Kadınlar göğüsleri hakkında neler düşünüyorlar?

Kadınlar göğüsleri hakkında ne düşünüyorlar?
Kadınlar göğüsleri hakkında ne düşünüyorlar?

Günümüzde çoğu kadın göğüslerinden memnun değil ve bu durumu değiştirmek için estetik operasyonlar da dâhil olmak üzere  farklı yöntemlere başvuruyor. Küçüklükten beri maruz kalınan, gerçek vücut ölçülerinden çok uzaktaki barbieler, estetik operasyonlarla büyütülmüş göğüsleri olan ünlüler ve daha bir çok sebepten dolayı, kadınlar kendi göğüs ölçülerinden ne yazık ki memnun değiller.

Kadınlar göğüsleri hakkında ne düşünüyorlar?
Kadınlar göğüsleri hakkında ne düşünüyorlar?

Peki bu görüş ne kadar gerçeği yansıtıyor? Uplifers olarak, yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda kadınların göğüs ölçüleriyle ilgili neler düşündükleri hakkındaki istatistiksel bilgileri sizler için derledik.

Kadınlar göğüs ölçüleri ve şekliyle ilgili neler düşünüyorlar?

18- 65 yaş arası 26.703 heteroseksüel kadından alınan bilgiyi yansıtan online ankette, kadınlara göğüslerinden ne kadar memnun oldukları, vücutları ile ilgili ne düşündükleri ve bu kadınların partnerlerinin birlikte oldukları kadınların vücutlarını nasıl buldukları hakkında sorular sorulmuş. İşte sonuçlar;

  • Ankete katılan kadınların %70’i sahip olduğu göğüs ölçüsü ve şeklinden memnun değil.
  • %28’i daha büyük göğüslere sahip olmak istediğini belirtiyor. Daha küçük göğüslere sahip olmak istediğini belirten kadınların oranı ise %9.
  • Araştırmaya katılan kadınların %33’ü sarkık göğüslere sahip olmaktan hoşnut değil.
  • Vücut şekline göre göğüs ölçülerinden en çok memnun olmayan grup %8 ile obez kategorisindeki kadınlar. Vücut ölçülerinden en çok memnun olan kadınlar ise sağlıklı vücutlara sahip olan, normal ağırlıktaki kadınlar.
  • Tüm yaş gruplarındaki kadınlardan göğüs ölçüleriyle en mutlu olan yaş grubunda ise en yüksek oran 1/3. Yani yaşı ne olursa olsun kadınların 3’te 2’si göğüslerinden memnun değil.
  • Göğüslerinin şeklinden memnun olmayan kadınların %21’i partnerinin yanında üzerini değiştirmeye utanıyor.
  • Göğüslerinin daha büyük olmasını isteyen kadınların %17’si cinsel ilişki sırasında göğüslerini saklamak istiyor.
  • Kadınların birçoğunun göğüs ölçülerinden memnun olmamasına karşın, erkeklerin %56’sı partnerlerinin göğüs ölçülerinden ve şeklinden memnun olduğunu belirtiyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!