İstediğin hayatı yaratmak mümkün. Nasıl mı?

İnsanoğlu ilginç, hayatta hep istemediği şeylere odaklanıyor. ‘Hayalin, yapmak istediklerin neler’ diye sorulunca insanlar önce hep istemediklerini sıralıyor, istediklerine de zaten olmayacağı inancıyla yaklaşıyor. Ve kaçınılmaz sonuç: istemediği ne varsa oluyor.

Tesadüftür canım olur mu hiç öyle şey? Yok efendim ‘pozitif düşününce pozitif olurmuş’ diyenleri duyar gibiyim. İster inanın ister inanmayın bu böyle. Haa sanmayın ki bu benim iddiam, buyurun işte kuralı var; TERS ÇABA KURALI. Beynin en tehlikeli zamanları, “ters çaba” kuralına göre çalıştığı anlardır. Başınıza gelmesinden en çok korktuğunuz şeye odaklanırsanız, beyin onu size çeker, korktuğunuzu başınıza getirir!

İşte şimdi tam da bu anda, istemediklerimizi değiştirmeye karar verip istediklerimize odaklanmak, istediğimiz hayata cesaretle ilerlememize yardımcı olur. Elinize bir kağıt ve kalem alın ve değişmesini istediklerinizi yazın, o anda aklınıza gelmese de gelmesi için izin verin kendinize… Bittikten sonra da bunlar hayatınızda olmasa nasıl bir hayatınız olur onu hayal etmeye çalışın.

Değişim de bir süreç… Her süreç gibi inişleri ve çıkışları var pek tabii. Ama asıl önemli olan başlamak ve kendine bu süreçte anlayış, sabır ve şefkatle yaklaşmak.

Çetin Altan’ın çok sevdiğim bir sözünü paylaşmak istiyorum sizinle:

”Hayat yaşandığı kadar vardır. Gerisi ya hafızalardaki hatıra ya da hayallerdeki ümittir. Hüsranı ise bir tek yerde kabul ediyorum. Yaşamak mümkünken yaşamamış olmakta.”

Siz bu yazıyı okurken ben kararlarım ve hayallerimle birlikte kendi değişim sürecimi başlatmış ve dört günlük yoga, meditasyon, detoks kampına doğru yola çıkmış olacağım. Kocaman sarılır ve öperim ❤.

Herhangi bir konuda iletişime geçmek isterseniz bana, asliaybars.com’dan ve Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kendimi ve hayatın tadını keşfediyorum.

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam