Japonların yarısı sevişmeyi bıraktı

Japon halkı şu sıralar cinsellik konusunda ciddi bir sorunla mücadele etmeye çalışıyor. Sorunun sebebi ise tuhaf Japon seks oyuncakları veya videolar değil

Japon Aile Planlama Derneği tarafından yapılan bir araştırmaya göre ülke nüfusunun yarısı seks yapmıyor. Japon medyası şimdiden bu duruma “cinsel ilişkiye girmeme sendromu” adını takmış bile!

Japon medyası bu durumu "cinsel ilişkiye girmeme sendromu" olarak tanımlıyor.
Japon medyası bu durumu “cinsel ilişkiye girmeme sendromu” olarak tanımlıyor.

Araştırmaya göre 16-49 yaş arasındaki Japonların yüzde 49,3’ü son bir ay içinde hiç seks yapmadıklarını söyledi. İşin daha da ilginci, bu durum yetkilileri endişelendirse de halkın pek umurunda değil. Birçok Japon, seks yapmamış olmaktan dolayı herhangi bir endişe taşımıyor. Bundan birkaç yıl önce, 2013’te Amerikan Washington Post gazetesinde yayımlanan bir araştırma, Japonların bu duruma nasıl yaklaştığını özetler nitelikteydi. Araştırmaya göre Japonların yarısı bekar, yaklaşık dörtte birinin de romantik bir ilişkiye karşı hiçbir ilgisi yok. 18-34 yaş arasındaki Japonların yüzde 37’si ise hayatlarında hiç seks yapmadıklarını söylemişti.

Japonların yarısı sevişmeyi bıraktı
Japon ekonomisi, dünyanın üçüncü en büyük ekonomisi.

Peki gelişmiş bir ülkenin yarısı seks yapmayı bırakırsa ne olur?

Uzmanlar, böyle giderse 2040 yılında Japon nüfusunun 20 milyon kişi azalacağını söylüyor. Bir diğer darbe ise dünya ekonomisi üzerinde olabilir. ABD ve Çin’den sonra dünyanın üçüncü en büyük ekonomisi olan Japon ekonomisi hali hazırda devlet borçları nedeniyle zor günler geçiriyor.

Kaynak:

Complex

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!