Kadınlar neden aramaz?

Bildiğiniz üzere daha önce sizlere dev bir hizmet sunmuş ve Erkekler neden aramaz? diye bir yazı yazmıştım. Hatta bu yazımda yanıtları bir erkekten almış, yorumları da elbette ben yapmıştım. Dev hizmetimizin ikinci bölümünde hem yanıtları vereceğim, hem de yorumları ben yapacağım.

Pek çok erkek arkadaşımdan da duyduğum “Yahu, bu kız beni neden aramıyor?” sorusunun muhtemel birkaç farklı yanıtını sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyorum, sevgili okurlar.

Söyleyin bakalım neden aramıyorsunuz?

erkek 1

1. Toplumsal tabular üzerimde baskı yaratıyor

Sen kadınsın ya, senin aramandansa ilk önce adamın aramasının beklenmesi toplumsal kurallara göre makbuldür.

Emin olun bu sebep, pek çok aklı başında kadını bile durduruyor. Ona göre…

2. Bir şeyin farkına vardım :/

“Galiba ben hala eski sevgilimi unutamadım. Yeni bir ilişkiye hazır değilim. Ne yapsam? Arasam bu buluşmaların devamını istiyor gibi görünürüm. Aramasam belki de iyi bir insanı daha hayatıma girmeden kaybetmiş olacağım. Her halükarda arayan ben olmayayım da sonra suç bana kalmasın.”

İnsanoğlu ikilemde kaldığında sorumluluktan kaçar.

3. Ondan çok hoşlanıyorum ama onun ne düşündüğünü bilmiyorum

“Ya sen aynı şeyleri hissetmiyor ve düşünmüyorsan? Saf gibi seni arayıp peşinde koşan kadın olmaktan korkuyorum.” 

Çünkü siz bazen saçmalıyorsunuz, sevgili erkekler. Karmaşık sinyaller gönderiyor, karşınızdaki aklı başında kadını bile bir deliye dönüştürebiliyor ve bunun üzerine söylenebiliyorsunuz. İşte kadınlar da o duruma düşmemek, size ‘takmış’ gibi görünmemek için sizi aramayabiliyor.

4. Adamın büyük bir davranış sorunu var!

Yaa, hiç aklına gelmiş miydi görgü kurallarından bihaber arkadaşım? Garsona, valeye, yoldaki çöpçüye saygısızca davranan bir erkek kadar itici bir şey olamaz. Kapıdan kadından önce giren, kadını evine bıraktıktan sonra eve girene kadar beklemeyen…

Vallahi de ben seni bir daha aramam.

5. Seks kötü ve farkında değil

Hadi birincisinde “Heyecanlıdır.” dedik. İkincisinde alkollüydü, olur öyle diye geçiştirdik. E peki 3, 4, 5? Olmuyor olmuyor! E ortada aşk da yok. Nasıl kurtulurum?

Arama canım. Arama annem. Aradığında da trip at. İlgisizsin falan de. Emin ol böylesi “Kötü sevişiyorsun.” demenden daha hayırlı olacak.

6. Kocaman adam ama evi öğrenci evi gibi

Çalışan, parasını kazanan dışarıdan baksan gayet de olgun bir adam, ama evi asla kendisini yansıtmıyor. Tamamen zevksiz döşenmiş eşyalarla dolu evinde bir kitaplık bile yok.

Ayy, arkana bakmadan kaç! Bir insanın evi kendisi hakkında o kadar çok şey anlatır ki… Olgun bir erkeğin evinde karakterine dair hiçbir şey göremiyorsan, hele ki o adamın evinde bir kitaplık bile yoksa yazık zamanına. Tabi ki aramazsın, neden arayasın?

7. Pardon ama canım aramak istemiyor

“Evet. Vallahi istemiyor. Arayasım yok. Elim telefona gitmiyor.”

Sebepleri çokça olabilir. Sen erkeksin, kadınlara göre daha düz düşünüyorsun. Eminim, bu yanıt senin için doyurucu olmuştur.

8. Aslında bu konuyu hiç derinlemesine düşünmedim. Vaktim yoktu aramadım. Pardon senin adın neydi?

Gerçekten de bilerek yapmadı.

Birkaç kez görüştünüz. Güzel vakit geçirdiniz. Tamam o kadar, diye düşündü. Fazlasını istemedi. Aramadı. Bu kadar yani, büyütmeye gerek yok.

Lüsyen’den ekstra: İnsan bir diğerinin sesini duymayı, onu tekrar görmeyi, neler yaptığını neden merak etmek istemez? Çok ilginç değil mi? Ama olur. Oluyor. Herhalde en güzeli kadın ya da erkek farketmez -ortada gerçekten belirli bir sebep olmadığı durumlarda- sebebi kendinde aramak yerine, yoluna devam etmek.

Amatör ruh – seks – ilişki bilimci yazarınız Lüsyen’den sevgilerle!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Lüsyen
Gün içinde en çok kadın-erkek ilişkilerine, sekse, deneyimlere kafa yorabileceğim rahatlıkta bir dünyanın hayalini kuruyorum. İstanbul'da yaşayan genç bir kadının ortalama hikayesiyim. Bazı insanlara ... Devam