’Bu kez bana şans ver’ dedi kader; bugün yaşamınıza yeniden bakın

Hayat boyu başınıza gelmiştir, hani karşınıza hep bir başka şey çıkar ve silik de olsa bir kişi daima orada durur. Tam olarak anlatması zordur aslında ama şöyle deneyelim; siz başka bir kişi ile birliktesinizdir belki bu kişi de aynı şekilde; fakat bilirsiniz, o kişinin varlığı size güç verir. Orada olması hayatınızın bugünün özel kılar.

mutlu çift
Genellikle herkesin hayatında bir gün ya olursa diye bulunan biri vardır. Peki bugün o kişiye bir şans vermeye ne dersiniz?

Hayal edelim; mesela hayatında neler yaşamıştır, bir gününde neler yapar, hangi yemeği sever siz hiç bilmezsiniz, fakat o kişi hep oradadır. Hani derler ya hep, ‘bir gün ya olursa’nın hayali… Hepimizin hayatında vardır böyle bir kişi, ne zaman bir ilişkiden çıkmış olsanız değişik bir şekilde ortaya çıkar, sanki hayat parmak kaldırıyor ve ‘Bu sefer beni seç, beni gör ve hatta beni dene’ diyor gibidir. Bir kez bana şans ver.

Bir sonraki sefer fırsat ayağınıza geldiğinde mutlaka hazır olun

Ne olur biliyor musunuz? Siz şans vermeyi içten bir şekilde istemedikçe, tam o buluşma anında yine bir şey çıkar, başka biri girer içeri ve o kişi yine o noktada kalır. Peki ne zamandır doğru zaman? Siz tam anlamıyla; ‘Ben bu sefer denemek istiyorum, bunu gerçekten yaşamak istiyorum’ dediğinizde.

‘O parmak kaldırmayı bu sefer görüyorum ve bir şans veriyorum’ dediğinizde. O şansı yakalamak da kolay değildir. Şimdi diyeceksiniz ki; ‘Kaç yıl geçmiş aradan?’. Evet biliyorum, belki üç veya beş yılda bir kez karşılaştınız. Sonra bir mesaj size ulaştı belki bir kahve önerisi. Siz yine şans veremediniz, buluşamadınız veya tam o anda farklı bir kişi belirdi kader kısmet dediğiniz.

İlgili yazı: Doğru insanı aslında kendinizden uzaklaştırıyor musunuz?

İşte bugün bu yazıyı okuyorsanız size tavsiyem, bu kaderin adeta parmak kaldırıp da sizden söz istediği kişilere bir bakmanız. Onlardan önce özür dilemeniz, sonra sevgilerinizi göndermeniz. Bugün belki size bir mesaj ulaşacak, belki kader yeni bir şans isteyecek bu kişiler için sizden; bu kişi bugün bir başkasıyken yarın siz de bir başkasının ‘o kişi’si olabilirsiniz.

Hayatımızın her anı sevgiyi hak ediyor, size sevgilerini vermiş herkes için bugün başka bir yerden bakın; gelin bir şans verin.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam