İstanbul’daki en gözde konser mekanları

Coğrafi anlamda kıtalar arası bir köprü olan İstanbul, aynı birleştirici köprü misyonunu kültürel olarak da üstlenen eşsiz bir şehir. Özellikle son yıllarda prestijli konserlere, festivallere ve müzik organizasyonlarına ev sahipliği yapan İstanbul’da her hafta sayısız konser seçeneğine erişmek mümkün. Siz de özellikle havaların dış mekanlarda zaman geçirmeye pek de uygun olmadığı kış sezonunda sosyalleşmek için konserleri tercih ediyorsanız, İstanbul’un en gözde konser mekanlarını derlediğimiz yazımıza buyurun:

Büyük prodüksiyonlu konserlerin adresi: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi

İstanbul’un ve Türkiye’nin en büyük performans sahnelerinden biri olan Zorlu PSM, şehrin göbeğindeki konumu sayesinde şehrin her yerinden kolayca ulaşılabilen bir konser mekanı. Andre Rieu, Mamma Mia!, Cats ve Romeo & Juliette, Zorlu Center PSM’nin zenginleştirilmiş akustik özellikli ve 2200 kişi kapasiteli ana sahnesinde sergilenen dünyaca ünlü müzikaller ve konserlerden bazıları.

Mamma Mia - Zorlu PSM
Mamma Mia – Zorlu PSM

Adres: Zorlu Center, Levazım Mahallesi, Koru Sokak No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Şehrin “indie” yüzü: Babylon Bomonti

Özellikle İstanbullu bohemlerin, indie müzik severlerin ve genç kuşak müzisyenleri sıkı şekilde takip edenlerin gözde konser mekanlarından olan Babylon Bomonti, tarihi Bomonti Bira Fabrikası binasının restore edilmesi ile açılmış stil sahibi bir mekan. Kusursuz ses ve ışık sistemi ile dinlediğiniz müzikten keyif alabileceğiniz mekanda vestiyer hizmeti de mevcut.

Babylon Bomonti
Babylon Bomonti

Adres: Vişnezade Mh., Silahşör Cd. No:1, 34384 Şişli/İstanbul

Dünya standartlarında bir mekan: Volkswagen Arena

Maslak’ta bulunan “şehirli” kültür ve sosyal hayat kompleksi Uniq İstanbul bünyesinde yer alan Volkswagen Arena kendisini “tek amaçlı – çok kullanışlı” bir konser salonu olarak tanımlıyor. Tribünlerle birlikte 5800 kişilik bir seyirci kapasitesine sahip olan mekan özellikle dünyaca ünlü yabancı müzisyenlerin konserleri için tercih ettiği bir mekan.

Adres: Huzur Mah. Maslak Ayazağa Caddesi No:4A 34396 Sarıyer / İstanbul

Anadolu Yakası’nın en yenisi: Dorock XL

Anadolu Yakası’nın kültür ve sosyal hayat merkezlerinden Kadıköy’de açılan Dorock XL, bölgenin konser mekanı ihtiyacına deva olan konser mekanları arasında. 2000 metrekarelik alanı ve dev sahnesiyle İstanbul’un en geniş konser mekanlarından olan Dorock XL’da rocktan caza, poptan heavy metale kadar geniş bir müzik yelpazesi sunuluyor.

Can Gox - Dorock XL
Can Gox – Dorock XL

Adres: Caferağa mah, Neşet Ömer Sokak 3C, Migros Yanı Kadıköy / İstanbul

Herkesin yolu bir kere geçer: Jolly Joker

Özellikle popüler müzisyenlerin konserlerini takip etmekten hoşlanıyorsanız Beyoğlu’nun en renkli ve eğlenceli konser mekanlarından Jolly Joker’e mutlaka uğramalısınız. Her daim kalabalık olan bu mekanda yer bulabilmek için konser saatinden 1 saat öncesinde orda olmalısınız.

Adres: Balo Sk. No:22, Beyoğlu / İstanbul

Bir Taksim klasiği: Bronx Pi Sahne

Beyoğlu müdavimlerinin çok iyi bildiği mekanlardan biri de Bronx’tur. Terkos Pasajı’nın içinde gizlenmiş gibi duran bu mütevazı mekan yıllarca Türkiye’nin önde gelen rock müzisyenlerini sahnesinde ağırladıktan sonra, Kafe Pi Grup bünyesinde Bronx Pi Sahne adıyla devam eden mekan, özellikle Cumartesi gecesi konserleriyle meşhur.

Adres: Terkoz Çk. No:8 Beyoğlu / İstanbul

Rock’ n Roll ruhların vazgeçilmezi: Shaft

Kadıköy’ün ikonik konser mekanlarından Shaft, yıllardır İstanbul’daki rock n roll ve blues tutkunlarını kendisine çekiyor. Mekanda yıllardır sahne alan gruplar Acil Servis ve Bluesaint’in yanı sıra, özel konserler de gerçekleştiriliyor.

Shaft Kadıköy
Shaft Kadıköy

Adres: Osmanağa Mah. Osmancık Sk. No:13 Kadıköy / İstanbul

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

İstanbul’un en önemli çağdaş sanat mekanları

Keşfetmekten vazgeçmeyenlerin çok seveceği sıra dışı müzeler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!