Kelimelerin gücü ile iç huzuru yeniden yakalayın

Bu hepimize olur; durup dururken bir sıkıntı basar ya hani içimiz daralır, böyle olduğumuz yere sığmayız, evler, duvarlar, binalar dar geliverir, dertler üzerimize üzerimize gelir. Fakat bir yandan da anlayamayız neden bu şekilde olduğunu. Ortada açık bir sebep de bulunmaz, biz sıkıldığımızla kalırız.

enerji
Bazen sebepsiz yere sıkıldığımızda biliriz ki, ya bir enerji içimizde sıkıştı ya da bize bir yerden enerji paketi geldi.

Bu durumlarda ‘Nazar mı değdi?’ lafını mutlaka hepimiz duymuşuzdur. Kimimiz inanırız, kimimiz inanmayız; sonuçta nasıl olduğunu göremediğimiz bir olgudur, aklımız hayalimiz almaz. Ama her durumda biliriz ki; ya bir enerji içimizde sıkıştı veya bir yerden bize bir enerji paketi geldi.

Enerji konusunda ön yargıyla yaklaşılan kaynak: Esma-ül Hüsna

Bugün bilimsel olarak da her şeyin enerji olduğunu, var olan enerjinin asla yok olmayacağını bildiğimiz için bu konuya daha dikkatle yaklaşmamız gerekiyor. Bu ay içerisinde bu konu hakkında sizlere özellikle önermeyi isteyeceğim bir kaynak ile tanıştım; kaynağımız belki hepimizin ismini sıklıkla duyduğu, fakat anlamını bilmediği Esma-ül Hüsna.

Esma-ül Hüsna 99 ismi içeren, ilk kez duyduğunuzda ön yargı ile yaklaşabileceğiniz bir eser. Bu eserden bağımsız olarak aslında zihni programlamayı, bazı kelimelerin ‘’sihirli’’ gücünü anlatıyor. Gün içerisinde tekrarlayarak örnek verdiğimiz nazar, sıkıntı, kendine güvensizlik gibi durumların azaltılması ve hatta ortadan kaldırılması da buna dayanıyor.

kelimelerin gücü
Son dönemde yapılan araştıralar; DNA’mızın kelimeler ve kelimelerin yaydığı frekanslar ile programlanabileceğini kanıtlıyor.

Bu eserde geçen isimlerin hepsinin farklı anlamları ve farklı tılsımları olduğuna inanılıyor. Hatta bilim insanları son dönemde DNA’mızın kelimeler ve kelimelerin yaydığı frekanslar ile programlanabileceğini kanıtladılar. Çağlar boyunca ezoterik öğreticiler insanları kelimeler ile iyileştirdiler, bu güç ile vücudu yenileyebildiler.

İlgili yazı: Abrakadabra – Kelimelerimle yaratıyorum

Bu ay dünya, evren, var oluşunuz ve öncelikle kendiniz için yeni bir şey yapın ve genel kültür, bilgi edinme, içinizdeki sıkıntılar, nazar, başkalarının enerjisine sahip olmanız, dolduramadığınız boşluklar için Esma-ül Hüsna’yı hayatınızda bir kez okuyun…

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam