Kahve keyfini ciddiye alanların mutlaka deneyimlemesi gereken 5 özel kahve makinesi

Kahve içmek kimine göre yalnızca bir sabah rutini olsa da, bazılarımız için kahve keyfine ayırdığımız zaman oldukça değerli. 3. nesil kahvecilerin hızla yayılmasıyla da tüm dünyadan en kahve lezzetlerini deneyimleme ve tanıma fırsatımız oldu. Hatta öyle ki bu tatları günlük yaşantımıza da dahil etmek ister olduk, kahve içmenin keyfi yeni deneyimlerle daha da güzel bir hal aldı.

Kahve kokusuyla mest olanlar için, evinizde ve iş yerinizde rahatça kullanabileceğiniz ve birbirinden lezzetli kahveler yapabileceğiniz 5 fonksiyonel kahve makinesini derledik:

Bir fincan espressoyu her zaman ayrı tutanlara: Moka Pot Express
Moka Pot kahve makinesi

Şık tasarımıyla Moka Pot kahve makinesi, espresso keyfinizi iki katına çıkarıyor. Farklı boyutları bulunan Moka Pot, alüminyum döküm malzemesiyle, espressonuzun tadını en güzel şekilde koruyor.

Ödüllü bir espresso ve latte keyfi için: Staresso Espresso makinesi
Staresso Espresso makinesi

Hazır konuya espresso makinesiyle başlamışken, bir diğer önerimizi de hemen paylaşalım. Kahve keyfine en hızlı şekilde erişebilmek için taşınabilir ve pratik olmasıyla öne çıkan Staresso Espresso Makinesi ile tanışın. Staresso, sıcak su erişimine sahip olduğunuz her yerde size latte ve espresso yapma imkanı sağlıyor. Ayrıca damak tadınıza ve kahvenizi nasıl içmeyi sevdiğinize göre isteğinize göre süt köpürtme avantajına sahip oluyorsunuz, yapmanız gereken tek şey aynı makineyi önce kahve yapmak, sonra ise süt köpürtmek için kullanmak.

İçimi kolay lezzetli kahve sevenlere: Ahşap tutacaklı Chemex
Chemex kahve makinesi

Tadına hayran kalacağınız bir kahve deneyimine hazır mısınız? Modern zamanın en başarılı kahve makinesi tasarımlarından biri olarak kabul edilen Chemex, mühendislik dehası laboratuvar camı sayesinde kahvenizin aromasını olduğu gibi koruyor. Ayrıca borosilikat cam teknolojisi kimyasalların cam yüzeyinde kalmasını engelleyerek sağlığınızı da koruyor. Bu eşsiz tasarımla kendinize ve sevdiklerinize lezzetli ve içimi kolay kahveler demleyin ve kahve keyfinizi sevdiklerinizle paylaşın.

Sıcak yaz günlerinde tercihini soğuk kahveden yana kullananlara: Hario Mizudashi soğuk kahve demleyicisi
Hario Mizudashi soğuk kahve demleyicisi

Bunaltıcı sıcaklarda da kahve içmekten vazgeçmeyenleri lezzetli ve buz gibi bir kahve keyfine davet ediyoruz. Hario Mizudashi, kahve çekirdeklerini ve soğuk suyu 12 – 18 saat arası bir arada tutarak soğuk kahve demlemenizi sağlayan filtre ve cam karaftan oluşuyor. Soğuk kahve demlemenin en pratik yoluyla sıcak yaz günlerinin bunaltıcılığını, lezzetli ve soğuk bir kahve eşliğinde hafifletin. Ayrıca eklemeden geçmeyelim, Hario Mizudashi’yi rahatlıkla bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz.

Kendi kahvesini kendi öğütmek isteyenlere: Mill Skerton kahve öğütücüsü
Mill Skerton kahve makinesi

Daha önce de bahsettiğimiz üzere artık her yerde farklı kahve lezzetlerine kolayca erişebiliyoruz, ne var ki o bayıldığımız kahve lezzetlerini en keyifli ve en rahat anlarımızda evimizde de tüketebilmek istiyoruz. Mill Skerton Öğütücüsü sayesinde istediğiniz her yerde, istediğiniz boyutta kahve çekirdeğini kolayca öğütebiliyorsunuz. Üstelik espresso inceliğinden French Press kalınlığına kadar ayarlanabilen mekanizmasının kullanımı oldukça basit. Mill Skerton sayesinde aynı anda 6 kişiye bulaşık derdi olmadan kahve hazırlayabiliyorsunuz çünkü bu tasarım harikası makine bulaşık makinesinde rahatça yıkanabiliyor. Şimdiden afiyet olsun!

Tüm bu harika tasarımlara ve kahvenin en lezzetli hallerine ulaşabileceğiniz Kahhve.com ürünleri için Uplifers Wellness Shop‘u ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!