Kış bahçeleri güzelleşiyor: Birbirinden harika 7 dekorasyon önerisi

Kış mevsimi sert ve soğuk geçse de doğa ve şehir manzarasının en güzel olduğu zamanlardan biri kış ayları. Bu manzaranın keyfini çıkarmak için kış bahçesi yaptırarak ya da balkonunuzu kapatarak manzaranın keyfine varabilirsiniz. Peki kış bahçesini nasıl dekore edebiliriz? İç mimarımızın önerileri ile hazırladığımız birbirinden harika 7 kış bahçesi mobilya ve dekorasyon fikrinden ilham alabilirsiniz.

Açık rengin ferahlığı

Kış bahçesi dekorasyonunda en çok dikkat etmeniz gereken mobilyalarınızdaki renk seçimi olacaktır. Her açıdan güneş ışığını üzerine çekecek bir alan olduğu için kış bahçelerimizde beyaz, çakıl taşı ya da krem rengi kumaşta koltuklar ve oturma takımları tercih etmemiz dekorasyon aklıyla uyumlu olacaktır.

İçinizi ısıtacak bir ışıklandırma seçin

Kış bahçesi dekorasyonu  konusunda belki de en önemli nokta ışıklandırmadır. İstediğiniz o huzurlu ve keyifli ortamı sarı renk ışıklandırma yardımı ile rahatça sağlayabilirsiniz. Mum ışığı her zaman bizi sakinleştirir ve rahatlatır. Kış bahçenizde mutlaka büyük mumlar bulundurun, dekorasyonunuzu güzelleştirecektir…

Hasır bahçe mobilyaları tercih edin

Hem kışın hem de yazın rahatlıkla kullanabileceğiniz hasır mobilyalar kış bahçenizle uyumlu farklı renkleri ile dekorasyonun en keyifli parçası olacaktır. Tarzınıza göre sade bir bahçeye sahipseniz bahçe mobilyanızı tamamlayıcı pastel ve gri tonlarında yastık ve örtüler kullanabilir, daha renkli bir dekorasyon aklına sahipseniz doğanın renklerinden ilham alarak eksik parçalarınızı tamamlayabilirsiniz.

Nostaljik dokunuşlar

Çoğumuzun huzur dendiğinde aklına eskiler, çocukluğunda hatırında kalan görüntüler gelir. Herkes sobanın keyfini en az bir kere çıkarıp onun sıcaklığında uyuyakalmıştır… Siz de eski zamanları, kış mevsimini en keyifli zaman geçirdiğiniz yerde anımsamak isterseniz kış bahçenizi soba ile ısıtabilirsiniz.

Hasır asılı salıncak koltuk

Son zamanların en modern mobilyalarından biri olan asılı salıncak/koltuklar hem yazın, hem de kışın teras ve balkonlarımızda yerini alıyor. Renkli dekoratif örtü ve yastıklar ile güzelleştirebileceğiniz asılı salıncaklar kış bahçenizin en göz alıcı parçası olacaktır.

Küçük alanlar için sade parçalar kullanın

Kış bahçeniz darsa ve çok fazla kullanım alanı yoksa aksesuardan çok, şık ve kullanışlı mobilyalar tercih edin; böylece hem gözünü yormayacak, hem de ferah bir keyif köşesine sahip olabilirsiniz.

Yer minderleri ile mekanı gençleştirin

Daha samimi ve genç bir dekorasyon aklına sahipseniz, kış bahçenizi yer minderleri ve puflar ile daha eğlenceli bir alana dönüştürebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Barış Korkmaz
Evde Mimar girişimini bir hayalimi gerçekleştirmek için kurdum. Ev dekorasyonu ve tadilat alanlarındaki içerikleri ile insanların da hayallerindeki eve sahip olmaları için yardımcı olmaya ... Devam