Koç Dolunayı: Hangi burç, nasıl etkilenecek?

2020’ye az bir zaman kala, gökyüzü bizlere bir mesaj veriyor: “Kendini ortaya çıkar!” Doğum haritanızda hangi evde Koç varsa o alanda kendinizi ön plana çıkarmalı ve cesaretle o evin konuları ile ilgili adım atmalısınız. “Ben” demeyi öğretecek bir Dolunay yaşarken zorlansak da, sonrasında rahatlayacağımız zamanlar gelecek. O yüzden kendinizi geri plana atmaktansa ilerlemeniz, adım atmanız gerekiyor.

Dolunaylar ortaya çıkma, kendini gösterme zamanlarıdır, o yüzden “no pain no gain” deyimi, Dolunay’ın mottosudur. Yani gökyüzü, gezegen konumları ile acı olmadan kazanç olmayacağını göstermektedir. Bu yüzden bu dönemde bazı fedakarlıklar yapmanız gerekse de, sonucu güzel olacaktır. O yüzden eskiye bağımlı kalmayın. Hemen, şimdi eski yüklerden sıyrılıp özünüzü ortaya çıkarın.

 • Sevgili Koçlar, ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. İlişkilerinizde yaşayacağınız sonuçlar kariyerinizdeki dönüşümleri tetikleyebilir; hayatınız tamamen değişecek.
 • Sevgili Boğalar sağlığa dikkat, dönüşüm için adım atmanız şart, artık hareket etme zamanı.
 • Sevgili İkizler aşk, çocuk, yaratıcılık alanında ve sosyal çevrenizle ilgili sürprizlere hazırlanın, kredi ödeme alanlarınızda bitişler de söz konusu olabilir veya beklediğiniz bir kredi de çıkabilir.
 • Sevgili Yengeçler, kariyer alanınızda gerçekleşen bir Dolunay bu alanı parlatıyor. Lütfen ilişkilerinize takılıp duygusal davranarak, gökyüzünün size sunduğu avantajı kaçırmayın.
 • Sevgili Aslanlar, uluslararası alan, yüksek eğitim gibi konularda gayretlerinizin sonucunu alıyorsunuz, yalnız bu başarıyı elde etmeye çalışırken kendinizi çok zorlamayın, sağlığınıza dikkat edin.
 • Sevgili Başaklar başkalarından alacağınız gelir, nafaka, SSK vergi kredi alanlarınızda gerçekleşecek Dolunay, size beklediğiniz konularda sonuçlar veriyor. Ancak aşk ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşen olaylar dönüşümünüze sebep olacak.
 • Sevgili Teraziler karşıt burcunuzda gerçekleşen Dolunay ilişkilere ışık tutarak buralarda var olan durumları öne koyarken ev veya aile içindeki büyüklerle ilgili dönüşüme açık olaylar söz konusu.
 • Sevgili Akrep sağlık, gündelik yaşam, evcil hayvanlarınızı temsil eden alanda gerçekleşen Dolunay bu konularla ilgili olayları gündeme oturturken, yakın çevreyle ilgili birtakım haberler sizi dönüştürecek.
 • Sevgili Yay, aşk, çocuklar, hobiler sosyal çevre alanlarında gerçekleşen Dolunay bu konuları öne çıkartacak. Yalnız sosyalleşirken para hanenize çok dikkat etmelisiniz, paranızı tutarlı kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Sevgili Oğlak, Koç Dolunayı sizin aile, ev, kökler alanınızı parlatırken kariyerinizle ilgili güzel sonuçlar da almanız olası. Ancak aileye, bulunduğunuz ortamlardaki insan ilişkilerinize dikkat edin derim, sevgilinizi ya da eşinizi ihmal etmeye gelmez.
 • Sevgili Kovalar, Dolunay sizin yakın çevre, kardeş, zihinsel faaliyet, uluslararası konular, yüksek eğitim, sosyal medya alanlarınızı parlatmakta. Duygu ve düşüncelerinizi dile getirme, belki de duyurma zamanları artık gelmiş bulunuyor. Hissettiklerinizi konuşmalısınız ki çevrenizdeki insanlar size hak verebilsinler.
 • Sevgili Balık, para hanenizde gerçekleşen Dolunay size gayretlerinizin sonucunu verebilir ancak aşk hayatınıza, varsa çocuklarınıza ve arkadaş gruplarına dikkat ediniz. Burada plutonik değişimler söz konusu, arkadaşlarınız ve çocuklarınızın sorunları ile ilgilenebilirsiniz. 

Genel olarak toparlarsak, doğum haritanızda nerede Koç varsa, o evle ilgili konular gündeme gelirken, kendinizi öne çıkarmalı ve harekete geçmelisiniz. Aksi halde Pluton’un Satürn ile olan kavuşumu sizi sarsarak dönüştürecektir. Bunların olmaması için şimdiden sakince olayları algılamalı ve hedefinize doğru adım adım ilerlemelisiniz. İçinizdeki güce güvenin.

İlahi olan aşkta buluşmak dileğiyle…

İlginizi çekebilir: Balık Dolunayı: Hayatını değiştirmek için ihtiyacın olan “sensin”

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam