An itibariyle Türkiye’deki resmi CrossFit box’ları

Türkiye’deki popülaritesi giderek artan CrossFit’i yapabileceğiniz resmi box sayısı an itibariyle İstanbul’da 13, Ankara’da 3, İzmit, İzmir ve Adana’da birer olmak üzere toplam 19 (bu sayı şu an bile bir yerlerde artmakta olabilir!). Bu vesileyle box’ların bir envanterini çıkartmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.

crossfit 1

İşte size il il Türkiye’deki box’lar:

İstanbul’un Avrupa yakası, biri E-5 Karayolu-Florya, diğeri Beylikdüzü’nde bulunan Pars I ve II, toplu taşıma cenneti olan Mecidiyeköy’de 1453, Maslak’ta plazaların arasında Antrum, Ferahevler’de BlackBoard, 4. Levent ile Seyrantepe metrolarının arasında Balaban II ve Kanyon AVM’nin arka taraflarındaki Quick ile şimdilik toplam 9 box ile sayısal üstünlüğe sahip. Bu sayıya yeniden yer açması beklenen Capra ve Kemerburgaz’da eli kulağında açılacak olan Baraka da dahiller.

Anadolu yakasında ise 4 adet box mevcut: Ataşehir’de Türkiye’nin ilk box’ı 34 ve Balaban, Maltepe’de 1923 ve Beykoz-Acarlar civarındaki Gang.

Ankara’da Janissary, Back Street ve Andromeda, İzmir’de 35 (resmi ismi 35220), adını bulunduğu ilçeden alan İzmit ve Adana’da Stonebridge ise Türkiye’nin geri kalanındaki 6 box.

Şunu da ekleyeyim: İster günlük rutininize CrossFit’i dahil etmek için olsun, ister seyahatteyken CrossFit krizine tutulup en yakın box’a gitmek için olsun, her zaman için en önemlisi kendinizi rahat ve güvende hissedeceğiniz box ve eğitmenleri bulmaktır.

Buradan da dünyanın her yerindeki resmi box’lara ulaşabilirsiniz.

Crossfit 2

Seyahat demişken, yurt dışında gidebileceğiniz birkaç box’ı da eklemek istiyorum. Paris’in göbeğinde expat dolu ve İngilizce seviyesi beklentilerin üzerinde olan CrossFit Louvre, Londra’da saygıdeğer CrossFit HQ eğitmeni ve 2 kez dünyanın en fit kadını Annie Thorisdottir’in coach’u Jami Tikkanen’in sahibi olduğu CrossFit Thames, Münih’te CrossFit München, Kopenhag’da CrossFit Copenhagen’ın özellikle Trykkeriet şubesi, Stockholm’de STHLM ve Tokyo’da Heart & Beauty.

crossfit 3

Fırsat buldukça yurtdışında box gezin-görün-deneyin ve dünyanın çeşitli yerlerinde aynı şeyin etrafında bir araya gelen insanlarla tanışın. Tüm artı ve eksileriyle gerçekten zihin açıcı bir deneyim olabilir!

Kısaca “support your local box!” (lokal box’ına destek ver!)

Gözde Mimiko Türkkan Sanatçı & Sporcu
Gözde Mimiko Türkkan, fotoğraf, sanatçı kitabı, video gibi çeşitli medyumları kullanarak toplumsal olarak inşa edilmiş kimlikler ve cinsiyet rolleri üzerine çalışmalar üretir. Eserleri, 2010’da ... Devam