Kendinizi duymak için kulak verin: Derin sessizlikte kendi sesinizi bulun

Huzursuz günlerden geçtiğimiz bu dönemde, neye ihtiyacın olduğunu bilmiyor olabilirsin. Diğer taraftan duyulmaya, görülmeye, desteklenmeye ihtiyacın olduğunu hissedebilirsin. Zaman zaman kendinle ilişki kurmayı bilmiyor olabilirsin… “İçimde küçük bir parça var, içime dönmek ve temas etmek isteyen.” Ama biliyorum ki yaralar iyileşebiliyor. Topraklanmış köklere sahip olan ağaçlar güçlüdür ve kendilerini onarabilirler. Kökleriyle topraktan beslenir ve güçlenerek büyürler.

Topraklanma aynı zamanda ağacın esnek olmasını ve kendini onarabilme yeteneğine sahip olmasını da sağlar. Böylece ağaç, köklerinden kopmadan, kökünden sökülmeden değişim rüzgarlarına kendini bırakarak bu rüzgarlara ayak uydurabilir.

Sen de yapabilirsin, senin de hikayen çok özel. Zihnimiz fazla çalışır, nedenler bulmak için geçmişi tarar, gelecekten korkar. Bazen derin çaresizlik ve korku hissederiz. Bu sinyaller, beden eylem sürecini tamamlayana kadar bitmez.

Her defasında küçük bir adım atın, kendinizi kucaklayın, kendinize izin verin. Şefkate alan açın. Bu alan senin için!

Sen de çok özelsin, hikayen de çok özel. Duyulduğunu hissetmek, sinir sistemimizin kendini düzenleme kapasitesini artırarak, kendi içimizde güvenli bir şekilde “evde olma, bedende olma” duygusunu güçlendirir. Peki sen kendin için dinlenme yolculuğun hakkında ne düşünüyorsun?

Bireysel seanslar için [email protected] adresine mail atabilirsin ya da dinlenilmekle ilgili daha fazla bilgi için Instagram’dan ve https://dengeyedonus.com adresine de bakabilirsin.

İlginizi çekebilir: “Şimdi”nin içinde olgun kalabilmek: İçsel kaynaklarımızı nasıl kullanmalıyız?

Fatma Nur Bilgin
Fatma Nur Bilgin, beden rehabilitasyonunu kişisel dönüşümün adımı olarak görüyor ve bir bütün olarak beden-zihin-ruh dengesini hedefliyor. Beden rehabilitasyonunda Pilates, Dorn-Breuss terapisi ve KranyoSakral ... Devam