.com

Bu siteyi çok yeni keşfettim ve ba-yıl-dım! Marka ve ürün çeşitliliği mükemmel. Örneğin La Mer markasının lansmanı çok yakında yapılan The Concentre serumu bile var. Zaten makyaj, cilt bakım ürünlerinin tümünde az bile olsa indirim var. Sürekli indirim görmek ister istemez bir mutluluğa yol açıyor. Smashbox’un makyaj bazlarından Dior’un asetonuna kadar herşey var. Üstelik herşey indirimli (az da olsa). Bu siteyi keşfetmem kendi bütçem için hiç hayırlı olmadı. Daha fazla reklam yapıp en kısa zamanda kendilerini iyice tanıtmalarını istiyorum. Çünkü harikalar.

strawberrynet

Açıldı, kapandı, fiyatlar arttı, çeşit sayısı azaldı. Ama hala bazı markalarda Türkiye’ye göre avantajlı. Örneğin 96 TL’ye satılan yüz yıkama jelini 84 TL’ye alabiliyorsunuz. Kargo ücreti yok ve sepet büyüklüğü sınırlaması da yok. Ayrıca artık nadiren de olsa indirimleri takip etmekte fayda var. Şu sıralar Türkiye’ye kapalı maalesef.

vimjo.com

Kozmetik ürünlerin yanı sıra banyo ürünleri, saç şekillendiricileri, epilatörler, besin takviyeleri gibi ürünler de var. Marka ve ürün çeşidi sıkıntısı var; ancak site genel olarak fena değil. Avtanjlı ürünleri ve indirimleri takip etmekte fayda var. Sitedeki ürün resimleri konusunda da bir minik eleştirim var. Daha rahat görünen ve kalitesi yüksek resimler eklenebilir. Zaten ürün isimlerini Google’ladığınızda ürün görselleri mevcut. Vimjo’ya bazı ürünlerdeki kalitesi düşük veya hatalı görseller yakışmıyor.

cheap smells

İngiltere merkezli online kozmetik alışveriş sitesi 50 euro üzeri siparişleri Türkiye’ye gönderiyor. Ama gümrükten geçmede sorun olmaması için 150 euro üst limitine dikkat etmek gerekiyor. Strawberry’nin yokluğunda muhtemelen en çok tercih edilen sitelerden biri oldu. Marka çeşitliği güzel ve ürünlerin çoğunda sürekli en az 20%’lik indirimler var. Ayrıca Türkiye’de olmayan bazı markalarla tanışmak için ideal.

amazon.com/beauty

Parfüm, tırnak, cilt bakımı, makyaj… Burada yok yok. Tüm markalar ve çeşitler var. İndirimler de güzel. Ama uluslararası gönderim şartları çok belirsiz. Site, ürünün kendi ülkenizin gümrüğünden geçmesinden sizi sorumlu tutuyor. Yani olur da gümrükte kalırsa (sepet büyüklüğü 150 euro kuralı veya başka neden) yalnızsınız. Bu yüzden korktum, şimdilik sonsuz çeşit arasında gezinmekteyim sadece.

shopvepa.com

Vepa grup en önemli kozmetik markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapmış(MAC, NARS, La Mer, Clinique, Shishedo..) Sitesinden sadece NARS ve Shishedo kozmetik ürünlerini satıyor. İndirim durumunu bilmiyorum ama NARS’ların fiyatları Sephora fiyatlarıyla birebir uyuşuyor. Siteye üye olup takibe alın derim olası indirimler için.

online eczanem

Evet, burası online bir eczane. Makyaj ürünü için değil ama cilt bakımı, besin takviyesi, selülit ürünleri, şampuanlar için çok ideal. Buradan Dr Murad ürünleri aldım 3 al 2 öde kampanyasından. Gönderimden, ödeme güvenliğinden, 100 TL üstü siparişlerden kargo ücreti alınmamasından çok memnun kaldım. Özellikle dermo-kozmetik ürünü ihtiyacı olursa buraya bakmadan almayın.

kozmetikcim

Parfüm marka/çeşit ve indirim konusunda başarılılar. Makyaj ürünlerinde marka sayısı az ama çeşitler tam. “İndirimli Ürünler”, “Hediyeli Ürünler” gibi başlıkların altında gerçekten güzel indirimler var. Arada girip kontrol etmekte fayda var; özellikle parfümleri ve parfüm setlerini.

hepsiburada.com kozmetik

Parfümlerde 50%’nin üzerinde indirimleri görünce kendi kendime neden hiç bu siteye kozmetik için bakmıyorum dedim. Belli başlı markalar var ve bazen çok güzel indirimler yakalanıyor.

cosmotek

Marka ve ürün sayısı çok yetersiz. Ama şansınıza istediğiniz markanın istediğiniz ürünü denk gelebilir. Ayrıca parfümlere sadece parfüm demek yerine “orjinal parfüm” diye başlık atmaları biraz komik geldi bana.

sevil parfümeri

Sevil’de satılan ürünlerin çoğunu online olarak alabileceğiniz bir site. 5% bile olsa ufak tefek indirimler de var. Özellikle smashbox ürünlerini 1 TL bile daha ucuza alırsam içim rahatlıyor.

eczanemizde.com

Özellikle dermo kozmetik ürünlerini alabileceğiniz, güvenli alışveriş sitesi. Murad ürünlerinde 3 al 2 öde kampanyası var (Buna benim kadar sevinen başka biri var mıdır?)

misspera 

Özellikle parfüm indirimlerini takip etmekte yarar var.

balerin.com

Bu site ile yıldızım pek barışmasa da seveni çok, koymadan olmaz. Parfüm almak için ideal ancak makyaj ürünlerindeki renk ve çeşitler bana hep az geliyor.

limango pink

Bazen gerçekten çok avantajlı indirimler oluyor; haftalık takip etmekte yarar var. Sadece kozmetik değil her türlü kişisel bakım ürünü indirimde olabiliyor.

morhipo kozmetik

Boyner’in mağazalarında olan tüm kozmetik ürünlerinin hepsini burada bulabilirsiniz. Hediyeli setler, kofreler de özellikle özel günlerde çoşuyor, bakmakta fayda var.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

 

Zeynep Cansoylu Samancıoğlu
Gündüzleri çok uluslu bir firmada kozmetik kanalı müşteri yöneticisi. Geceleri saç & cilt bakımı, moda, trendler, gezme, yeme ve içme yazan araştırmacı blogger. Doğal ... Devam