“Kavafis Projesi” İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor

"Kavafis Projesi" İstanbul'da!
“Kavafis Projesi” İstanbul’da!

“Alexandros Karozas’ın, Konstantin Kavafis’in şiirleri için yaptığı beste göz kamaştırıcı müzikal bir başarıdır.”

Mikis Theodorakis

(Ünlü Yunan besteci; Zorba film müziğinin yaratıcısı) 

Bu haftasonu için ne yapmak istediğine bir türlü karar veremeyenlerden ya da plan yapmak için zaman bulamayanlardansanız; Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek olan muhteşem önerimize bir göz atmanızı öneriyoruz.

Cumartesi akşamı George Dalaras, Alexandros Karozas ve Okan Bayülgen, tek ve özel bir gösteri için Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi sahnesinde sizlere sanata doyacağınız bir gece yaşatmak için bir araya gelecek.

Ünlü Yunan şair Kavafis’in 150’inci doğum yıldönümü sebebiyle 2013 yılı, Yunanistan’da “Kavafis Yılı” olarak kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında büyük şairin dünyaca ünlü şiirleri, ünlü Yunan müzisyen Alexandros Karozas’ın besteleri,  yine Yunan müziğinin en önemli elçisi George Dalaras’ın yorumu ve Okan Bayülgen’in canlı seslendirmesi eşliğinde; İstanbul’da, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Şair Kavafis

Felsefenin aklını müziğin sezgileriyle birleştiren bir başyapıt olan Kavafis Projesi, müzik, edebiyat, ve televizyon dünyasından isimleri aynı sahnede bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Tıpkı besteci Karozas gibi Yunan Şair Kavafis de, kendi geçmişini ne inkar eden ne de yücelten bir göçmenin bakış açısına sahip. Bu tarafsızlık, besteci Alexandros Karozas’a, kendi Kavafis yorumlarını, geleneksel Yunan müziğinin köklerine bağlı kalarak, bir yandan batı ve klasik müzik stillerinde oluşturma imkanı sağlıyor. Eserleri seslendirecek olan, ünlü Yunan folk müzik sanatçısı George Dalaras ise işçi, kadın ve çocuk hakları gibi sosyal sorunlar konusunda sağduyusu ile tanınan ve sevilen bir isim olarak, sesiyle bu projenin ruhunu adeta tamamlıyor.

George Dalaras

40 kişilik koro ve Şef Hakan Şensoy yönetimindeki senfoni orkestrasının da eşlik edeceği “Kavafis Projesi”, tek ve özel bir gösteri ile, 26 Ekim’de Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Tarih: 26 Ekim 2013 / Saat: 21.00

Mekan: Zorlu Center PSM / Ana Tiyatro

PSM

Merak edenler için; İstanbul’un en merkezi yerlerinden birinde yer alan ve açılışı geçtiğimiz günlerde yapılmış olan, Türkiye’nin ilk 5 fonksiyonlu “karma kullanım” projesi olan Zorlu Center‘da; performans sanatları merkezi, otel, ofis, alışveriş merkezi ve rezidanslar yer alıyor. Zorlu Center’ın en önemli fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi geliştirilirken, İstanbul’un en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinin de kültür- sanat etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği alanlar olduğu gözlemlenmiş ve buna uygun bir kompleks yaratmak için hareket geçilmiş.

600600p634EDNmain5ZorluCenter01 (1)

Biletlerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız buraya göz atabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!