İstanbul’daki en iyi bekarlığa veda mekanları

Çok değil 10 sene öncesine kadar bir “Hollywood klişesi” olarak görülen bekarlığa veda partileri, artık evlilik hazırlığı yapan herkesin planlarına eklediği tatlı bir eğlence bahanesine dönüştü. Ana fikri, gelin / damadın, evlenmeden önce en yakın arkadaşlarıyla “son bir defa” felekten bir gece çalması olan bekarlığa veda partileri, genelde gelin / damat adayının en yakın arkadaşları tarafından organize ediliyor. Aynı zamanda düğün stresini atmanın da en güzel yollarından biri olan bu eğlenceli partiler için en uygun bekarlığa veda mekanlarını sizler için araştırdık:

Bir bekarlığa veda klasiği: Cahide

A la carte ve fiks menü seçenekleri sunan Cahide, oturup yemek yemekten ziyade gece boyunca oturmadan çılgınlar gibi dans etmek için daha uygun bir mekan. Özel kabare şovları, burlesque ve dans gösterileriyle kendinizi Moulin Rouge’da gibi hissettirecek Cahide, gece 12:00’den sonra DJ performanslarının sergilendiği bir gece kulübüne dönüşüyor. Mekan, özellikle kız kıza bir bekarlığa veda partisi düzenlemek isteyen kadınların gözdesi.

Cahide İstanbul'un en popüler bekarlığa veda mekanları arasında
Cahide İstanbul’un en popüler bekarlığa veda mekanları arasında

Adres: Harbiye Mahallesi, Maçka Demokrasi Parkı Şişli / İstanbul

Telefon: 0212 219 6530

İstanbul’da bir doğu masalı: Nomads        

Su Entartainment Group’un hayata geçirdiği seçkin bir mekan projesi olan Nomads, bekarlığa veda partisinde kendisini Arap prens ve prensesleri gibi hissetmek isteyenler için ideal. 2001 yılında Amsterdam’da açılan ilk mekanın tüm Avrupa’da büyük bir ilgi görmesinin ardından 2. Şubesini İstanbul’da açan Nomads, lüks bir Arap evi gibi dekore edilmiş egzotik ve zevkli bir mekan. Mekanın menüsünde Lübnan mutfağından Türk mutfağına, pek çok dünya lezzetini bulabilirsiniz. Nomads’ı özel kılan şeylerden biri de, klasik bir gece kulübü eğlencesinden fazlasını arayanlara, bol oryantal danslı bir İstanbul Boğazı deneyimi yaşatması!

Nomads
Nomads

Adres: Muallim Naci Caddesi No: 65 Ortaköy / İstanbul

Telefon: 0 212 258 0777

Ev rahatlığında eğlence: In The Van

Son birkaç senedir İstanbul’un en popüler bekarlığa veda mekanları arasına giren In The Van, Odakule’de. Doğum günü partileri, düğün sonrası partileri ve kurumsal eğlenceler için de kiralanabilen bu mekanda, size dilediğiniz playlist ile hizmet verecek bir DJ, içki servisi hatta birer adet dinlenme ve makyaj odası bile bulunuyor. In The Van, klasik bir gece kulübü eğlencesinden ziyade, mahremiyete önem veren rahat bekarlığa veda mekanlarını tercih edenler için ideal.

Adres: İstiklal Caddesi Küçükparmakkapı-Abdullah Sk.15/a Beyoğlu- İstanbul

Telefon: 0 212 293 55 71

Sazlı sözlü bekarlığa veda için: Kallavi Fasıl

Özellikle erkekler daha alaturka ve samimi bekarlığa veda mekanlarını tercih etmeye daha eğilimliler. Enfes mezeleri, koyu sohbetlere eşlik eden fasıl ekibiyle şenlenen bünyeler; gecenin ilerleyen saatlerinde başlayan canlı müzik eşliğinde deyim yerindeyse kurtlarını dökebilirler!

Etiler Kallavi
Etiler Kallavi

Adres: Aytar Caddesi No: 3 Etiler / İstanbul

Telefon: 0 212 270 9077

Anadolu Yakası’nın en renkli mekanlarından: Murphy’s Dance Bar

Kalamış Marina bünyesinde bulunan Murphy’s, Anadolu Yakası’nın en hareketli ve popüler mekanlarından biri. Deniz manzarasına hakim konumu, latin dans geceleri, canlı performanslar ve alternatif şovları ile özellikle bekarlığa veda partilerinin aranan mekanı olan Murphy’s Dance Bar’ı listenize mutlaka ekleyin.

Murphy's Dance Bar
Murphy’s Dance Bar

Adres: Kalamış Setur Marina B İskelesi ucu., Kalamış, Kadıköy

Telefon: (216) 349 73 63

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

İstanbul’un farklı tatlarıyla keşfedilesi dünya mutfakları

Food Fashionista öneriyor: Şef Kemal Demirasal’ın Alancha’sı İstanbul’da!

Evlilik sezonu açılıyor!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!