Kendimi ve hayatın tadını keşfediyorum

Tam şu anda ne hissediyorsun? Nefesin nasıl? Tuttuğunu mu fark ettin yoksa? Okuduğun bu yazıyı gerçekten fark ederek mi okuyorsun? Yoksa sadece ekran sana sen ekrana mı bakıyorsun? Yaşadığın anın, aldığın nefesin, yediğin yemeğin, ondan aldığın tadın, hissettiğin duygunun, sürekli zihninde dönüp duran düşüncelerin ve bunun sende yarattığı tüm etkilerin farkında mısın? Bunların tümünün hayatının yaratımı olduğunun ve tekrarı olmadığının farkında mısın?

Acaba şikayet etmeyi, söylenmeyi, ertelemeyi, mevcut anın hep başka türlü olmasını istemeyi, memnuniyetsizliği ve keşkeleri bir huy haline getirmiş olabilir miyiz?

Karar senin; konfor alanında mı kalacaksın, yoksa şimdiye kadar hayatın direksiyonunda olan otomatik pilota ‘ben artık şikayet etmek, ertelemek ve haklı çıkmak için harcadığım enerjinin dışına çıkmaya ve hayatımın direksiyonuna oturmaya karar verdim’ mi diyeceksin? Karar vermek kadar kararlı kalmaktır önemli olan. Çünkü alışkanlıkların değişmesi için bir zamana ihtiyacı var ”ruhun, zihnin ve bedenin”.

Kendini ve yaşamı erteleme.
Kendini ve yaşamı erteleme

Şimdi ‘kolaysa sende yap, konuşmak kolay tabii’ diyen seslerinizi duyuyorum. Elbette benim de memnun olmadığım ama bırakmakta zorlandığım alışkanlıklarım var hepimiz gibi. Mesela tatlıyı çooook seviyorum zararını bile bile. Önemli olan karar vermek. 

Ben 1 ay boyunca (24 Nisan-24 Mayıs) tüm alışkanlıklarımla alakalı değişim yapmaya karar verdim. Ruhsal ve bedensel detoks, bilinçli beslenme, egzersiz programları ve sürprizler de içeren süreç ve deneyimlerimi her gün düzenli olarak Instagram sayfamdan yapacağım paylaşımları ve tarifleri, Uplifers’daki yazılarımdan ve videolarımdan takip edebilir, siz de benimle birlikte kendinize harika bir hediye verebilirsiniz ❤️.

Kendini ve yaşamı erteleme. İyi hissetmek, mutlu olmak, sevilmek için bir şeyleri bekleme. Tüm bunların olması nasıl mümkün? İyi hissi, hafif enerjiyi takip ettiğinde neler değişiyor? Kendinle ve vesile olarak benimle 24 Nisan’da tüm bu sorulara cevap bulmak üzere…

Herhangi bir konuda iletişime geçmek isterseniz bana, www.asliaybars.com’dan ve Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Zorlu anların şifası: Nefes

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam