Kadınların futbol oynaması için 7 sebep

1. Futbol Eğlencelidir! 

kızlar sahada
Futbolun vazgeçilmez yanları, sizi de bu sporu yapmak konusunda motive edecek.

Spor yapmak için motivasyon çok önemli! Motivasyonda da en önemli etken yaptığınız sporu sevmek ve o sporu yaparken eğlenmektir. Eğer yaptığınız spor sırasında eğleniyorsanız ve keyif alıyorsanız o spor sizin için vazgeçilmez oluveriyor. Gol sevinçleri, takım arasında kurulan bağ, sloganlar, seyirciler kuşkusuz ki futbolun en güzel yanları! Kadınların bu duyguları acilen yaşaması gerek!

2. Yağ yakmanızı sağlar!

Futbol oynayan kadınlar düzenli antrenmanlar ve halı saha maçları sayesinde kilo verdiklerini ve kilo verirken eğlendiklerini söylüyorlar! Hadi kızlar, futbol oynamaya değil kilo vermeye!

3. Spor yapmış olursunuz

Sporun cinsiyeti yok! Her türlü sporu ve fiziksel aktiviteyi sonuna kadar destekliyoruz.

Kadın futbol oynamak isterse futbol oynar, yüzmek isterse yüzer, dans etmek isterse dans edebilir, tıpkı diğer tüm insanlar gibi!

4. Takım ruhunu deneyimlersiniz

takım ruhu
Takım ruhunun yarattığı etki kadınlar için tarif edilemez bir duygudur.

Futbolun bu yönüne gerçekten bayılıyoruz! Takım ruhu gibi eşsiz bir duygunun kadınların üzerinde nasıl bir etki yarattığını tahmin bile edemezsiniz. Kadınlar bir takım olduğunda bir ordudan daha güçlü hale gelip bırakın bir gol atmayı, dünyayı bile fethedebilir.

Farklı kas gruplarınızı çalıştırırsınız

Futbol, kadınların normalde pek de çalıştırmadığı kasları gruplarını çalıştırarak onları daha güçlü hale getirir 🙂

 Bir erkek alanı gibi görülen futbol sahasında harikalar yaratırsınız

kardelen yamisi
Kadınların futbol oynaması, toplumda kabul görmüş yargıların yıkılmasına yardımcı oluyor.

Futbol oynayan kadınların neredeyse hepsi “Futbol oynayabildiğimi göstermek ve bir erkeğin beni futbol oynarken görüp şaşırması beni çok mutlu ediyor” diyor! Bu kadınlar toplumda kabul görmüş yargıları yıkarak, çıkıp yeşil sahada top koşturmaya bayılıyor!

 Konfor alanınızın dışına çıkarsınız!

Daha önce yapmadığı bir şeyi yapmak kadar insanı geliştiren bir şey var mı? Bizce yok! En azında denemek gerek. Bu yazıyı okuyorsanız ve eğer bir kadınsanız sizi yeşil sahalara davet ediyoruz. Emin olun konfor alanınızın dışına çıkıp yeşil sahalarda, erkeklerin hakim olduklarını düşündükleri bir alanda hoplayıp zıplamak, gol ya da slogan atmaktan bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Bu yıl İTÜ’de gerçekleşecek olan Kızlar Sahada’ya kayıt olarak bu eşsiz duyguları tadabilir, siz de sahada neler yapabileceğinizi herkese gösterirken çok ama çok eğlenebilirsiniz. Detaylar için www.kizlarsahada.com’a bekleniyorsunuz.

Kızlar Sahada’yı Facebook sayfasından takip ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!