Zorlu anların şifası: Nefes

Yoğun iş temposu, beklenen hedefleri tutturmanın baskısı, eğer tutturamazsan işten atılma korkusu, ebeveyn olmanın getirdiği sorumluluklar, sınavlar, trafik ve hiç yetmeyen zaman. Sonuç: kocaman bir STRES bombardımanı sonunda tatsız, mutsuz, stresten bitap düşmüş nefes almayı bile unutan yorgun bedenler.

Nefesin niteliği, zihnin ve duyguların niteliğine bir ayna gibidir.
Zor anlarınızda nefesiniz size yardımcı olacak

O kadar iyi anlıyorum ki sizi, bazen her şey üst üste geliyor, tüm aksilikler bir araya toplanıyor, arkanıza bakmadan kaçmak yada kocaman bir çığlık atmak istiyorsunuz. Ben işte tam da bu yoğun stres anlarında durup NEFES’ime bakıyorum çünkü biliyorum ki nefesin niteliği, zihnin ve duyguların niteliğine bir ayna gibidir.

Nefesimi karın bölgemde hissetmeye çalışıyorum. Derin bir nefes alıp , yavaş yavaş nefesi veriyorum. Bu ufacık mola bile oluşan o negatif hislerin dağılmasına yetiyor. Nefesimin rahatlaması bedenimi ve zihnimi rahatlatıyor; bende bana keyif veren o nefese bırakıyorum kendimi ve onunla yalnız kalıyorum. Durmak, fark etmek, nefes almak ve şarj olmak için kendinize izin verin. Göreceksiniz ki her nefes alışta ve verişte rahatlayacaksınız; ve o an için yaşadığınız, hissettiğiniz neyse yaklaşımınız değişecek.

Durmak, fark etmek, nefes almak ve şarj olmak için kendinize izin verin.

Şu anda bu yazıyı okuyan sen; özellikle zorlandığın bir anda, nefes al, nefesinin sesini izle, nefes al ve karnını gevşet, nefesin karnındaki yaratacağı yumuşamaya, çözülmeye izin ver ve mucizene tanık ol. Bu sende nasıl bir etki yarattı? Merakla bekliyorum yazın bana. ❤

Herhangi bir konuda iletişime isterseniz bana www.asliaybars.com’dan ve Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hayatınıza nefes aldıran öneriler

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam