Kendinizi Dünya üzerindeki Mars’ta bulabileceğiniz bir festival: Agartha

Yüzlerce farklı etkinliğe katılmış olsam da, bu zamana kadar saykodelik bir festivale katılmamıştım. Fakat 25 Ağustos’ta Salda Gölü’nde başlayacak olan Agartha Festivali’ni görüp araştırdıktan sonra ilk deneyimimi burada yaşamaya karar verdim. Sürekli yaşadığımız hızlı hayat, maddeye dayalı yaşama alışmamız, beton duvarlar arasında toprağa bastığımızda aldığımız hazzı unutmamız aslında bizim asıl önem vermemiz gereken şeyleri de unutturuyor. Bu sebeple ki her zaman bulduğumda doğaya kaçmayı ve kamp yaparak, materyalist düşünce ve ihtiyaçlardan uzaklaşarak kendimi dinlemeyi seviyorum. Bu yazı da aslında böyle yaşamayı sevenler için!

Festivalde kendinizi keşfetmenize yardımcı olacak yoga ve meditasyon, beden ve ruhunuzu iyileştirebileceğiniz “healing area” yani iyileşme alanı bulunuyor.

Agartha Festivali 25-31 Ağustos tarihleri arasında, cennet gibi bir yer olan, turkuazın her tonunu görebileceğiniz, Dünya’da Mars gezegeninin yüzeyine benzerlik gösteren sadece iki yerden biri olan Salda Gölü’nde gerçekleşecek. Festival alanında 2 farklı sahne kurulacak ve ana sahnede psy-trance, goa-trance, techno, dark-trance çalarken orman sahnesinde chill out, goa, deep house, tech house tarzında müzikler çalacak. Sadece trance müzik barındıran bir festival olmaması beni çok çok mutlu etti açıkçası. Üstelik etkinlikte birçok farklı aktivite de bizi bekliyor. Kendinizi keşfetmenize yardımcı olacak yoga ve meditasyon gibi aktivitelerle beden ve ruhunuzu iyileştirebileceğiniz “healing area” yani iyileşme alanı, tasarım ve sanat pazarı, vejeteryan ve vegan seçenekleriyle yemek alanları, çocuklar için özel alanlar ve aktiviteler, henüz açıklanmayan workshoplar katılımcıların dolu dolu bir hafta geçirmesini vadediyor. 

Festival, Dünya’da Mars gezegeninin yüzeyine benzerlik gösteren sadece iki yerden biri olan Salda Gölü’nde gerçekleşecek.
Ek aktiviteler 

‘Peki benzer bir çok festival varken neden Agartha?’ diye kendime sorduğumda ‘Salda Gölü’ ve çoğu katılımcı tarafından beğenilen Fethiye’deki ilk festivalini yapan bu ekibin beni heyecanlandırdığını söyleyebilirim. Böyle bir yerde, aynı enerjiyi paylaşacağın insanlarla kamp yapmak inanın harika bir duygu!

Festival katılımcıları kendi çadırlarını getiriyorlar ve kamp için ayrılmış alanda kendi çadırlarını kurabiliyorlar. Ulaşım için de tabi ki Google size nereden, nasıl gelmek istediğinize göre farklı alternatifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca etkinliğin katılım ücreti kişi başı 300 TL. Kamp, müzik ve aktiviteleri kapsıyor fakat 5 kişilik alımlarda fiyatta indirim yapılmakta. Detaylar için Facebook sayfasını incelemenizi ve sorularınızı organizatörlere iletmenizi öneririm.

İlginizi çekebilir: Şehirde mutluluk: DJ, yapımcı ve sanat insanı: Akın Sevgör

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam