İyi yaşam herkesin hakkı: Global Wellness Day 10 Haziran Cumartesi KüçükÇiftlik Park’ta

Günümüzün yeni wellness trendlerinden haberdar, hatta dahil olmak istiyorsanız size kaçırmamanız gereken bir etkinlik önerimiz var!

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği ve 5 yıldır her Haziran ayının ikinci cumartesi günü çeşitli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day için binlerce kişi 10 Haziran Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta buluşacak. Global Wellness Day için, bu yıl 100 ülkede 4000 farklı noktada milyonlarca insan “iyi yaşam” ideali için aynı anda bir araya gelecek.

Maçka KüçükÇiftlik Parkı’nda, tüm gün sürecek, herkese açık ve ücretsiz olan Global Wellness Day etkinlikleri kapsamında, uzmanlar konferans ve seminerler verecek, sağlıklı yaşam sohbetleri yapılacak, beslenme, kahkaha terapisi ve yoga seansları düzenlenecek ve spor aktiviteleri yapılacak.

“İyi yaşam herkesin hakkı”
Belgin Aksoy Berkin

Global Wellnes Day kurucusu Belgin Aksoy Berkin, 5. yılını kutlayan etkinliğin kısa sayılabilecek bir süre içinde Türkiye’den doğup tüm dünyaya yayıldığını ve ulaşılan bu noktanın gurur verici olduğunu söyledi. Belgin Aksoy Berkin, en büyük hedeflerinin Global Wellness Day’in Birleşmiş Milletler takvimine alınması olduğunu da kaydederek şöyle konuştu:

“Yola çıkarken bir kişinin hayatında bile değişiklik yaratmak çok önemliydi. 100 ülkede kutlanan Global Wellness Day’in önemi her geçen gün çok daha anlaşılır oldu ve dünyanın farklı noktalarında da örnek olmaya başladı. 5. yıla ulaştığımızda, bugüne kadar dünyada 250 milyon kişinin hayatına dokunduğumuzu gördük. Bugün 100 ülkede kutlanan Global Wellness Day’in önemi her geçen gün çok daha anlaşılır oldu ve dünyanın farklı noktalarında da örnek olmaya başladı. Önümüzde daha çok yol var. Öte yandan özellikle çocuklara yönelik yeni çalışmalar başlattık. Yetişkinlerin yaşam şekillerini değiştirmek çocuklara oranla daha zor. Bu nedenle birçok şeye çocukluk çağından başlamak en doğrusu. Pilot ülkeler olarak Türkiye ve Brezilya’da, çocuklar için iyi yaşam projemizi başlattık. Bu program ile amacımız, çocukların çok basit bir takım adımlarla, yetişkin olma yolunda ki günlerinde daha mutlu bireyler olarak büyümelerini sağlamak. Mutlu olmak ve iyi yaşamak tüm dünyanın ortak hayali; sağlık ve mutluluk bileşik kavramlar gibi, sağlıklı olmak için mutlu, mutlu olmak için de sağlıklı olmak gerekiyor.”

Bu yıl Global Wellness Day’de kimler var?

Bu yıl 10 Haziran’da düzenlenecek Global Wellness Day etkinliklerine; Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, yazar Aret Vartanyan, Prof. Dr. Murat Aksoy, Dr. Ümit Aktaş, Kahkaha Terapisti Eser Mutlu, Yoga Eğitmeni Gem Akcan, Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy, Pilates Eğitmeni Murat Berkin, Nefes Terapisti Özden Kaftan Thomas, Kişisel Dönüşüm Danışmanı Sırma Belin, Astrolog Dilara Eda Gürsoy, Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak, Gıda Güvenliği Uzmanı Neşe Cesur, Ebeveyn Koçu Figen Küçükkoner Kırca ile danışman ve eğitmen Handan Önder ve Kübra Güner Köymen katılıyor.

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği tek gün olan “Global Wellness Day”in kurucusu Belgin Aksoy Berkin, 3.7 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaşan wellness- spa sektörünün en prestijli ödülü “Leading Woman in Wellness 2016 – Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ödülüne layık görüldü. Tarihi bir başarı elde eden Aksoy Berkin bu ödülü, Global Wellness Day’in 2016 yılında tüm dünyada 90 ülkede kutlanmasını sağladığı ve bu zorlu yolda kararlılıkla yürüyerek milyonların hayatlarını değiştirdiği için almaya hak kazandı.

Çocukların mutlu olarak yetişmesi için çalışmalar yapılıyor

Tüm dünyada Global Wellness Day kutlama etkinliklerinde mutlaka çocukların gelişimlerine yönelik çocuk yogası, pandomim, müzik aktiviteleri, spor aktiviteleri gibi aktiviteler düzenleniyor.

2017 yılında dünyadaki GWD kutlama programlarında konunun uzmanları eşliğinde “nasıl mutlu çocuklar yetiştiririz” sorusuna cevap aranıyor olunacak.

Aynı zamanda, Global Wellness Day’in İstanbul’daki Yönetim Merkezi, GWD Amerika temsilcileri ile birlikte bugünlerde Çocuklar için İyi Yaşam başlıklı bir kitapçık hazırlamak için çalışıyor. Söz konusu kitapçık, okullar başta olmak üzere çocuklara eğitim veren benzeri kurum ve kuruluşlarda, eğitimciler tarafından çocuklara iyi yaşam kavramını eğlenceli egzersizlerle anlatmak için oluşturulmuş bir kılavuz niteliğinde olacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız web sitelerini ziyaret edebilir, Facebook hesaplarını takip edebilirsiniz.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!