İstanbul’da plajın, doğanın ve eğlencenin yeni adresi: Suma Beach

Yaz aylarında İstanbul’da kalıp çalışanlar; siz de benim gibi sosyal medyada sürekli tatil fotoğraflarını koyup nispet yapanları kıskanıyorsanız, İstanbul’da keşfedeceğiniz daha çok yer var demek.

Mekanları gezip yazma alışkanlığım olmasa da, son iki ayda yaşadığımız üzücü siyasi tablodan bir günlüğüne de olsa gözleri başka bir tarafa çevirmek adına attım ilk adımımı Suma Beach’e.

Hafta sonlarını değerlendirmek için, serinlemelik ormanlık alanlar olduğu gibi, İstanbul kıyılarını süsleyen yeni plajlar da var. Bu ikisini birleştirip yazı bir festival havasında yaşamanıza imkan verebilecek Suma Beach ise, yeni bir yaşam tarzı sunan mekanlar arasında.

İstanbulda Yeni Bir Plaj : Suma Beach
İstanbulda Yeni Bir Plaj : Suma Beach

Çok uzun zamandır gittiğim hiçbir yerden bu kadar keyif alıp, kendimi tazelenmiş hissetmemiştim. Girer girmez “good things are gonna happen” yazısı çıkıyor karşınıza, bir gülümsemeyle başlıyorsunuz plajdaki turunuza.

Suma Beach yaratıcılarından Cengiz Can Atasoy, “Bir kere geldiğinde bir daha gitmek istemeyebilirsin” demişti, gerçekliğinden şüphe etmiştim. Ama gerçekten, bütün yerleşimin geri dönüşüm malzemeleriyle yapıldığı, eco-friendly, retro tasarımlı, müthiş ışıklandırmalarla bezenmiş, hamak ve salıncaklarla dolu bu mekan; restoranları, barı, tasarım dükkanı, well-being aktiviteleri ve DJ kabininden yayılan inanılmaz müzikleriyle bırakıp gitmek istemeyeceğiniz bir yaşam alanı sunuyor.

 

Suma Beach, İstanbul’un sayılı kite surf merkezlerinden biri aynı zamanda.

Gün batımına kadar plaj alanında müzik, spor, keyif sürerken, gün batımında DJ’in yükselen müziğiyle kitle orman alanındaki partiye doğru yöneliyor.

İstanbulda Yeni Bir Plaj : Suma Beach
İstanbulda Yeni Bir Plaj : Suma Beach

Partiler sabaha kadar sürdüğü için, gelenler çadırlarını da getirmeyi ihmal etmiyor. Ormanlık alanda uyananlar sabah güne, yoga ve pilates ile başlıyor.

Çalışanların dahi yüzünden gülümsemesinin eksik olmadığı mekanın barmenlerinden 23 yaşındaki Sevde, “Evimi boşaltıp geldim buraya, ikinci evim oldu. Yazın İstanbul’u daha iyi değerlendirebileceğimi düşünmüyorum. Çok mutluyum.” diyor.

Ben de şahsen bu yaz İstanbul’da eğlenmek için nereye gideceğimi iyi biliyorum. Suma Beach, İstanbul içinde farklı bir dünya keşfetmeye hevesli herkesin uğraması gereken bir yer. Genel olarak kitleye bakacak olursak, Karaköy, Nişantaşı, Galata alternatif plaj modasını Suma’ya getirmiş gibi…

 

Bu hafta sonu;

  • İstanbul’un nevi şahsına münhasır gece kulübü Minimüzikhol, Zürihli dostlarını da yanına alarak 13 Temmuz Cumartesi gecesi Suma Beach’in büyülü ormanına konuk oluyor.
  • Banggoes ve Rino’nun tıkır tıkır işleyen İsviçre saatlerini aratmayan house ritimlerine Barış K, Doğukan İres, Mini Başhekim ve Ögem Yılmaz kombosu eşlik ediyor.

Not:

  • Suma Beach her gün açık, plaj bölümü 09:00 – 21:00 arasında hizmet veriyor.
  • Yeşil alanda gerçekleşen etkinlik detayları ve servis saatleri için suma-beach.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.
  • Ayrıca, Hacıosman metro durağı ve Şişhane IKSV önünden kalkan servislerle Suma’ya gitmek mümkün.

İyi hafta sonları!

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Eda Günay
Eda Günay, Paris IV Celsa Sorbonne ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde lisans eğitimi aldı. Ecole Normale Superieur de Lyon'da psikoloji dergilerinin sosyal temsili üzerine ... Devam