İstanbul’da sanat ve müziğin tadını çıkarabileceğiniz açık hava mekanları

Yaz aylarını geride bırakmış ve güz mevsiminin en güzel ayı eylüle giriş yapmışken hala devam eden sıcak havaların keyfini açık havada doyasıya müzikle, sanat etkinlikleriyle, festivallerle geçirmeye ne dersiniz? Yeşillikler içerisinde, doğanın esintisini hissederken kulaklarınızın pasını silen müzikle kendinizden geçeceğiniz ya da harika sahne performansları ile eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz İstanbul’un kültür-sanat odaklı açık hava mekanlarını sizler için derledik.

Keyifli okumalar…

Beykoz Kundura

Geçmişin buğulu atmosferini hissedebileceğiniz Beykoz Kundura, çeşitli kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Osmanlı Dönemi’nde itibaren aktif olarak faaliyet göstermiş endüstriyel bir alan olan Beykoz Kundura, çağın getirdiklerinden geri kalmadan geçmişin ilhamı ile harmanladığı tarzını sanatla buluşturuyor ve çeşitli filmleri, konserleri, sanatçıları bünyesinde ağırlıyor.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yalıköy, Süreyya İlmen Caddesi, No:1 34820 Beykoz/İstanbul

Turkcell Platinum Park

Gözünüzün alabildiği, yeşilin tüm tonlarını bir arada görebileceğiniz mis gibi çam kokuları eşliğinde doğayla bütünleşirken açık havada film izlemenin keyfini yaşayabileceğiniz ender yerlerden biri: Turkcell Platinum Park. Açık havada film izlerken doğanın eşsiz havasını hissedebilir ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Açık Hava Sineması’ndan önce bir şeyler yapmak isterseniz, Turkcell Platinum Park’ta yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz restoran ve kafe bulabilir, yürüyüş yaparak filmin başlamasını bekleyebilirsiniz.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayazağa, 208. Sokak, 34398 Sarıyer/İstanbul

Maximum Uniq Açıkhava

İstanbul’un en sevilen açık hava etkinlik mekanlarından biri olan Uniq Açıkhava, geniş seyirci kapasitesi ile çeşitli kültür-sanat etkinliklerine, konser ve festivallere ev sahipliği yapıyor. İstanbul Caz Festivali, Kristal Elma Festivali gibi önemli birçok festivali de geçmişte ağırlayan Uniq, hız kesmeden heyecanlı akşamlara imza atmaya devam ediyor.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Huzur Mahallesi, Maslak Ayazağa Caddesi, No:4, Sarıyer/İstanbul

Fişekhane

Büyülü atmosferi ile kalbinizi çalacak Fişekhane’de aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte katılabileceğiniz aktivitelerden, açık hava konserlerine; lezzetli yemeklerden, çarpıcı sergilere, tüm duyularınızı harekete geçirecek etkinlikler ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kazlıçeşme mah. Kennedy Caddesi, No:52V, Büyükyalı,  Zeytinburnu/İstanbul

KüçükÇiftlik Park

Geçmişten günümüze İstanbul’un en sevilen popüler eğlence merkezlerinden biri olan KüçükÇiftlik Park, her dönemin ihtiyacına cevap verecek şekilde evriliyor ve 1950 yılında KüçükÇiftlik Gazinosu iken 1975 yılında KüçükÇiftlik Lunaparkı‘na dönüşüyor; son halini ise KüçükÇiftlik Park olarak alıp müzik dünyasının dünyaca ünlü efsanevi isimlerini ağırlıyor. Yazın son demleri bitmeden harika bir açık hava konseri arıyorsanız, sizin için eğlencenin adresi olabilir.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Harbiye, Kadırgalar Yokuşu No:4, Maçka/İstanbul

Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu

İstanbul Açık Hava Konserleri denilince akla ilk gelen yerlerden biri şüphesiz ki yıllardır en coşkulu etkinliklere ev sahipliği yapan Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu. Dünyaca ünlü sanatçıları, yerli-yabancı konserleri, müzik festivallerini ve kıymetli tiyatro oyunlarını bünyesinde ağırlayan Açık Hava Tiyatrosu, birbirinden eğlenceli sahne performansları için hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

 Harbiye, Taşkışla Caddesi. No:8, Şişli/İstanbul

Yapı Kredi Bomontiada

Benzersiz sahne performanslarını izleyebileceğiniz, arkadaşlarınızla doyasıya şarkılara eşlik edebileceğiniz, eşsiz sanat eserlerini ziyaret edebileceğiniz, yeme-içme, sanat, müzik, aradığınız ne varsa hepsini birleştiren kompakt yapısı ile sanat kampüsü olarak değerlendirebileceğiniz Bomontiada, yaz bitmeden mutlaka etkinliklerinden birine katılmanız gereken harika bir mekan.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Birahane Sokak No:1 34381 Şişli/İstanbul

ENKA Sanat Açıkhava Tiyatrosu

Yeşilliklerin içerisinde geniş fuayesi, yenilenmiş kulis yapısı ve sahnesiyle çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan ENKA Sanat Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul’un önemli açık hava sahneleri arasında yer almayı başarıyor. Kıymetli sanatçıların sahne performansları için hazırlanmaya devam eden ENKA Sanat, serin akşamlarda eğlenmenin yolunu arayanların ilk tercihlerinden biri.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poligon Mahallesi, Katar Caddesi No:15/A Sarıyer/İstanbul

Müze Gazhane

Köklü geçmişiyle  Türkiye’nin en önemli endüstriyel miraslarından olan Hasanpaşa Gazhanesi (Müze Gazhane), restorasyon çalışmalarından sonra kültür-sanat odaklı bir yaşam alanı olarak Temmuz 2021’de yeniden kapılarını açtı. Müzeler, sergi alanları, kütüphane, tiyatrolar ve çeşitli etkinlikler için sosyal alanları bir araya getiren eğlenceli bir merkez olan Gazhane, yaz akşamlarını değerlendirebileceğiniz türlü etkinliklerle dolu.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kurbağalıdere Caddesi, No:125 Hasanpaşa/Kadıköy

Vadi Açıkhava

Kapılarını açtığı günden beri, İstanbul’da açık hava konserlerinin değişmeyen adreslerinden biri olan Vadi Açıkhava; ulaşım kolaylığı, merkezi konumu ve geniş kapasitesiyle konser severlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Birbirinden değerli sanatçıları ağırlayan Vadi, sıcak yaz akşamlarının, yaklaşan serin sonbahar gecelerinin eğlence üssü olarak İstanbul’un göz bebeği diyebileceğimiz bir mekan olarak karşımıza çıkmayı başarıyor.

Etkinlik takvimi ve detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayazağa Mahallesi, Cendere Caddesi, No:109, Ayazağa/İstanbul

İlginizi çekebilir: İstanbulda kendinizi şımartabileceğiniz fine dining restoranları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!