Karaköy’ün en gözde 4 restoranı

Artık İstanbul’da gastronomi ve sosyal hayat denilince akla gelen ilk yerlerden biri Karaköy. Tarihi dokusu ve muhteşem restoranları ile artık turistlerden çok şehrin yerlilerinin mesken tuttuğu Karaköy’ün en gözde 5 restoranını sizler için araştırdık:

Keyifli hafta sonlarının mekanı: Mükellef Karaköy

İstanbul’da yaşayanlar için, sosyal hayata dair en büyük keyiflerden biri de şöyle anlı şanlı bir meyhane keyfi yapmaktır. Ancak bu iple çekilen meyhane akşamları, genelde fazla gürültülü ve kalabalık olur. Ama söz konusu son ayların en popüler mekanlarından Mükellef ise meyhane keyfinizi bozacak her şey kapının dışında kalıyor! The Haze Hotel’in teras katında bulunan Mükellef, hem manzarasıyla hem fonunda hafif hafif çalan taş plaklarıyla hem de enfes mezeleriyle meyhane gurmelerinden tam not alan bir mekan. Ayrıca hafta sonlarında adı gibi “mükellef” bir brunch menüsü sunan restoran, şimdiden Karaköy’ün en gözde kahvaltı mekanları arasına girdi bile!

Mükellef Karaköy
Mükellef Karaköy

İletişim:

The Haze Karaköy, Maliye Caddesi 8/A, Karaköy, Beyoğlu

Telefon: 0 212 252 86 36

İsminin hakkını veren lezzet durağı: Naif

Bir restoran, isminin hakkını ancak bu kadar iyi verebilirdi! Çünkü bu mekanda, dekorasyondan menüye; sunulan yemeklerde kullanılan malzemelerden mekan personeline kadar her şey “yapmacıklıktan uzak” ve doğal. Karaköy’den Fındıklı’ya doğru uzanan Mumhane Caddesi’ndeki avantajlı lokasyonundan ötürü öğle yemeklerinin uğrak yeri olan Naif’in en sevilen yemekleri arasında fırında köy tavuğu, humus ve kağıtta levrek geliyor. Anadolu, Ege ve Akdeniz mutfaklarının ideal bir bileşimini sunan bu keyifli mekanın mavi – beyaz iç dizaynı ise kelimenin tam manasıyla insanın içini açıyor.

Naif
Naif

İletişim:

Mumhane Caddesi 52, Karaköy, Beyoğlu

Telefon: 0 212 251 53 35

Gurme ruhlu beyaz yakalıların favorisi: Ferahfeza

Karaköy’ün tam kalbinde bulunan Ferahfeza’nın isim annesi ünlü yazar Ece Temelkuran. Bir yandan Galata Kulesi’ne bir yandan da Haliç’e bakan mekan, özellikle iş çıkışlarının ve hafta sonu akşam planlarının Karaköy’deki merkezi konumunda. Tıkış tıkış mekanlarda yemek yemekten hoşlanmıyorsanız ve gittiğiniz restorandaki fiyat – kalite performansını önemsiyorsanız Ferahfeza sizin için doğru adres olabilir. Bu keyifli restoranın en sevilen yemekleri ise domatesli mücver, safran soslu deniz tarağı ve humuslu karides.

Ferahfeza Karakoy
Ferahfeza Karakoy

İletişim:

Kemankeş Cad. Mimarlar Odası Binası No:31 Kat:5 Karaköy / İstanbul

Telefon: 0 212 243 51 54

Herkes burayı konuşuyor: Gaspar

İstanbul’un en prestijli restoranlarından Münferit’i bilenler bilir. İşte bu güzel mekanı şehre kazandıran Ferit Sarper’in elinden çıkan bir diğer lezzet şahanesi Gaspar! Fransız yönetmen Gaspar Noe’ya duyduğu derin hayranlıktan ötürü restoranının adını Gaspar olarak seçen Ferit Sarper, mekanının dekorasyonunda da aynı cool havayı yakalamayı başarmış. Üst katında özel davetler için tasarlanan bir “private dining” bölümü de bulunan Gaspar’ın öne çıkan lezzetleri kuzu incik ravioli ve körpe çiğ enginar salatası. Romantik yemekler ya da arkadaş buluşmaları için tercih edebileceğiniz Gaspar’da akşam yemeklerinize DJ performansı eşlik ediyor.

Gaspar
Gaspar

İletişim:

Necati Bey Cad. Arapoğlan Sok. No:6, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 293 6660

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

İstanbul’daki en iyi bekarlığa veda mekanları

İstanbul’un en popüler kahvaltı mekanları

İstanbul’da bulunan en iyi ayak üstü atıştırmalık mekanlar

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!